Nezaměstnanost v regionu v říjnu opět klesla, Plzeňský kraj opět kraluje celorepublikovému žebříčku

Nezaměstnanost v regionu v říjnu opět klesla, Plzeňský kraj opět kraluje celorepublikovému žebříčku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radek HavelRadek Havel

Více

Nikol KrejčováNikol Krejčová

Více

David ZrostlíkDavid Zrostlík

Místostarosta MO Plzeň 4

Více

Nezaměstnanost v regionu v říjnu opět klesla, Plzeňský kraj opět kraluje celorepublikovému žebříčku

Plzeň, 09.11.2016, aktualizováno 10:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji opět klesla v říjnu na hodnotu 3,4 procenta, to je o 0,2 procenta méně, než v předchozím měsíci. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejmenším počtem obyvatel bez práce. K 31. 10. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 13 971 uchazečů o zaměstnání, což je o 752 méně, než na konci září. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 12 853 dosažitelných uchazečů o práci, informoval server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během října 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2069 uchazečů o zaměstnání, což je o 536 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2821 uchazečů, tedy o 424méně než v září. Do nového zaměstnání v říjnu nastoupilo 1822 osob, což je o 230méně než v září. Bez umístění jsme vyřadili 999 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu říjnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 7815 žen, což představuje přesně 55,9 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2845 osob se zdravotním postižením, tedy 20,4 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v říjnu celkem 3796 uchazečů o zaměstnání, tedy 27,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,1 vykázaly shodně okresy Plzeň jih a poprvé také Klatovy, kde se hodnoty oproti minulému měsíci snížily o dvě a tři desetiny procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,7 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o jednu desetinu procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je pět procent. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,7 procenta a od minulého měsíce klesla o jednu desetinu. Na Rokycansku je 3,2 procenta lidí bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o jednu desetinu procenta. O tři desetiny procenta klesla míra nezaměstnanosti také v Plzni, kde její hodnota činí 3,2 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala se údaje oproti minulému měsíci změnily rovněž o dvě desetiny procenta směrem dolů a v regionu je tedy 3,4 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, i v říjnuneochvějně kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti . O druhé místo se dělí Pardubický a Královéhradecký kraj s hodnotou 3,6 procenta nezaměstnaných, což o dvě desetiny více, než v našem regionu. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 7,8 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných pět procent.

K poslednímu říjnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 709 volných pracovních míst, což je o 69více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,2 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 924 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3516 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.