Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život

Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Eva NoskováEva Nosková

Prac.v říz.jakosti

Více

Petr HakenPetr Haken

student historie na ZČU, pomocná vědecká síla na fakultě

Více

Antonín KmochAntonín Kmoch

Více

Plzeňský kraj obhájil loňský bronz v celorepublikovém průzkumu o nejlepší místo pro život

Plzeň, Praha, 01.12.2016, aktualizováno 27.12.2016 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bronzovou příčku obhájil letos Plzeňský kraj ve srovnávacím průzkumu Nejlepší místo pro život. Vítězství si udržela Praha a na druhé místo se vyšvihl Pardubický kraj. Výzkum analytické agentury Datank mapuje kvalitu života obyvatel v regionech České republiky. Kraje se hodnotí z pohledu ekologie a životního prostředí, zdravotnictví a sociální sféry, péče o děti a vzdělávání, pracovních podmínek a kupní síly, volnočasových aktivit a turismu, rozvoje infrastruktury, bezpečnosti, občanské společnosti a tolerantnosti.

Plzeňský kraj patří dlouhodobě k nejlepším místům pro život i díky velice dobré kvalitě výsledků skoro ve všech hodnocených oblastech. I v letošním roce se Plzeňsko stalo jedním z top tří krajů. Svůj status si region zaslouží především díky kvalitním pracovním podmínkám a volnočasovým aktivitám. Lidé si zde hledají práci snadno, dlouhodobá nezaměstnanost klesá a platy patří k nadprůměrným v republice. Obyvatelé mají spoustu možností, kam vyrazit za kulturou a především za sportem. Co se týče sportovních aktivit, je na tom Plzeňsko vůbec nejlépe v celé republice.

Z výsledků výzkumu vyplynulo, že lidé na Plzeňsku jsou šetrní k okolnímu prostředí, produkují nejméně odpadu v republice. Bohužel se to samé nedá říci o firmách, které naopak vyprodukují nadprůměrné množství podnikového odpadu. Největším problémem však stále zůstává infrastruktura. Až 17 procent lidí není připojených ke kanalizaci a silnic a dálnic je tu o 26 procent méně než jinde. V této oblasti naopak zůstává region i nadále nejhorší v celé ČR.

Praha bodovala jako kulturní a společenské centrum, má nejnižší nezaměstnanost, nejlepší zdravotní a sociální péči a vysokou úroveň vzdělávání a péče o děti. Práce se v Praze shání daleko snáze, průměrná mzda je nejvyšší v zemi, zdravotní péče je na lepší úrovni než ve většině dalších krajů a v neposlední řadě se hlavní město pyšní velkým počtem spolků, nadací a občansky prospěšných organizací. Ve všech těchto oblastech a kritériích je Praha jasně na špici.

V Praze však není jen blaze, samozřejmě se jí nevyhýbají problémy pro velkoměsta typické. Mezi ně patří především velká kriminalita a to i přesto, že Prahu hlídá nejvíce policistů v celé republice. Další oblastí, která život v našem hlavním městě ztěžuje je oblast ekologie a životního prostředí. Množství emisí je zde nejvyšší ze všech krajů a zeleně je v naší hlavní metropoli naopak úplně nejméně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 04.12.2016 19:27, Reagovat

V Plzeňském kraji, třeba takový Český les, tam je to jistě hezké. Ale Plzeň? Zmrvené město gastarbeitery, cikány a jinou verbeží, to vše za podpory vedení města. Projděte se centrem a uvidíte. Všude samý rozeřvaný cikán, město je hájí a umisťuje mezi normální lidi, aby jim znepříjemnili život. A když ne cikán, tak ožralý Rumun, Bulhar, Polák či jiný gastarbeiterský tatar. Špína, smrad, bordel a nepořádek. To je mi místečko pro život!!! Děkuji, nechci.

KAB 01.12.2016 12:25, Reagovat

No nevím, v Praze jsem žil a pracoval a po několika letech utekl do Plzně - je to tam samý magor, černoch, musulman, buzna a na normálního člověka lze narazit jen ve velmi okrajových částech, odkud se zase do práce jede 2 hodiny.

A poslední dobou se něco podobného stahuje i do Plzně, takže uvažuju o přestěhování někam ven z Plzně, protože kriminalita zde začíná být neúnosná a přestává zde být bezpečno i za dne.

guma 01.12.2016 15:21, Reagovat

Do Pardubic, tam jsou druhý, ne?

KAB 01.12.2016 17:05, Reagovat

Já na tyhle subjektivní žebříčky moc nedám :) Mě se třeba líbí Karlovarsko a nevím, na jakém místě je - a když je kritériem třeba počet spolků a nadací, tak je mi to i jedno, o to bych se zajímal asi až na posledním místě.

MrDacz 02.12.2016 09:24, Reagovat

KABe mas recht!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.