Rozpočet Plzně na příští rok by měl být schodkový, nikoliv však ztrátový

Rozpočet Plzně na příští rok by měl být schodkový, nikoliv však ztrátový | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav AntošStanislav Antoš

vedoucí informačního centra

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

Josef MišteraJosef Mištera

Ředitel ústavu umění a designu ZČU v Plzni

Více

Rozpočet Plzně na příští rok by měl být schodkový, nikoliv však ztrátový

Plzeň, 02.12.2016, aktualizováno 14:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Schodkový rozpočet s příjmy 5,5 miliardy korun a výdaji 6,1 miliardy korun připravuje pro rok 2017 vedení města Plzeň. I přes navržený schodek rozpočet na příští rok nebude ztrátový. Z letoška se do něj totiž přesune zhruba 750 milionů na investiční akce, které letos začaly a jsou v letošním rozpočtu, budou se ale dokončovat příští rok. Celková bilance rozpočtu tak bude přebytková. Návrh rozpočtu už odsouhlasila rada města, obhajovat jej bude 15. prosince na jednání zastupitelstva. O rozpočtu informoval ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Letos hospodaří Plzeň s rozpočtem, který má na straně příjmů částku 5,9 miliardy a na výdajové 5,6 miliardy korun. „Pokud budu srovnávat roky 2016 a 2017, je dobré srovnávat pouze provozní příjmy, tedy daňové výnosy, poplatky a podobně. Příští rok budou o téměř deset procent vyšší, což je o 320 až 350 milionů korun více, než jaké byly ve schváleném rozpočtu na letošek,“ vysvětlil náměstek Kotas. Provozní příjmy předpokládá na příští rok ve výši 3,8 miliardy korun.

Příští rok se počítá v Plzni s větším množstvím investic. „Návrh rozpočtu předpokládá investice až téměř 1,4 miliardy korun, to je podobně, jako mělo město na vrcholu čerpání dotací EU v předchozím plánovacím období,“ řekl Kotas. Připomněl, že tehdy ale z celkových investic v tomto objemu byla až miliarda z dotací EU. V příštím roce naopak až 90 procent bude z peněz města.

„Mezi nejvýznamnější nové investice příštího roku patří například rekonstrukce Dlouhé ulice za víc než 90 milionů korun, zahájení stavby haly TJ Lokomotiva za 120 milionů korun, plánovaná rekonstrukce Sedláčkovy ulice v centru Plzně, která je poslední z neupravených ulic v těsném sousedství historického centra,“ vyjmenoval technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Město také počítá s tím, že až za 50 milionů korun v příštích dvou letech upraví a zprovozní náplavku Radbuzy v centru města a v roce 2017 dokončí revitalizaci památníku Díky, Ameriko!. Jeho vysoké žulové sloupy nechalo letos město kvůli nebezpečným prasklinám odstranit. V Plzni navíc příští rok začnou dvě velké státní dopravní stavby. Jedná se o opravu Pattonova mostu a stavební práce na železnici, které na dva roky uzavřou průjezd pod mosty u hlavního nádraží směrem k Mikulášskému náměstí. U obou těchto státem financovaných staveb má město svůj podíl. Za městské peníze se budou opravovat přilehlé chodníky, infrastruktura a podobně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.