Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu

Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie NenutilováMarie Nenutilová

Asistentka advokáta

Více

Igor JakubčíkIgor Jakubčík

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Petr MyslivecPetr Myslivec

Starosta města Bor

Více

Soud zprostil obžaloby krajského místopředsedu ANO Romana Zarzyckého, ten mluví o politickém procesu

Plzeň, 06.12.2016, aktualizováno 27.12.2016 11:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plný emocí byl bezprostředně po vynesení zprošťujícího rozsudku u plzeňského krajského soudu šéf hnutí ANO v Plzni Roman Zarzycký. V létě mu městský soud uložil podmíněný trest odnětí svobody na čtyři měsíce se zkušební lhůtou na 14 měsíců. Odvolací senát krajského soudu však dospěl nyní k závěru, že jednání, kterého se Zarzycký dopustil, nebylo trestným činem a zprostil jej viny. Rozsudek je pravomocný. Politik čelil obžalobě obžalobě z trestného činu porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí. Tohoto se měl dopustit, když se dostal k elektronické konverzaci své exmanželky a jejího tehdejšího přítele, kde nechyběly informace o shánění drog a jejich intimní fotografie. Tuto korespondenci pak Zarzycký šířil dál, což jen později přivedlo před soud.

„Pravda se po dvou letech šikany ze strany státních orgánů ukázala a mohla se ukázat i dříve, kdyby byl celý proces objektivní. Příběh táty a dvou malých dětí, byl zneužitý v politickém klání. Objektivní přístup by ušetřil mé rodině spoustu trápení, nervů i finančních prostředků. Nemusel by nikdy a opakovaně vypovídat můj malý syn, nemuselo se narušovat stabilní prostředí mých dětí,“ reagoval na zprošťující rozsudek Roman Zarzycký, který je také krajským místopředsedou hnutí ANO a zároveň i šéfem kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně.

„Dva roky jsem tvrdil, že co mi bylo kladeno za vinu, nikdy nemohlo být a také nebylo trestným činem, což dnešní verdikt Krajského soudu jednoznačně potvrdil. Naznačuje to celé politický proces s cílem poškodit mě, mou rodinu a v neposlední řadě hnutí ANO. Jednání státních orgánů mne připravilo o dva roky normálního života, pracovní příležitosti i možnost kandidovat jako krajský místopředseda ve volbách za nejsilnější stranu v regionu. Strůjci kauzy by měli být potrestáni, protože jejich špatná rozhodnutí mohou poškozovat mnoho dalších lidí i rodin,“ pokračoval dál Zarzycký.

Za pravdu mu dal nyní i krajský soud. „Je s podivem, že taková věc byla vůbec stíhána. Zde má jednoznačně přednost zájem na ochraně dítěte,“ uvedl předseda senátu Eduard Wipplinger.

A o co vlastně v celé kauze šlo? Zmíněnou konverzaci Zarzyckého exmanželky a jejího přítele měl objevit podle výpovědi obžalovaného jeho syn ve svém mobilu. Telefon jednou použil tehdejší partner Zarzyckého exmanželky, když si ho vypůjčil od jejího syna. Takto získané fotografie i konverzaci měl pak Zarzycký podle obžaloby ukazoval několika lidem, včetně bývalé tchyně. Fakt, že se citlivé fotografie dostaly k tchyni, pak bylo způsobeno tím, že její mailovou adresu uvedla Zarzyckého bývalá žena jako kontaktní adresu na sebe.

Celou záležitost konzultoval Zarzycký se sociální pracovnicí. I když se případ stal až v roce 2014, už v roce 2011 byly obě děti svěřeny do péče Zarzyckému. Jejich matka se s nimi mohla stýkat jen v zařízení Fondu ohrožených dětí. Obžalovaný od začátku obvinění popíral a tvrdil, že se pouze snažil chránit své dvě děti před špatným vlivem exmanželky. „Zpětně vím, že bych ani dnes na svém jednání nic nezměnil. Své děti miluji a bude-li třeba, vždy je budu chránit,“ dodal Zarzycký.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.