Projekt Bezpečná Plzeň má nové a přehlednější webové stránky

Projekt Bezpečná Plzeň má nové a přehlednější webové stránky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,89%
Spokojený49,06%
Zklamaný23,58%
Zdrcený14,15%
Šokovaný11,32%

Celkový počet hlasů: 106

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Vladimír RýdlVladimír Rýdl

svařovací technik, člen Rady OZ Hromnice

Více

Václav MilotaVáclav Milota

ekonom, finanční poradce, důchodce

Více

Projekt Bezpečná Plzeň má nové a přehlednější webové stránky

Plzeň, 15.11.2016, aktualizováno 10:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeň spustila přehlednější webové stránky svého projektu Bezpečná Plzeň. Stránky www.bezpecnaplzen.eu nově nabízí prostřednictvím jednoduchých piktogramů rychlé odkazy na důležité kontakty z oblasti bezpečnosti, prevence kriminality a protidrogové prevence. Změna webového rozhraní souvisí se změnou loga a názvem projektu. Z původního Bezpečného města se rozhodnutím zastupitelů stala letos v dubnu Bezpečná Plzeň.

„Cílem projektu Bezpečná Plzeň je úzká spolupráce mezi městem, Policií České republiky a městskou policií při řešení bezpečnostních problémů na území města. Snažíme se, aby se naši občané cítili v Plzni bezpečně a také rychle a snadno našli důležité informace. Prostřednictvím webu tak mohou například nahlásit kyberšikanu, najdou kontakt na organizace pomáhající obětem trestných činů, získají informace k policejním okrskům a další rady,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle Aleše Průši, vedoucího odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu, byly webové stránky upraveny především proto, aby se staly pro jejich návštěvníka přehlednější. „Součástí je opět takzvaná poradna, kam lidé mohou posílat své podněty a připomínky. Přehledně jsou na webu k nalezení i všechny projekty, které jako odbor realizujeme,“ řekl Aleš Průša.

Stěžejním komunikačním kanálem s občany jsou kromě webu i takzvané infoschránky, které s ohledem na nový vizuální styl prochází obnovou. „Infoschránky dávají lidem možnost být ve styku s příslušným odpovědným pracovníkem okrsku. Také slouží třeba pro vrácení nalezených dokladů nebo jiných důležitých věcí, aniž by občan musel navštívit odpovědnou instituci,“ vysvětlila Monika Ježková z odboru bezpečnosti a prevence kriminality.

Infoschránky budou nově odpovídat přerozdělení okrsků, což je další novinkou projektu. Původně byla Plzeň rozdělena na šedesát územních částí. Nově je rozdělena do třiceti policejních okrsků z důvodu faktického obsazení každého okrsku strážníkem Městské policie Plzeň, roli zastupitele převzal starosta příslušného obvodu. Právě strážník-okrskář se pro občany stává „prostředníkem“, s nímž mohou své problémy řešit.

Projekt také užívá nově vytvořené logo, jeho autorem je Lukáš Pčolka z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. K tvorbě loga a změně webu přistoupilo město Plzeň kvůli sporu o ochrannou známku na logo Bezpečné město. Nové logo schválila Rada města Plzně letos v dubnu v rámci schválení Strategie města Plzně v oblastech vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na léta 2016 – 2018.

Garantem projektu Bezpečná Plzeň je odbor bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu, který veškerou činnost koordinuje. Projekt jasně specifikuje odpovědné pracovníky za bezpečnost v konkrétních lokalitách města a zjednodušuje vzájemnou komunikaci s občany.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.