Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje

Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,00%
Spokojený48,00%
Zklamaný20,80%
Zdrcený12,80%
Šokovaný14,40%

Celkový počet hlasů: 125

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radek ŠkrdlantRadek Škrdlant

starosta obce Plískov, profesionální voják

Více

Antonín PazourAntonín Pazour

starosta Holýšova

Více

Michal ŠnebergrMichal Šnebergr

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, starosta Železné Rudy

Více

Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje

Plzeň, 28.11.2016, aktualizováno 10:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přes 53 procent z celkového objemu dotací z regionálního operačního programu ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje, jedná se o více než devět miliard korun. Celkem měly oba kraje k dispozici téměř 20 miliard korun. Vyplývá to ze závěrečné zprávy ROP Jihozápad, kterou schválili členové Monitorovacího výboru tohoto programu v plzeňském hotelu Primavera.

„Čerpání financí z ROP Jihozápad v období let 2007 – 2015, bylo následující, přesně 53,5 procenta financí šlo na projekty měst i obcí, dalších 17,8 procenta získaly organizace zřízené krajem, 11,7 procenta soukromé firmy, 6,9 procenta nestátní neziskové organizace a po zhruba čtyřech procentech kraje a organizace zřízené obcemi. Je nutné zároveň doplnit, že v rámci ROP Jihozápad předložili žadatelé celkem 3430 projektových žádostí v celkové hodnotě téměř 55 miliard korun. Celkem získalo podporu 1147 projektů, příjemci mají proplaceno více než 17,9 miliard korun,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD).

Velkou část financí z ROP Jihozápad získala města Plzeň a České Budějovice. Jednalo se o důležité projekty v rámci Integrovaných plánů rozvoje měst. „V Plzni to byl Integrovaný plán Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V rámci něj se podařilo zrealizovat devět projektů za téměř 335 milionů korun. Plán podpořil různé kulturní akce i objekty pro veřejnost a volnočasové aktivity. Díky němu se podařilo opravit památky, osadit novou veřejnou zeleň a vytvořit nová pracovní místa,“ řekl Karel Hron, pověřený vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Na další Integrovaný plán Plzeň – Univerzitní město 2015 se prostřednictvím ROP Jihozápad podařilo získat 110 milionů korun a usnadnil dopravní a komunikační napojení silnic ve městě.

ROP Jihozápad vyčerpal 99,93 procenta všech přidělených prostředků. V přepočtu na finance se jedná o částku převyšující 19,4 miliard korun. V Plzeňském kraji se stále kontroluje 380 projektů v hodnotě vyšší než 5,75 miliard korun, zatímco v Jihočeském kraji je stále pod dohledem finančních manažerů 386 projektů, jejichž částka činí 5,7 miliard korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.