V areálu TJ Lokomotiva plánuje Plzeň vybudovat novou zděnou multifunkční halu

V areálu TJ Lokomotiva plánuje Plzeň vybudovat novou zděnou multifunkční halu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav PalíšekVáclav Palíšek

technik

Více

Petr JunekPetr Junek

produkční

Více

Tomáš KotoraTomáš Kotora

Ředitel plaveckého areálu Plzeň-Slovany

Více

V areálu TJ Lokomotiva plánuje Plzeň vybudovat novou zděnou multifunkční halu

Plzeň, 23.11.2016, aktualizováno 16:01 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Novou zděnou multifunkční halu s manipulovatelnou tribunou plánuje město Plzeň vybudovat v městské části Slovany ve sportovním areálu TJ Lokomotiva. Na stavbu, která vznikne vznikne vedle současné haly, využívané hlavně házenkáři extraligového Talentu, má již město vyčleněno zhruba 120 milionů korun. Informoval o tom náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„Předpokládaná suma zatím není v rozpočtu, protože ještě nemáme prováděcí projekt, ale peníze jsou blokované ve fondu,“ uvedl Šindelář. Projekt se podle něj dá ještě letos dokončit a příští je možné zahájit práce. Délka samotné stavby by neměla přesáhnout jeden rok. Hala má vzniknout na městském pozemku, kde je nyní škvárové hřiště. Se stávající a o něco menší sousední halou z roku 1974 bude nová stavba propojena spojovací chodbou. „Nová hala odlehčí té současné od jiných sportů. Házenkáři budou moci více využívat současnou Lokomotivu pro své tréninky a zápasy,“ vysvětlil Šindelář.

I kdyby se v Plzni postavilo deset multifunkčních sportovních hal, byly by podle slov náměstka Šindeláře všechny naplněné a využité. Město své haly buduje postupně tam, kde už dnes sport je a vytváří tam sportovní centra. Podobně jako do areálu TJ Lokomotiva, který využívají profesionální i amatérští sportovci, chce investovat do ryze amatérského areálu Na Prokopávce. Tam chce město investovat až 150 milionů korun, hlavně do venkovních hřišť, dále do přestavby ubytovny, tělocvičny, zázemí, boxerského ringu, beach volejbalových ploch a hřiště na fotbal s umělou trávou. Přestavba tohoto areálu by mohla začít už v roce 2018.

V roce 2009 vzniklo na Slovanech největší západočeské kryté sportoviště TJ Lokomotiva za 220 milionů korun. Město ze svého kompletně opravilo za 100 milionů korun starou halu, kde se hraje kromě házené první basketbalová liga a konají se tam koncerty a výstavy. Sportoviště má hlediště pro 3000 diváků a mohou se tam hrát evropské šampionáty. Vedle vznikla za 120 milionů korun nová tréninková hala, kryté lezecké stěny, profesionální bowling, dva squashové kurty a venku tři hřiště s umělým osvětlením.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.