Aquapark na Borských polích nebude, zastupitelé Plzně schválili prodej vhodného pozemku firmě Sconto na stavbu obchoďáku s nábytkem

Aquapark na Borských polích nebude, zastupitelé Plzně schválili prodej vhodného pozemku firmě Sconto na stavbu obchoďáku s nábytkem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel TýzlKarel Týzl

Starosta Konstantinových Lázní

Více

Petr SmutnýPetr Smutný

Více

Pavel DvořákPavel Dvořák

živnostník – truhlářství a tesařství

Více

Aquapark na Borských polích nebude, zastupitelé Plzně schválili prodej vhodného pozemku firmě Sconto na stavbu obchoďáku s nábytkem

Plzeň, 10.11.2016, aktualizováno 16.11.2016 13:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Prodej pozemku o celkové rozloze 48 306 čtverečních metrů na Borských polích za necelých 102 milionů korun odsouhlasili ve čtvrtek zastupitelé města Plzně. Pro hlasovalo 33 zastupitelů. Na místě hodlá společnost Sconto vybudovat nové obchodní centrum na prodej nábytku včetně potřebné infrastruktury. Opozičním zastupitelům z TOP 09 a KSČM se však nelíbilo, že město nezvykle rychle a hladce zbavuje pozemku, který byl v minulosti vytipován jako nejvhodnější místo pro případnou stavbu aquaparku.

„V Plzni jsou tři možné pozemky, na kterých by mohl vzniknout aquapark. Jedním z nich je tento pozemek, který chce město prodat Scontu na stavbu obchoďáku. Je to nejlepší místo ze všech těch tří variant, které jsou k dispozici. Ten aquapark tam vycházel jako nejsnazší řešení. Je to jasný vzkaz veřejnosti, jak to město myslí s akvaparkem,“ uvedl ještě před hlasováním zastupitel Petr Suchý (TOP 09). „Město teď spěchá honem rychle, aby se to prodalo. Ta rychlost s jakou se to děje nás velmi zaráží. My ten prodej v žádném případě nepodpoříme,“ konstatoval jeho stranický kolega Michal Vozobule.

Rovněž i další opoziční zastupitel Václav Štekl (KSČM) chtěl před rozhodnutím znát, která z lokalit vytipovaných pro stavbu aquaparku je nejvhodnější. „Zatím bych tuto lokalitu nenechal zastavět. Prodejen nábytku už je tady hodně,“ vyzýval ke zdrženlivosti radní Štekl.

Námitky opozice odmítla radní pro nakládání s městským majetkem Helena Matoušová (ODS). „Tím, že prodáme pozemek na Borských polích neříkáme, že nechceme v Plzni vybudovat aquapark. Mně se jeví jako vhodnější pro výstavbu aquparku Lopatárna. Odmítám, že se tady nějakým extrémním spěchem snažíme prodat velmi důležitý pozemek,“ dodala radní Matoušová.

Během předvolební kampaně pro letošní podzimní krajské volby přišla ČSSD s návrhem na společnou diskusi s občany na téma záměru výstavby aquaparku v Plzni. Loni v prosinci zastupitelstvo Plzně smetlo návrh opoziční TOP 09 na usnesení, kterým chtěli zavázat radu města, aby se aktivně vrátila k projektu dosud nerealizovaného aquaparku, jenž v Plzni dosud chybí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

´Václav Ženíšek 16.11.2016 11:10, Reagovat

Asi to není o aquaparku, spíš je to o zamyšlení pro občany města - voliče, jak může jeden úspěšný chlapec z Roudné zajistit změnu územního plánu a koupit si pozemek za netržní cenu a přeprodat ho dál za tržní cenu. A není to první, ale bohužel asi ani poslední případ, kdy zastupitelé takto nakládají s majetkem města.

Dagmar 14.11.2016 15:03, Reagovat

Myslím,že město velké jako Plzeň by si aquapark jistě zasloužilo,ať už by byl kdekoliv.Obchodů je tu už víc než dost.

San 11.11.2016 10:08, Reagovat

Další prodejna nábytku je zbytečná, stejně jako akvapark. Jistě by se našlo smysluplnější využití prostoru. Nějaká výroba, která přinese přidanou hodnotu. Montoven a obchodů už máme dost. Je potřeba také vyrábět, nejen montovat. Montovny a velkoprodejny ekonomiku moc nepozvednou. Je potřeba vyrábět a výrobky prodávat, aby bylo za co nakupovat.

MrDacz 12.11.2016 01:28, Reagovat

Máte jistě nějaký dobrý nápad!
Realizujte ho a jen o něm nemluvte.
Už se těším, šel bych k vám pracovat, abych nemusel dělat v montovně...

MrDacz 10.11.2016 20:46, Reagovat

To mame zastupitele, jen co je pravda!
A jak mysli na obcany!!!
Ale budeme mit kde nakupovat, opet...

Volič 12.11.2016 20:39, Reagovat

Vy byste se chtěli chodit koupat mezi obchoďáky? To rozhodně není místo, kam bych chtěl chodit. A koupat se tam.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.