Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje

Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ladislava KopalováLadislava Kopalová

sociální pracovnice, speciální pedagog – Domov pro seniory, vedoucí Letního dětského tábora

Více

Stanislav RampasStanislav Rampas

předseda krajské organizace

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Největší objem dotací z ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje

Plzeň, 28.11.2016, aktualizováno 10:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přes 53 procent z celkového objemu dotací z regionálního operačního programu ROP Jihozápad získala města i obce z Plzeňského a Jihočeského kraje, jedná se o více než devět miliard korun. Celkem měly oba kraje k dispozici téměř 20 miliard korun. Vyplývá to ze závěrečné zprávy ROP Jihozápad, kterou schválili členové Monitorovacího výboru tohoto programu v plzeňském hotelu Primavera.

„Čerpání financí z ROP Jihozápad v období let 2007 – 2015, bylo následující, přesně 53,5 procenta financí šlo na projekty měst i obcí, dalších 17,8 procenta získaly organizace zřízené krajem, 11,7 procenta soukromé firmy, 6,9 procenta nestátní neziskové organizace a po zhruba čtyřech procentech kraje a organizace zřízené obcemi. Je nutné zároveň doplnit, že v rámci ROP Jihozápad předložili žadatelé celkem 3430 projektových žádostí v celkové hodnotě téměř 55 miliard korun. Celkem získalo podporu 1147 projektů, příjemci mají proplaceno více než 17,9 miliard korun,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD).

Velkou část financí z ROP Jihozápad získala města Plzeň a České Budějovice. Jednalo se o důležité projekty v rámci Integrovaných plánů rozvoje měst. „V Plzni to byl Integrovaný plán Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V rámci něj se podařilo zrealizovat devět projektů za téměř 335 milionů korun. Plán podpořil různé kulturní akce i objekty pro veřejnost a volnočasové aktivity. Díky němu se podařilo opravit památky, osadit novou veřejnou zeleň a vytvořit nová pracovní místa,“ řekl Karel Hron, pověřený vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad. Na další Integrovaný plán Plzeň – Univerzitní město 2015 se prostřednictvím ROP Jihozápad podařilo získat 110 milionů korun a usnadnil dopravní a komunikační napojení silnic ve městě.

ROP Jihozápad vyčerpal 99,93 procenta všech přidělených prostředků. V přepočtu na finance se jedná o částku převyšující 19,4 miliard korun. V Plzeňském kraji se stále kontroluje 380 projektů v hodnotě vyšší než 5,75 miliard korun, zatímco v Jihočeském kraji je stále pod dohledem finančních manažerů 386 projektů, jejichž částka činí 5,7 miliard korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.