Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva

Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Jan RejfekJan Rejfek

Starosta Dešenic

Více

Pavel BočekPavel Boček

kardiolog

Více

Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva

Plzeň, 13.12.2016, aktualizováno 16:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) doufá, že japonská pivovarnická skupina Asahi Group Holdings, jež by se měla stát novým vlastníkem Plzeňského Prazdroje a dalších značek, zachová v Plzni výrobu, zaměstnanost a také že udrží dobrou pověst plzeňského piva. Japonský pivovar se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek ze skupiny SABMiller, které dohromady za 7,3 miliardy eur (197,3 miliardy Kč) koupí od společnosti Anheuser-Busch InBev.

„S japonskými firmami má západočeská metropole dlouhodobě dobré vztahy, příkladem může být společnost Panasonic AVC Networks Czech specializující se na výrobu televizorů a video výrobků japonské značky, jež na území města působí již 20 let. Co se týká iniciativy města Plzně, které před časem oslovilo dopisem premiéra Bohuslava Sobotku s žádostí o pomoc při získání Plzeňského Prazdroje do vlastnictví města respektive státu, nemohlo by si město Plzeň a zřejmě ani stát dovolit zaplatit avizovanou sumu, za niž Asahi Group Holdings získá skupinu firem včetně Plzeňského Prazdroje,“ uvedl k aktuální situaci primátor Martin Zrzavecký.

Podle slov primátora by se měl nový majitel co nejdříve sejít s právovárečníky a měl by se s nimi pokusit jednat v souvislosti s tím, že se o vlastnická práva k bývalému Měšťanskému pivovaru v Plzni hlásí plzeňské právovárečné měšťanstvo.

Kromě Plzeňského Prazdroje zahrnují prodávaná aktiva pivovaru Anheuser-Busch InBev také polské značky Tyskie a Lech, slovenský Topvar, maďarský Dreher a rumunský Ursus. Po převzetí východoevropských značek ovládne nový majitel zhruba devítiprocentní tržní podíl v Evropě bez zahrnutí Ruska. Firmě tak bude na evropském trhu patřit třetí příčka. Jedničkou je s pětinovým podílem nizozemský pivovar Heineken. Druhá příčka patří dánskému konkurentovi Calrsberg, jehož tržní podíl činí 12 procent.

Plzeňský Prazdroj je největší pivovarnickou skupinou v České republice. Jeho hrubý zisk v uplynulém finančním roce, který skončil v březnu, vzrostl o pět procent na 3,7 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 3,3 procenta na 14,4 miliardy korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 14.12.2016 19:46, Reagovat

Nevzdělanej čůrák, kterej musí pořád všechno trapně komentovat. Japonci budou koukat co za vopici tady v Plzni máme.

Tony 16.12.2016 13:01, Reagovat

Zatímco ty jsi asi vzdělanej až moc, ten tvůj výplod tomu nasvědčuje.

Jaroslav 17.12.2016 19:30, Reagovat

HOVNO!

KAB 14.12.2016 07:16, Reagovat

Hehe, jasně :) Oni koupí za 200 miliard pivovary a budou v nich vyrávět cihly nebo chovat nosnice. Ještě že jim primátor s falešným výučním listem jasně řekl, že v pivovaru se vaří pivo, bůhví co si ti hloupí a nevzdělaní Japonci doteď mysleli. Bože, proč jsi nám za primátora dosadil idiota, proč?

Holub 15.12.2016 08:16, Reagovat

Protože byly volby.

KAB 15.12.2016 12:29, Reagovat

Jistě, ale i jako ateistovi je mi jasné, že jen Bůh může vědět, proč dopadly takhle a proč je primátorem zrovna jeden z největších idiotů ve městě :)

Pravda, mohlo být hůř, třeba bratři Ženíškové jsou králové idiotů, Zrzavecký je oproti nim ještě inteligent (narozdíl od nich není alespoň šmejd, ale fakt je jen hloupý a nevzdělaný).

Tak třeba nás Bůh chtěl jen postrašit, ale to nejhorší se na nás přece jen seslat nerozhodl :)

Holub 16.12.2016 20:19, Reagovat

:-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.