Zastupitelé Plzně podpoří deset projektů z fondu životního prostředí za 1,17 milionů korun

Zastupitelé Plzně podpoří deset projektů z fondu životního prostředí za 1,17 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Štěpánka BalcarováŠtěpánka Balcarová

Jazzová hudebnice a skladatelka

Více

Radek HavelRadek Havel

Více

Jan ValešJan Valeš

Průvodce

Více

Zastupitelé Plzně podpoří deset projektů z fondu životního prostředí za 1,17 milionů korun

Plzeň, 14.11.2016, aktualizováno 10:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podporu deseti projektů z Fondu životního prostředí města Plzně v celkové výši 1,171 milionu korun schválili zastupitelé minulý čtvrtek na jejich zasedání. Finanční prostředky půjdou na vybudování záhonů růží v lokalitě Malá hvězda, na revitalizaci Meditační zahrady, úpravu multifunkčního areálu Škodaland, vytvoření bylinkové zahrádky v mateřské škole, ozelenění vnitrobloku a terasy hospicu a další. Mezi žadateli jsou například třetí městský obvod, Správa informačních technologií města Plzně, Biskupství plzeňské, ale i zapsané spolky nebo vydavatelství.

„Částkou 50 tisíc korun zastupitelé podpořili i Hospic sv. Lazara ve Sladkovského ulici. V jeho vnitrobloku se nachází jen betonové parkoviště a kromě terasy je toto místo jediným prostorem, který je klientům dostupný. Současnou zeleň, která vznikla z iniciativy hospicu, tvoří několik keřů a stromů ve dvoře. Projekt proto řeší ozelenění terasy a propojení se zimní zahradou. Zelená zástěna, která vznikne nízkoúdržbovou výsadbou na terase, vytvoří příjemný prostor pro klienty zařízení,“ vysvětlil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Finanční prostředky ve výši 242 tisíc korun získá Správa informačních technologií města Plzně, jež zajišťuje provoz šesti stanic monitoringu ovzduší, včetně dodavatelského zpracování získaných dat. Ta jsou předávána Českému hydrometeorologickému ústavu, odkud jsou po zpracování přebírána na městské webové stránky (www.ozp.plzen.eu), kde se veřejnost může seznámit s aktuálními hodnotami kvality ovzduší. Dotace směřuje na částečné pokrytí nákladů spojených se zpracováním dat.

Třetí městský obvod získal dotaci na dva projekty, rekonstrukci záhonů růží v lokalitě Malá hvězda (256 tisíc korun) a úpravu areálu Škodaland (320 tisíc korun). Zpříjemnit odpočinek v památkové zóně Bezovka má obnova záhonů růží. Odstranění nevyhovujících rostlin a osazení novými zajistí Správa veřejného statku města Plzně, na projektu spolupracuje s odborem památkové péče plzeňského magistrátu. V areálu Škodaland dojde k výsadbě stromů a instalaci sportovních prvků pro streetworkoutové hřiště. Na revitalizaci Meditační zahrady uvolnili zastupitelé částku 126 tisíc korun, projekt se týká zmlazení vegetace, prosvětlení prostoru, odstranění přerostlých, suchých, nemocných a náletových dřevin.

Zastupitelé podpořili i dva projekty pro 27. mateřskou školku, kde vznikne bylinková zahrádka a trampolína pro rozvoj hrubé motoriky dětí. Podporu získalo vydání několika publikací a zpravodaj§ pro zájmové spolky.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.