Plzeň má šanci získat dotaci 3,7 milionu korun na vzdělávací projekt, má zlepšit úroveň školství ve městě

Plzeň má šanci získat dotaci 3,7 milionu korun na vzdělávací projekt, má zlepšit úroveň školství ve městě | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Petr MyslivecPetr Myslivec

Starosta města Bor

Více

Plzeň má šanci získat dotaci 3,7 milionu korun na vzdělávací projekt, má zlepšit úroveň školství ve městě

Plzeň, 12.12.2016, aktualizováno 13:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň získá téměř 3,7 milionu korun na přípravu akčního plánu v oblasti vzdělávání. Ten pomůže vybudovat systém spolupráce mezi městem, jeho školami, vzdělávacími zařízeními, organizacemi poskytujícími sociální služby a dalšími partnery. Navrhne také, jak řešit největší problémy v oblasti školství. V návaznosti na to vznikají konkrétní projekty šité na míru jednotlivým školám. Cílem je zlepšit místní vzdělávací systém a zaměřit se na podporu technického vzdělávání. Přijetí dotace z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání už odsouhlasila rada města, schválit ji ještě musí zastupitelé.

„Akční plán je strategickým dokumentem, který je nezbytnou podmínkou pro to, abychom mohli v následujících měsících čerpat investiční prostředky pro rozvoj základního školství z Integrovaného regionálního operačního programu,“ přiblížil primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Město získá 95 procent z celkových způsobilých nákladů na tvorbu plánu.

Zlepšením místního vzdělávacího systému by chtělo město mimo jiné dosáhnout například snižování počtu žáků opakujících ročník, snížení počtu absencí a zlepšení studijních výsledků žáků. „Pravděpodobně nejdůležitějším výsledkem dlouhodobé podpory v území by mělo být zvyšující se pozitivní hodnocení systémových kroků ze strany zřizovatelů, ředitelů i jednotlivých učitelů a zvyšující se důvěra rodičů v kvalitu škol,“ informovala náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

V souvislosti s akčním plánem si už město Plzeň připravilo seznam investičních projektů pro své školy. Jde vlastně o jakýsi zásobník projektů, které by mohlo realizovat v rámci podpory z ITI. „Zásobník obsahuje návrhy na stavební úpravy učeben, vybavení odborných učeben, vybavení dílen, obnovu výpočetní techniky, rekonstrukce vnitřní počítačové sítě a další,“ přiblížila náměstkyně Herinková. Seznam projektových záměrů už odsouhlasila Rada města Plzně, schválit jej musí ještě zastupitelé.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.