Výluka tramvaje na Košutce potrvá až do 25. listopadu, opravu kolejiště se nepodařilo urychlit

Výluka tramvaje na Košutce potrvá až do 25. listopadu, opravu kolejiště se nepodařilo urychlit | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr KlásekPetr Klásek

Starosta Chanovic

Více

Milan UhlíkMilan Uhlík

Zastupitel PK

Více

Ondřej ŽeníšekOndřej Ženíšek

zastupitel města Plzně

Více

Výluka tramvaje na Košutce potrvá až do 25. listopadu, opravu kolejiště se nepodařilo urychlit

Plzeň, 18.11.2016, aktualizováno 11:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Výluka tramvajové linky číslo 4 na Košutce v Plzni potrvá až do 25. listopadu. Původně se předpokládalo, že se podaří zkrátit termín opravy a obnovit provozu už od soboty 19. listopadu, ale nestane se tak. Během kontroly staveniště se odhalily nedodělky ze strany zhotovitele, které brání bezpečnému zprovoznění části stavby, tedy tramvajové trati.

„Zkrácení termínu výluky na tramvajové trati Karlovarská navrhl zhotovitel stavby zhruba před měsícem. Ještě při kontrolním dnu 10. listopadu byl tento termín ze strany zhotovitele potvrzen. Na základě této informace náš odbor investic požádal Drážní úřad v Plzni o povolení zkušebního provozu pro tramvajovou trať. Při kontrolním dni ve středu 16. listopadu jsme zjistili nedodělky,“ vysvětlil technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář (ODS). Z tohoto důvodu se harmonogram prací vrací k původním termínům a po projednání s PMDP bude trať zprovozněna k 25. listopadu 2016.

Třetí etapa rekonstrukce tramvajové trati Karlovarská trvá od 1. září. Důvodem je nevyhovující technický stav trati v úseku od zastávky Severka přes křižovatky Studentská, Kralovická, Manětínská až po točnu na konečné tramvaje linky číslo 4. Projekt za 65 milionů korun zvýší bezpečnost provozu a sníží dopad negativních vlivů dopravy na okolí. V souvislosti s rekonstrukcí je omezen provoz páteřní tramvajové linky číslo 4, náhradní autobusovou dopravu mimořádně posílila také speciální tramvajová linka číslo 3.

Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu kolejových pásů, rekonstrukci trolejového vedení a úpravu tramvajových zastávek, dále pak opravu části silnice III/1808. Součástí projektu je zrušení stávajícího podchodu v prostoru tramvajové zastávky Plzeňka, opravy parkovacích zálivů, chodníků a stezek i úpravy světelných signalizačních zařízení. Stavba by měla být definitivně dokončena do 31. května 2017.

Tramvajová trať v Karlovarské ulici patří mezi nejvyužívanější. Druhá etapa zahrnující 1100 metrů dlouhý úsek od ulice Na Chmelnicích po křižovatku se Sokolovskou ulicí byla v roce 2011 největší investiční akcí města a vyšla na 136 milionů korun. Předtím provedená oprava první části trati v délce téměř jeden kilometr si vyžádala finanční krytí ve výši 176 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.