Dobrovolní hasiči z Plzně dostanou ročně od města příspěvek 2000 korun na dopravu

Dobrovolní hasiči z Plzně dostanou ročně od města příspěvek 2000 korun na dopravu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Eva GažákováEva Gažáková

Vysokoškolská učitelka a divadelnice

Více

Miroslav PelánMiroslav Pelán

učitel

Více

Dobrovolní hasiči z Plzně dostanou ročně od města příspěvek 2000 korun na dopravu

Plzeň, 01.12.2016, aktualizováno 15:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzně schválili nový benefit pro členy jednotek svého Sboru dobrovolných hasičů. Město začne každoročně poskytovat dobrovolným hasičům finanční dar ve výši 2000 korun jako příspěvek na dopravu v MHD. Zajištění benefitů a zlepšení podmínek dobrovolných hasičů je součástí dvouleté kampaně Staň se dobrovolným hasičem, kterou město odstartovalo letos na jaře a která chce zvýšit prestiž a povědomí o této veřejné službě. Cílem je posílit právní postavení dobrovolného hasiče i zatraktivnit činnost v jejich jednotkách.

„Máme zájem oceňovat a podporovat stávající i nové členy Jednotek sboru dobrovolných hasičů, které jsou významnou organizační složkou města. Není to jen koníček, dobrovolní hasiči naplňují poslání pomáhat a zachraňovat ve volném čase, bez nároku na odměnu. Toto si uvědomujeme, a proto jim chceme poskytovat lepší podmínky,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Finanční dar na dopravu získá každý člen jednotky Sboru dobrovolných hasičů zřizované statutárním městem Plzeň a jeho městskými obvody. Hasič musí mít uzavřenou smlouvu o členství v jednotce s jejím zřizovatelem a v uplynulém kalendářním roce měl splnit předepsaný rozsah odborné přípravy, zároveň musí být držitelem Plzeňské karty. Splnění podmínek každoročně ověří a na žádosti o poskytnutí daru potvrdí velitel příslušné jednotky.

Cílem plzeňské kampaně Staň se dobrovolným hasičem je doplnit stavy Jednotek sboru dobrovolných hasičů. Ti postupně stárnou, přičemž nových členů nepřibývá tolik, kolik je třeba. Projekt proto primárně cílí na mladé lidi. Radnice i městské obvody se snaží zvyšovat atraktivitu členství u dobrovolných hasičů, postupně jim vylepšují zázemí, techniku a vybavení jednotek.

V Plzni působí 16 jednotek dobrovolných hasičů, mají kolem 250 členů. Jednotky sboru dobrovolných hasičů jsou jednou ze základních složek integrovaného záchranného systému, jejich existence je zakotvena v zákoně, obec má povinnost je zřídit. Město připravuje i další benefity.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.