Hejtman Josef Bernard: Vždy se budu snažit, aby pro naše návrhy hlasovalo 45 členů krajského zastupitelstva

Hejtman Josef Bernard: Vždy se budu snažit, aby pro naše návrhy hlasovalo 45 členů krajského zastupitelstva | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Antonín PazourAntonín Pazour

starosta Holýšova

Více

Petr HoraPetr Hora

Lékař

Více

Hejtman Josef Bernard: Vždy se budu snažit, aby pro naše návrhy hlasovalo 45 členů krajského zastupitelstva

Plzeň, 21.11.2016, aktualizováno 16:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Krátce po svém zvolení do funkce hejtmana Plzeňského kraje se ocitl Josef Bernard (ČSSD) v obležení novinářů, které zajímalo, jakým způsobem povede Plzeňský kraj v příštích čtyřech létech. Hejtman slíbil, že bude více komunikovat s občany a snahou bude vtáhnout je více je do věcí veřejných. Prioritou podle jeho slov zůstává doprava a zdravotnictví či sociální oblast a péče o seniory. Slíbil další zlepšování silniční sítě, podporu budování obchvatů měst. Zdůraznil, že nedopustí privatizaci krajských zdravotnických zařízení, větší podporu slíbil cestovnímu ruchu i sportu.

Krátce po svém zvolení do funkce hejtmana Plzeňského kraje se ocitl Josef Bernard v obležení novinářů, které zajímalo, jakým způsobem povede Plzeňský kraj v příštích čtyřech létech | Autor: Richard BenešKrátce po svém zvolení do funkce hejtmana Plzeňského kraje se ocitl Josef Bernard v obležení novinářů, které zajímalo, jakým způsobem povede Plzeňský kraj v příštích čtyřech létech | Autor: Richard Beneš

„Nejdůležitější pro kraj je nyní rozpočet na příští rok. My máme 19. prosince další zastupitelstvo a musíme připravit rozpočet, projednat ho v radě a následně jej předložit zastupitelstvu. Rozpočet reflektuje naše programové priority, které máme sepsané v desateru, což je deset kapitol o tom, na jaké oblasti správy veřejného kraje se ty čtyři politické subjekty ve vedení kraje chtějí zaměřit. Myslím si, že nehrozí rozpočtové provizorium,“ uvedl Josef Bernard. A došlo i na dotazy kolem majetkových záležitostí nového hejtmana. „Předal jsem svůj obchodní podíl ve Škodě Transportation do správy advokátní kanceláře a založil se ženou nadační fond nazvaný Normální je pomáhat. Po odečtení a zaplacení správních poplatků a auditů příslušné společnosti, která dividendy inkasuje, tak veškeré výnosy půjdou na zmíněný nadační fond,“ řekl Josef Bernard.

Nový hejtman je připraven i na ostré střety s opozicí a zmínil například projev europoslance Jiřího Pospíšila (BEZPP za TOP 09), který se mu prý líbil a který se týkal například otázky veřejné a tajné volby vedení kraje. „Je to určitý názor. Lidé chtějí naopak vědět jak se volilo, nechtějí, aby se něco vyjednávalo v zákulisí v tajné volbě. Je to věčný boj mezi tajnou a veřejnou volbou. Myslím si, že veřejná volba je zrovna tak plnohodnotnou volbou, jako volba tajná,“ uvedl hejtman. Slíbil, že desatero nejdůležitějších kapitol přetaví čtyřkoalice v programové prohlášení, které hodlá představit v březnu příštího roku na krajském zastupitelstvu.

A jak si nový hejtman představuje pevnost koalice a spolupráci s ostatními stranami v zastupitelstvu? „Já si myslím, že když někoho nepostihne zlomená noha, či žádná jiná vážná nemoc, tak bude koalice jednotná. Na druhou stranu se nebudu snažit, aby hlasovalo pro určitý návrh 23 zastupitelů. Já se vždy budu snažit, aby pro návrh hlasovalo 45 členů zastupitelstva. To je charakteristický rys mé práce. Budu se bavit rovně se všemi stranami v zastupitelstvu a chci je přesvědčit o tom, aby hlasovali s námi,“ dodal Josef Bernard.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

hlidacipes.org 22.11.2016 12:33, Reagovat

Přečtěte si všichni tento článek - než budete něco komentovat: http://hlidacipes.org/dobre-utajeny-byznys-plzenskeho-hejtmana/

KAB 22.11.2016 07:31, Reagovat

Jelikož mě je ČSSD ukradená (nevolím stranu, jejíž předseda je lhář, zloděj a podrazák), tak jsem si životopis tohoto zázračného dítěte Bernarda vyhledal až teď, když budu muset akceptovat volbu ostatních, že bude hejtmanem kraje, kde žiji.

