Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život

Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,89%
Spokojený49,06%
Zklamaný23,58%
Zdrcený14,15%
Šokovaný11,32%

Celkový počet hlasů: 106

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman JurečkoRoman Jurečko

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, člen výkonné rady ODS

Více

Marie KoderováMarie Koderová

starostka obce Dražeň

Více

Vladimír RýdlVladimír Rýdl

svařovací technik, člen Rady OZ Hromnice

Více

Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život

Plzeň, Praha, 01.12.2016, aktualizováno 27.12.2016 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bronzovou příčku obhájil letos Plzeňský kraj ve srovnávacím průzkumu Nejlepší místo pro život. Vítězství si udržela Praha a na druhé místo se vyšvihl Pardubický kraj. Výzkum analytické agentury Datank mapuje kvalitu života obyvatel v regionech České republiky. Kraje se hodnotí z pohledu ekologie a životního prostředí, zdravotnictví a sociální sféry, péče o děti a vzdělávání, pracovních podmínek a kupní síly, volnočasových aktivit a turismu, rozvoje infrastruktury, bezpečnosti, občanské společnosti a tolerantnosti.

Plzeňský kraj patří dlouhodobě k nejlepším místům pro život i díky velice dobré kvalitě výsledků skoro ve všech hodnocených oblastech. I v letošním roce se Plzeňsko stalo jedním z top tří krajů. Svůj status si region zaslouží především díky kvalitním pracovním podmínkám a volnočasovým aktivitám. Lidé si zde hledají práci snadno, dlouhodobá nezaměstnanost klesá a platy patří k nadprůměrným v republice. Obyvatelé mají spoustu možností, kam vyrazit za kulturou a především za sportem. Co se týče sportovních aktivit, je na tom Plzeňsko vůbec nejlépe v celé republice.

Z výsledků výzkumu vyplynulo, že lidé na Plzeňsku jsou šetrní k okolnímu prostředí, produkují nejméně odpadu v republice. Bohužel se to samé nedá říci o firmách, které naopak vyprodukují nadprůměrné množství podnikového odpadu. Největším problémem však stále zůstává infrastruktura. Až 17 procent lidí není připojených ke kanalizaci a silnic a dálnic je tu o 26 procent méně než jinde. V této oblasti naopak zůstává region i nadále nejhorší v celé ČR.

Praha bodovala jako kulturní a společenské centrum, má nejnižší nezaměstnanost, nejlepší zdravotní a sociální péči a vysokou úroveň vzdělávání a péče o děti. Práce se v Praze shání daleko snáze, průměrná mzda je nejvyšší v zemi, zdravotní péče je na lepší úrovni než ve většině dalších krajů a v neposlední řadě se hlavní město pyšní velkým počtem spolků, nadací a občansky prospěšných organizací. Ve všech těchto oblastech a kritériích je Praha jasně na špici.

V Praze však není jen blaze, samozřejmě se jí nevyhýbají problémy pro velkoměsta typické. Mezi ně patří především velká kriminalita a to i přesto, že Prahu hlídá nejvíce policistů v celé republice. Další oblastí, která život v našem hlavním městě ztěžuje je oblast ekologie a životního prostředí. Množství emisí je zde nejvyšší ze všech krajů a zeleně je v naší hlavní metropoli naopak úplně nejméně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 04.12.2016 19:27, Reagovat

V Plzeňském kraji, třeba takový Český les, tam je to jistě hezké. Ale Plzeň? Zmrvené město gastarbeitery, cikány a jinou verbeží, to vše za podpory vedení města. Projděte se centrem a uvidíte. Všude samý rozeřvaný cikán, město je hájí a umisťuje mezi normální lidi, aby jim znepříjemnili život. A když ne cikán, tak ožralý Rumun, Bulhar, Polák či jiný gastarbeiterský tatar. Špína, smrad, bordel a nepořádek. To je mi místečko pro život!!! Děkuji, nechci.

KAB 01.12.2016 12:25, Reagovat

No nevím, v Praze jsem žil a pracoval a po několika letech utekl do Plzně - je to tam samý magor, černoch, musulman, buzna a na normálního člověka lze narazit jen ve velmi okrajových částech, odkud se zase do práce jede 2 hodiny.

A poslední dobou se něco podobného stahuje i do Plzně, takže uvažuju o přestěhování někam ven z Plzně, protože kriminalita zde začíná být neúnosná a přestává zde být bezpečno i za dne.

guma 01.12.2016 15:21, Reagovat

Do Pardubic, tam jsou druhý, ne?

KAB 01.12.2016 17:05, Reagovat

Já na tyhle subjektivní žebříčky moc nedám :) Mě se třeba líbí Karlovarsko a nevím, na jakém místě je - a když je kritériem třeba počet spolků a nadací, tak je mi to i jedno, o to bych se zajímal asi až na posledním místě.

MrDacz 02.12.2016 09:24, Reagovat

KABe mas recht!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.