Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu

Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav PerglVáclav Pergl

Starosta Kolovče

Více

Martin PotůčekMartin Potůček

Programátor

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu

Plzeň, 06.12.2016, aktualizováno 27.12.2016 11:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plný emocí byl bezprostředně po vynesení zprošťujícího rozsudku u plzeňského krajského soudu šéf hnutí ANO v Plzni Roman Zarzycký. V létě mu městský soud uložil podmíněný trest odnětí svobody na čtyři měsíce se zkušební lhůtou na 14 měsíců. Odvolací senát krajského soudu však dospěl nyní k závěru, že jednání, kterého se Zarzycký dopustil, nebylo trestným činem a zprostil jej viny. Rozsudek je pravomocný. Politik čelil obžalobě obžalobě z trestného činu porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí. Tohoto se měl dopustit, když se dostal k elektronické konverzaci své exmanželky a jejího tehdejšího přítele, kde nechyběly informace o shánění drog a jejich intimní fotografie. Tuto korespondenci pak Zarzycký šířil dál, což jen později přivedlo před soud.

„Pravda se po dvou letech šikany ze strany státních orgánů ukázala a mohla se ukázat i dříve, kdyby byl celý proces objektivní. Příběh táty a dvou malých dětí, byl zneužitý v politickém klání. Objektivní přístup by ušetřil mé rodině spoustu trápení, nervů i finančních prostředků. Nemusel by nikdy a opakovaně vypovídat můj malý syn, nemuselo se narušovat stabilní prostředí mých dětí,“ reagoval na zprošťující rozsudek Roman Zarzycký, který je také krajským místopředsedou hnutí ANO a zároveň i šéfem kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně.

„Dva roky jsem tvrdil, že co mi bylo kladeno za vinu, nikdy nemohlo být a také nebylo trestným činem, což dnešní verdikt Krajského soudu jednoznačně potvrdil. Naznačuje to celé politický proces s cílem poškodit mě, mou rodinu a v neposlední řadě hnutí ANO. Jednání státních orgánů mne připravilo o dva roky normálního života, pracovní příležitosti i možnost kandidovat jako krajský místopředseda ve volbách za nejsilnější stranu v regionu. Strůjci kauzy by měli být potrestáni, protože jejich špatná rozhodnutí mohou poškozovat mnoho dalších lidí i rodin,“ pokračoval dál Zarzycký.

Za pravdu mu dal nyní i krajský soud. „Je s podivem, že taková věc byla vůbec stíhána. Zde má jednoznačně přednost zájem na ochraně dítěte,“ uvedl předseda senátu Eduard Wipplinger.

A o co vlastně v celé kauze šlo? Zmíněnou konverzaci Zarzyckého exmanželky a jejího přítele měl objevit podle výpovědi obžalovaného jeho syn ve svém mobilu. Telefon jednou použil tehdejší partner Zarzyckého exmanželky, když si ho vypůjčil od jejího syna. Takto získané fotografie i konverzaci měl pak Zarzycký podle obžaloby ukazoval několika lidem, včetně bývalé tchyně. Fakt, že se citlivé fotografie dostaly k tchyni, pak bylo způsobeno tím, že její mailovou adresu uvedla Zarzyckého bývalá žena jako kontaktní adresu na sebe.

Celou záležitost konzultoval Zarzycký se sociální pracovnicí. I když se případ stal až v roce 2014, už v roce 2011 byly obě děti svěřeny do péče Zarzyckému. Jejich matka se s nimi mohla stýkat jen v zařízení Fondu ohrožených dětí. Obžalovaný od začátku obvinění popíral a tvrdil, že se pouze snažil chránit své dvě děti před špatným vlivem exmanželky. „Zpětně vím, že bych ani dnes na svém jednání nic nezměnil. Své děti miluji a bude-li třeba, vždy je budu chránit,“ dodal Zarzycký.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.