A ono to s tím vyšvihnutím se z dělníka na ředitele a miliardáře zas tak křišťálově čisté nebylo - jde o dítě revoluce, kdy stačilo stát na správné straně se správným mávátkem a koryta přišla sama jako tomu bylo u Bendy, Dienstbiera a jim podobných. Nic co by bylo hodno obdivu nebo dokonce úcty, pro mě je to jen další šmejd v politice.

XX 22.11.2016 09:01, Reagovat

Myslím, že jste dost vedle. JB nedělal žádnou rychlou závratnou kariéru, na vrcholný post se vypracovat během 30 let. Můžete jmenovat dalšího politika, který udělal toto? „Předal jsem svůj obchodní podíl ve Škodě Transportation do správy advokátní kanceláře a založil se ženou nadační fond nazvaný Normální je pomáhat. Po odečtení a zaplacení správních poplatků a auditů příslušné společnosti, která dividendy inkasuje, tak veškeré výnosy půjdou na zmíněný nadační fond,“ řekl Josef Bernard.

Gayer 22.11.2016 10:02, Reagovat

A znáte ho osobně? Ve škodovce ho dvakrát nemilují. Člověk co si staví někde baráčky a kupuje nemovitosti a mezizím šetři na zaměstnancích pro mne není čestný člověk. je to pouze další vychcánek, který po době, kdy vydělával miliony chce mít najednou moc.

KAB 22.11.2016 09:21, Reagovat

No kdyby nebyl z rozhodnutí revolučních gard jmenován personálním ředitelem (bez vzdělání a předpokladů, jen a pouze z politických důvodů), tak by toho dělníka nejspíš dělal dodnes (a třeba by byl dobrý, jen by neměl miliardy, ale desetitisíce).

Zásadní zlom mezi dělníkem a miliardářem nastal ne na základě schopností a odbornosti, ale čistě z politického rozhodnutí - a tím u mě jako člověk skončil a dál mě už fakt nezajímá.

Pokud jde o jakýsi nadační fond, víme jak to funguje u loterií a sázkových kanceláří, majitelé je založí a pak z nich čerpají jen oni - neříkám že to je tento případ, ale s ohledem na předchozí odstavce bych za něj ruku do ohně nedal ani v azbestové rukavici.

Holub 22.11.2016 15:47, Reagovat

Já si myslím, že Josef Bernard, ať už je takový či makový, je jednou z příčin neúspěchu ČSSD v Plzeňském kraji v nedávných volbách. Ne snad proto, že by snad sám spáchal nějaký zločin (nebo o tom alespoň není nic známo), ale protože nevzešel vznešeně řečeno \"ze samotného lůna\" regionální ČSSD, nýbrž byl do značné míry dosazen pražským vedením (zosobněným Milanem Chovancem). Myslím si, že \"staří socani\" ho příliš nepřijali a také příliš ať už formálně či neformálně nepodpořili. Tak trochu sabotáž, řekl bych.
Pokud to tak bylo, nevím, zda učinili dobře či nikoliv.

XX 22.11.2016 14:12, Reagovat

Musím se smát. Stále holt platí \"Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.\" Bernard se vám nelíbí, že se vyšvihl po r. 1989,.... Když si vzpomenu na \"cirkus\", který provázel před třemi roky volbu Václava Šlajse hejtmanem kvůli jeho komunistické minulosti,... Pospíšil tenkrát zorganizoval studenty, stáli s transparenty a protestovali, chvílemi dost hloupě.....A nakonec, jak sám píšete, byl Šlajs dobrým hejtmanem. Počkejme si, jak si bude počínat Bernard. Pomluvám o něm nevěřím.

KAB 22.11.2016 14:24, Reagovat

Že něco organizoval Pospíšil, to už samo o sobě byl pro mě argument pro to, že Šlajs bude nejspíš dobrým hejtmanem a taky že byl :)

Jak jsem psal, nemám důvěru v lidi, kteří se vyšvihli díky tomu, že měli zrovna v ruce to správné mávátko a pak ty správné právníky a firmy na Kypru a podobných daňových a neprůhledných rájích - lidsky mi Bernard prostě nesedí, ruku bych mu určitě nepodal. Z čehož si jistě moc dělat nebude :)

Je samozřejmě jasné, že nemůže mít podporu sta procent lidí, moji rozhodně nemá, ale to je přece OK, rozhoduje většina a narozdíl od různých především pražských povalečů a darmožroutů s totalitním viděním světa já respektuji, že většina si přála toto - nelíbí se mi to, budu ho kritizovat, ale hejtmanem se stal díky svobodným volbám a legálně, jeho mandát v žádném případě po právní stránce nezpochybňuji (snad z pohledu morálního, ale to je můj pohled a nikdo na něj pochopitelně nemusí brát ohled).

Takže určitě nepůjdu s transparentem na náměstí a nebudu bez ohledu na výsledek voleb požadovat jeho výměnu za někoho, na kom se většina neshodla.

Gayer 21.11.2016 18:18, Reagovat

Na každého podrazáka se hřeje voda Bernarde.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.