Plzeňané si zvykli používat aplikaci PLZNITO, slouží k hlášení závad ve veřejném prostoru

Plzeňané si zvykli používat aplikaci PLZNITO, slouží k hlášení závad ve veřejném prostoru | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jakub DolejšíJakub Dolejší

podnikatel v lesnictví a zahradnictví

Více

Jiří StrobachJiří Strobach

Předseda konntrolního výboru MO Plzeň 3

Více

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

Plzeňané si zvykli používat aplikaci PLZNITO, slouží k hlášení závad ve veřejném prostoru

Plzeň, 06.12.2016, aktualizováno 11:28 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Aplikace PLZNITO funguje! Jejím prostřednictvím už Správa informačních technologií města Plzně přijala 2500 hlášení o závadách ve veřejném prostoru. Služba, kterou město Plzeň spustilo v dubnu 2015, slouží k upozornění na závady či poškození veřejného majetku města. Lidé mohou nahlásit například nefunkční osvětlení, nepořádek v ulicích, poničené dopravní značení i zastávky městské hromadné dopravy, nebo poškozené lavičky, zábradlí a dětská hřiště.

„Aplikace je jedním ze způsobů, jak nám občané mohou sdělit, že se jim něco nelíbí, výrazně nám s nimi usnadňuje komunikaci. Díky tomu můžeme pružněji reagovat, rychleji věci řešit. Ukazuje se, že lidem není prostředí kolem nich lhostejné, zvykli si aplikaci používat, měsíčně přichází přes 180 podnětů,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) je zaslání podnětu radnici velmi jednoduché. „Požadavek lidé mohou zaslat pomocí mobilního telefonu, do něhož si zdarma stáhnou aplikaci Plzeň – občan. Staženu už ji má v telefonu 3500 uživatelů, aktivních zařízení je asi 900. Další možností, jak nahlásit závadu je pomocí webových stránek www.plznito.cz nebo www.plzni.to. Člověk vidí závadu, vezme telefon, nebo použije formulář na webových stránkách, vybere kategorii, přidá polohu, připíše komentář k problému, může připojit fotku a odešle,“ přiblížil Pavel Šindelář.

Ze statistik vyplývá, že nejvíce Plzeňané a turisté upozorňují na černé skládky a odpadky v ulicích, trápí je také poškozené nebo chybějící dopravní značení a velkou pozornost věnují i úpravě chodníků a cyklostezek. „Charakter hlášení vyplývá také z ročního období, zatímco v létě lidé řeší úpravu travnatých ploch a zeleně nebo upozorňují například na střepy a jiný nepořádek na cyklostezkách, s příchodem zimy se pak množí požadavky týkající se nefunkčního pouličního osvětlení,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, která aplikaci pro město vytvořila.

Připomínkami od veřejnosti se zabývá speciální kontaktní centrum. Jeho pracovníci hlášení okamžitě zpracují, ověří, případně doplní potřebné informace a předají příslušným složkám. V drtivé většině případů se podaří problém vyřešit, některé požadavky ale musí kontaktní centrum odmítat. „Hlášení ohledně trestné činnosti, špatného parkování, upozornění na prostituci nebo třeba stížnost na nedoručení zásilky přepravcem nejsme schopni řešit, aplikace PLZNITO slouží výhradně k upozornění na závady na majetku města,“ upozornil Luděk Šantora.

Hlášení o nedostatcích, na které lidé upozorňují se nejčastěji předávají k vyřešení Správě veřejného statku města Plzně a Městským obvodům Plzeň 1, Plzeň 2 – Slovany, Plzeň 3 a Plzeň 4. V kategorii odpadů přijímá podněty od září roku 2015 přímo zákaznické centrum Čisté Plzně. O průběhu řešení je občan informován jak na webu, tak i prostřednictvím mobilní aplikace.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

MartinL 09.12.2016 10:51, Reagovat

Pane KAB, stěžujte si u zákonodárců, kteří nedokáží vytvořit zákon, který by podobné vraky umožňoval bez problému odstranit. Město je v tomto nevinně.

KAB 06.12.2016 16:15, Reagovat

Aplikace PLZNITO tedy rozhodně nefunguje :) Nainstaloval jsem ji, poslal info o vraku auta i s fotografiemi (několik let propíchlé pneu, bez RZ a rozbitá okna - vrak blokuje místo před domem, o nějaké estetice ani nemluvě). Odpovědí z Magistrátu bylo, že to není vrak, ale opuštěné vozidlo a že si mám, slušně řečeno, políbit půlky.

Tak jsem se podíval, že tak to dělají v aplikaci u většiny nahlášených vraků a zase ji odinstaloval, takový nesmysl mi nestojí za obsazenou paměť v telefonu.

Ono je samozřejmě lepší budovat nová parkovací místa, kdy se dají ulít peníze bokem než uvolňovat ta nelegálně obsazená. Mimochodem, když si chci postavit před domem na hodinu plošinu, aby se technici dostali ke komínu, musím mít sadu povolení a zaplatit městu balík. Vraky obsasují zadarmo stovky parkovacích míst a městu je to jedno a když na to někdo upozorní, ještě z něj přeplacení darmožrouti udělají debila.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.