Plzeňský kraj si i v listopadu udržel celorepublikové prvenství v žebříčku s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeňský kraj si i v listopadu udržel celorepublikové prvenství v žebříčku s nejnižší mírou nezaměstnanosti | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ZrůbekKarel Zrůbek

Starosta Horažďovic

Více

Antonín SchubertAntonín Schubert

Starosta Modravy

Více

Jiřina RippelováJiřina Rippelová

Advokátka

Více

Plzeňský kraj si i v listopadu udržel celorepublikové prvenství v žebříčku s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeň, 08.12.2016, aktualizováno 12:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji opět klesla i v listopadu na hodnotu 3,3 procenta, to je o desetinu procenta méně, než v předchozím měsíci. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejnižší nezaměstnaností. K 30. 11. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 13 643 uchazečů o zaměstnání, což je o 328 méně, než na konci října. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 12 486 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během listopadu 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2243 uchazečů o zaměstnání, což je o 174 osob více, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2571 uchazečů, tedy o 250 méně než v říjnu. Do nového zaměstnání v listopadu nastoupilo 1561 osob, což je o 261 méně než v říjnu. Bez umístění jsme vyřadili 1010 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu listopadu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 7614 žen, což představuje přesně 55,8 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2788 osob se zdravotním postižením, tedy 20,4 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v listopadu celkem 3954 uchazečů o zaměstnání, tedy 29 procent všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti, rovná tři procenta vykázaly shodně okresy Plzeň jih a Plzeň město, kde se hodnoty oproti minulému měsíci snížily o jednu a dvě desetiny procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,4 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o tři desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 4,9 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,6 procenta a od minulého měsíce klesla o jednu desetinu. Na Rokycansku je 3,1 procenta lidí bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o jednu desetinu procenta. O dvě desetiny procenta naopak stoupla míra nezaměstnanosti v Klatovech, kde její hodnota činí 3,3 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala se údaje oproti minulému měsíci změnily o jednu desetinu procenta směrem nahoru a v regionu je tedy 3,5 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, i v listopadu neochvějně kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti . Na druhé místo žebříčku tentokrát vyšplhala Praha s hodnotou 3,4 procenta. Třetí je Královéhradecký kraj, který má o jednu desetinu vyšší místu nezaměstnanosti. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,6 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 4,9 procenta.

K poslednímu říjnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 10 251 volných pracovních míst, což je o 1458 méně, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 691 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3168 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.