Plzeň už vyřešila 76 procent výkupů pozemků potřebných pro stavbu II. etapy západního okruhu města

Plzeň už vyřešila 76 procent výkupů pozemků potřebných pro stavbu II. etapy západního okruhu města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ŠvecJiří Švec

Starosta Nepomuk

Více

Petr MottlPetr Mottl

Starosta Sušice

Více

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Plzeň už vyřešila 76 procent výkupů pozemků potřebných pro stavbu II. etapy západního okruhu města

Plzeň, 14.12.2016, aktualizováno 13:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

S výkupy pozemků pro druhou etapu Městského západního okruhu v úseku Křimická – Karlovarská úspěšně pokračuje město Plzeň. Do současné doby se podařilo vykoupit, projednat a s vlastníky pozemků dořešit již 74 procent výměry trvalého záboru stavby, která je pro město prioritní. Jednání o výkupech dalších pozemků intenzivně probíhají, informovala o tom radní města pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová (ODS).

„Dosud zajištěných 74 procent výměry trvalého záboru představuje 117 168 metrů čtverečních z celkových 158 448 metrů čtverečních pozemků v trvalém záboru. Ty byly před zahájením majetkové přípravy v majetku jiných vlastníků, než je město Plzeň,“ uvedla radní Helena Matoušová. Celkem se jedná o pozemky 79 fyzických a devíti právnických osob. K 31. prosinci 2016 bude částka vynaložená na výkupy a doplatky ze směn činit zhruba 129,4 milionu korun.

Podle radní Heleny Matoušové intenzivně probíhají další jednání. Na začátek příštího roku jsou připraveny dohody na zajištění dalších zhruba 13 procent pozemků, a to s vlastníky, kterými jsou tři právnické a šest fyzických osob. „Tato řešení zahrnují zejména směny pozemků soukromých vlastníků za pozemky městské, které byly vyhledávány i v jiných katastrálních územích než v těch, přes které běží trasa II. etapy Městského západního okruhu,“ doplnila Helena Matoušová.

Posledních přibližně 13 procent představuje velmi komplikovaná jednání se zbývajícími 14 fyzickými a dvěma právnickými osobami, při nichž se zatím nepodařilo najít shodu na způsobu řešení. Přesto město Plzeň věří, že majetkovou přípravu se podaří dokončit dle plánu, tedy do 31. prosince 2017, aby bylo možné pokračovat stavebním řízením a v roce 2019 zahájit stavbu, jejíž celková výměra bude přibližně 26 hektarů.

Městský západní okruh je prioritní dopravní stavbou na území města Plzně, je na něj kladen zvláštní důraz. Díky jeho dokončení získá město další nové propojení sever – jih, kdy okruh propojí Bory, Skvrňany, Křimice, Radčice a Severní Předměstí. Druhá etapa je závěrečnou.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.