Hejtmani si podle očekávání zvolili do čela AKČR Janu Vildumetzovou z Karlovarského kraje

Hejtmani si podle očekávání zvolili do čela AKČR Janu Vildumetzovou z Karlovarského kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

Lubor BrabecLubor Brabec

Terapeut a hudebník

Více

Hejtmani si podle očekávání zvolili do čela AKČR Janu Vildumetzovou z Karlovarského kraje

Praha, Plzeň, 08.12.2016, aktualizováno 15:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) se stala ve čtvrtek předsedkyní vlivné Rady Asociací krajů ČR (AKČR). Ve volbě zvítězila nad jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou (ČSSD). Ten se stal prvním místopředsedou asociace. Plzeňský kraj tak z obou stran sousedí s kraji, v jejichž čele stojí dva nejvýše postavení politici z AKČR. Dosavadním předsedou asociace byl bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD).

Hejtmanka Jana Vildumetzová povede Asociaci krajů ČR podle stanov tohoto uskupení po dobu dvou let. „Velmi si zvolení vážím, budu naplňovat stanovy a mandát asociace. Byla bych velmi ráda, aby to byla organizace apolitická, aby hejtmani táhli za jeden provaz bez ohledu na to, který kraj je nejmenší a který největší, jaký region je strukturálně postižený či ekonomicky vyspělý,“ uvedla Jana Vildumetzová na tiskové konferenci po jednání. „Jsem ráda, že mi bude krýt záda zkušený jihočeský hejtman Jiří Zimola, společně se všemi určitě zvládneme řešit problémy krajů,“ dodala.

Dalšími místopředsedy Rady AK ČR se stali zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), liberecký Martin Půta (STAN), ústecký Oldřich Bubeníček (KSČM) a pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Následující jednání Asociace krajů by se mělo uskutečnit 19. ledna 2017 a zabývat se bude konkrétními cíli organizace, jejím směřováním do budoucna. Vzniknout by také mělo pracovní předsednictvo, které se pravidelně bude scházet a diskutovat o společných úkolech.

„Během dnešního jednání jsem zjistila, že Asociace krajů není například na rozdíl od Svazu měst a obcí a krajů schváleným připomínkovým místem legislativního procesu Úřadu vlády. To by měla být jedna z věcí, kterou chci řešit. Stejně tak bychom chtěli pozvat na lednové jednání zástupce Svazu měst a obcí,“ upřesnila předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová, která v minulosti působila výkonná ředitelka Svazu měst a obcí. „Byla bych ráda, aby se apolitičnost přenesla i do Asociace krajů a všichni hejtmani táhli za jeden provaz,“ řekla Vildumetzová. Kraje by podle jejích slov měly být rovnocenné bez ohledu na jejich velikost, případně ekonomickou vyspělost, dodala.

Prvním místopředsedou se stal jihočeský hejtman Jiří Zimola, který uvedl, že hejtmani se shodli na připojení k memorandu, podle kterého zajistí růst mezd zdravotnického personálu v nemocnicích o deset procent. „Peníze v úhradové vyhlášce však stačit nebudou, budeme chtít po ministrovi zdravotnictví a vládě další navýšení. Dostalo se i na budoucnost kohezní politiky či leteckou i pozemní záchrannou službu,“ uvedl k prvnímu jednání Zimola.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 16.12.2016 13:04, Reagovat

Aspoň je to pěkná ženská.

Josef 14.12.2016 16:22, Reagovat

Kristapána, to je vzlet - z podržtašky na SMO, se z ní stala chytrá horákyně na MV, pak se objeví v roli hejtmanice a ještě k tomu jí zvolí do čela asociace. To všechno během jednoho jediného roku. Jak se to tak dá? Ještě štěstí, že platí pravidlo rychlý vzlet, strmý pád.

Janík 18.12.2016 17:36, Reagovat

Umí v tom chodit. Jakým způsobem, to je špatná vizitka pro politiku, ale především pro její osobní charakter.
Nejdříve starostka Slavkova za nezávislé. Pak za dobrých časů pro ODS za Topolánka vstup do ODS a pohybování se v nejvyšších patrech ODS. Pak rychle ředitelka SMO ČR.
Po posledních parlamentních volbách rychlý přeskok do Babišova ANO a funkce náměstkyně na ministerstvu obrany a poradkyně pana Babiše pro problematiku měst a obcí ČR. Nyní hejtmanka Karlovarského kraje a přesedkyně Asociace krajů, všech hejtmanů.
Babiš na ni nedá dopustit. Tady mu nevadí, jaká je to politická skokanka a že je původně významná postava z ODS? Asi hnutí ANO moc schopných lidí nemá, když loví přeběhlíky právě v ODS.. Pokud se politická situace zase změní, ona se určitě neztratí. Je šikovná po všech stránkách.
Co takle ji za ANO navrhnout rovnou na prezidentku?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.