Starý stůl v zasedací místnosti Rady města Plzně z roku 1971 dosloužil, nahradí jej nový nábytek

Starý stůl v zasedací místnosti Rady města Plzně z roku 1971 dosloužil, nahradí jej nový nábytek | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Norbert NaxeraNorbert Naxera

Více

Město KdyněMěsto Kdyně

Více

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Starý stůl v zasedací místnosti Rady města Plzně z roku 1971 dosloužil, nahradí jej nový nábytek

Plzeň, 05.12.2016, aktualizováno 11:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už od příštího jednání bude Rada města Plzně zasedat u nového stolu, který nahradí dosavadní stůl ze 70. let minulého století, konkrétně z roku 1971. Nejvýznamnější a nejvytíženější zasedací místnost v budově historické radnice na náměstí Republiky 1 v Plzni konečně získá nové vybavení. Současná modernizace jednací místnosti je poslední etapou úprav prostor této reprezentativní zasedací místnosti, jež započala před třemi lety.

Tento starý stůl v zasedací místnosti rady nahradí nový nábytek | Autor: Richard BenešTento starý stůl v zasedací místnosti rady nahradí nový nábytek | Autor: Richard Beneš

„Zasedací místnost se denně využívá, v některých dnech se zde koná i více akcí, kromě zasedání rady města slouží i pro zasedání komisí městské rady, výborů zastupitelstva, pravidelných porad vedení se starosty městských obvodů, pro tiskové konference, školení či semináře nebo simulace diplomatických jednání studentských organizací či pro neziskové organizace,“ vysvětlil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně pověřený vedením odboru vnitřní správy. Zasedací místnost patří k hlavním reprezentativním prostorům historické radnice, její součástí je i soubor cenných portrétů bývalých purkmistrů, starostů a primátorů města Plzně.

Dosavadní stůl v místnosti byl kulatý, ten nový má tvar podkovy. Stůl je vyroben z takzvaných MDF desek, které jsou podýhované, po stranách budou nákližky z tvrdého dřeva. Nový stůl bude rozšířen na 23 míst. Kvůli rozšíření počtu míst bylo rovněž nutné doplnit slaboproudé i silnoproudé technologie a sítě. Dodavatel nového interiéru jednací místnosti byl vybrán formou veřejné zakázky. Celkové náklady na vybavení dosáhly částky 597 tisíc korun, předpokládané náklady se původně odhadovaly na 750 tisíc korun. Samotný jednací stůl stál 273 tisíc korun. Veškeré úpravy jednací místnosti Rady města Plzně by měly být dokončeny v pátek 9. prosince.

A že stůl v jednací místnosti rady už nutně potřeboval výměnu může potvrdit i autor těchto řádek, který sedával na stejném místě více než 10 let. A po celou dobu deska stolu na tomto místě nepříjemně vrzala při každém dotyku.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.