Brady kam se podíváš

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Brady kam se podíváš

03.11.2016, aktualizováno 14.11.2016 10:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Otevřu noviny - Brady, pustím televizi - Brady, zapnu rádio - Brady, vlezu na internet na každé stránce je Brady … už se bojím otevřít skříň, aby tam nebyl schovaný... ale teď vážně. Už víc než týden je hlavní téma všech sdělovacích prostředků strýc ministra kultury Daniela Hermana Jiří Brady. Kanaďan českého původu to jistě ve svém životě neměl lehké. Během druhé světové války prošel jako vězeň Terezínem a Osvětimí. Za prožité hrůzy si jistě zaslouží naši úctu a soucit, ale nejsem si jist zda i nejvyšší státní vyznamenání. Takových lidí je přece mnohem víc a nikdo se za jejich ocenění nepere.

Brady byl podle mých informací na vyznamenání navržen už za prezidentování Václava Havla i Václava Klause. Ani v minulosti ho neobdržel a nikomu to nevadilo až nyní. Uznávám, že je zde samozřejmě rozdíl. Situace se liší v tvrzení, že udělení medaile bylo podmíněno a to tím, že se ministr Herman nesetká s duchovním vůdcem Tibeťanů. Je pravda, že kladení takové podmínky pro udělení nejvyššího, nebo jakéhokoliv jiného vyznamenávání by bylo nemorální, nedůstojné a pro všechny normální lidi, zcela pochopitelně, naprosto nepřijatelné. Ovšem pokud je to pravda. Rád si dělám názor na základě faktů a důkazů a těch má Daniel Herman věru po málu. V podstatě jde pouze o nedoložená tvrzení a jediný „hmatatelný důkaz“, který Herman předložil byl jeho vlastní e-mail strýci, že prý dostane vyznamenání. Vtipné…to bych mohl také někomu napsat, že mu Herman dá milion korun ať si obnos přijede vyzvednout… Myslíte, že by to pan Herman považoval za průkazný argument?

Hermanovi už po léta nevěřím ani slovo, avšak \\\"etapová\\\" argumentace Hradu ve mě taky dvakrát velkou důvěru nevzbuzuje. Je nezpochybnitelný fakt, že vyznamenání pro Bradyho nikdy ve hře nebylo. Pokud se nemýlím u cizího státního příslušníka musí být takový záměr oznámen na ambasádu daného státu, zda proti tomu nic nemá – což se evidentně nestalo. Stejně tak pozvánku na ceremoniál by vyznamenaný dostal v předstihu. O tomhle muselo být rozhodnuto dávno předtím než došlo k tolik omílanému setkání s nejznámějším Tibeťanem. Zdá se, že synovec nevyznamenaného tahá za kratší konec…

Na druhou stranu to, že Hrad vytahuje stále argumenty jako kouzelník králíky z klobouku, svědčí o tom, že úplně čisté svědomí mít nebude, jinak by vložil karty na stůl rovnou. Nezapomínejme, že Zeman je velký hráč. Můžeme si o Miloši Zemanovi myslet cokoliv, ale nelze mu upřít, že je skvělý stratég. Klidně bych věřil, že Zeman možnost podmíněného vyznamenání někde „šikovně“ mezi řečí pustil. Žádný reálný krok, ale nikdy nenastel a Brady by medaili nedostal i kdyby si ministr v říjnu před Dalajlámou třeba odplivl. Tohle Herman musel vědět a to co předvádí je evidentně kalkul a předem připravená hra na city, ačkoliv úplně fér to zřejmě nebude ani ze strany Zemana…

Zbytečně, ale Jiří Brady nakonec nepřiletěl. Nakonec dostal takových vyznamenání, že by je bez vyvolání této kauzy sotva kdy někdo posbíral… Když už Brady vážil tak dlouhou cestu, mohl přece jen jednu důležitou a záslužnou věc udělat. Mohl Danielu Hermanovi vysvětlit, že je hodně divné, když se synovec přeživšího Osvětim paktuje se „sudeťáky“ zpochybňující výsledky II. světové války! Kdyby se mu to povedlo, tak by si ta ocenění opravdu zasloužil a přimlouval bych se i za to nejvyšší. Pokud ovšem Herman bude dál k vidění na akcích sudetoněmeckého landsmanšaftu je zjevné, že Bradyho osvěta o hrůzách holocaustu u jeho vlastního příbuzenstva na úrodnou půdu nedopadla.

Autor: Jan Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

XX 09.11.2016 10:55, Reagovat

Zeman udělit vyznamenání Bradymu nechtěl, opakovaně to vysvětlil. Vyznamenání si zaslouží ti, kteří prospěli České republice a jejím občanům. Brady byl od padesátých let minulého století v cizině.A Herman? Poškodil Českou republiku.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.