Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva

Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Oldřich RozšafnýOldřich Rozšafný

obchodní ředitel HC PLZEŇ 1929

Více

Václav KoubíkVáclav Koubík

Bývalý zastupitel PK

Více

Josef HolečekJosef Holeček

Zastupitel PK, starosta Horšovského Týna

Více

Primátor Martin Zrzavecký doufá, že nový majitel Plzeňského Prazdroje zachová výrobu i zaměstnanost a udrží dobrou pověst piva

Plzeň, 13.12.2016, aktualizováno 16:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) doufá, že japonská pivovarnická skupina Asahi Group Holdings, jež by se měla stát novým vlastníkem Plzeňského Prazdroje a dalších značek, zachová v Plzni výrobu, zaměstnanost a také že udrží dobrou pověst plzeňského piva. Japonský pivovar se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek ze skupiny SABMiller, které dohromady za 7,3 miliardy eur (197,3 miliardy Kč) koupí od společnosti Anheuser-Busch InBev.

„S japonskými firmami má západočeská metropole dlouhodobě dobré vztahy, příkladem může být společnost Panasonic AVC Networks Czech specializující se na výrobu televizorů a video výrobků japonské značky, jež na území města působí již 20 let. Co se týká iniciativy města Plzně, které před časem oslovilo dopisem premiéra Bohuslava Sobotku s žádostí o pomoc při získání Plzeňského Prazdroje do vlastnictví města respektive státu, nemohlo by si město Plzeň a zřejmě ani stát dovolit zaplatit avizovanou sumu, za niž Asahi Group Holdings získá skupinu firem včetně Plzeňského Prazdroje,“ uvedl k aktuální situaci primátor Martin Zrzavecký.

Podle slov primátora by se měl nový majitel co nejdříve sejít s právovárečníky a měl by se s nimi pokusit jednat v souvislosti s tím, že se o vlastnická práva k bývalému Měšťanskému pivovaru v Plzni hlásí plzeňské právovárečné měšťanstvo.

Kromě Plzeňského Prazdroje zahrnují prodávaná aktiva pivovaru Anheuser-Busch InBev také polské značky Tyskie a Lech, slovenský Topvar, maďarský Dreher a rumunský Ursus. Po převzetí východoevropských značek ovládne nový majitel zhruba devítiprocentní tržní podíl v Evropě bez zahrnutí Ruska. Firmě tak bude na evropském trhu patřit třetí příčka. Jedničkou je s pětinovým podílem nizozemský pivovar Heineken. Druhá příčka patří dánskému konkurentovi Calrsberg, jehož tržní podíl činí 12 procent.

Plzeňský Prazdroj je největší pivovarnickou skupinou v České republice. Jeho hrubý zisk v uplynulém finančním roce, který skončil v březnu, vzrostl o pět procent na 3,7 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 3,3 procenta na 14,4 miliardy korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 14.12.2016 19:46, Reagovat

Nevzdělanej čůrák, kterej musí pořád všechno trapně komentovat. Japonci budou koukat co za vopici tady v Plzni máme.

Tony 16.12.2016 13:01, Reagovat

Zatímco ty jsi asi vzdělanej až moc, ten tvůj výplod tomu nasvědčuje.

Jaroslav 17.12.2016 19:30, Reagovat

HOVNO!

KAB 14.12.2016 07:16, Reagovat

Hehe, jasně :) Oni koupí za 200 miliard pivovary a budou v nich vyrávět cihly nebo chovat nosnice. Ještě že jim primátor s falešným výučním listem jasně řekl, že v pivovaru se vaří pivo, bůhví co si ti hloupí a nevzdělaní Japonci doteď mysleli. Bože, proč jsi nám za primátora dosadil idiota, proč?

Holub 15.12.2016 08:16, Reagovat

Protože byly volby.

KAB 15.12.2016 12:29, Reagovat

Jistě, ale i jako ateistovi je mi jasné, že jen Bůh může vědět, proč dopadly takhle a proč je primátorem zrovna jeden z největších idiotů ve městě :)

Pravda, mohlo být hůř, třeba bratři Ženíškové jsou králové idiotů, Zrzavecký je oproti nim ještě inteligent (narozdíl od nich není alespoň šmejd, ale fakt je jen hloupý a nevzdělaný).

Tak třeba nás Bůh chtěl jen postrašit, ale to nejhorší se na nás přece jen seslat nerozhodl :)

Holub 16.12.2016 20:19, Reagovat

:-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.