Sportovní gymnázium Plzeň má novou multifunkční halu za 91 milionů korun, u otevření nechyběla ministryně školství

Sportovní gymnázium Plzeň má novou multifunkční halu za 91 milionů korun, u otevření nechyběla ministryně školství | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef JanůJosef Janů

jednatel ve společnosti radamayer

Více

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Sportovní gymnázium Plzeň má novou multifunkční halu za 91 milionů korun, u otevření nechyběla ministryně školství

Plzeň, 03.11.2016, aktualizováno 19:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) nechyběla u otevření nové sportovní haly za více než 90 milionů korun v objektu Sportovního gymnázia Plzeň. Hala poskytne studentům krajského zařízení širší sportovní vyžití pro míčové sporty a judo, nabídne také možnosti pořádání ligových soutěží házenkářů s téměř 200 místy pro diváky. Slavnostního přestřižení pásky nové multifunkční haly se vedle ministryně zúčastnili také náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková (KSČM) a náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD). A nechyběla ani slavná absolventka gymnázia, reprezentantka v tenise Andrea Hlaváčková.

Slavnostní stříhíní pásky před novou multifunkční halou | Autor: Plzeňský krajSlavnostní stříhíní pásky před novou multifunkční halou | Autor: Plzeňský kraj

„Jsem velice rád, že se podařilo Sportovnímu gymnáziu prostřednictvím této moderní sportovní haly zlepšit podmínky pro výuku nadaných studentů. Právě sport vnímáme jako vhodnou volnočasovou aktivitu, která je přínosem pro rozvoj mladých lidí a kterou je nutné podporovat dlouhodobě,“ uvedl Ivo Grüner.

Studentům nová hala za 91,2 milionů korun poskytne tělocvičnu plně vybavenou pro trénink judistů, dále pak multifunkční halu, která je zaměřena na volejbal a házenou. Díky parametrům haly se v ní mohou odehrát ligové zápasy házené žen a žáků. Hala nabídne také hlediště pro veřejnost s kapacitou téměř 200 míst. Objekty haly jsou řešeny bezbariérově v celém 1.NP. Ve 2.NP jsou pouze klubovny, které budou sloužit pro diváky. Halu se podařilo vybudovat za sedm měsíců. Celková okamžitá kapacita objektů haly o rozloze 2815 metrů čtverečních pojme až 515 osob.

Sportovní gymnázium Plzeň zahájilo letošní školní rok v nových prostorách SOU elektrotechnického, rekonstrukce vyšla Plzeňský kraj celkem na 151 milionů korun. Gymnázium nabízí zrekonstruované a moderně vybavené učebny a odborné učebny za 33,9 milionů korun, venkovní hřiště na tenis, volejbal i jedno multifunkční hřiště za 10,8 milionů korun. Výhodou pro žáky, kteří využívají internátní ubytování, jsou nově zrekonstruované a vybavené prostory internátu, které si vyžádaly 5,9 milionů korun. Součástí celkových nákladů jsou také přeložky inženýrských sítí za 9,2 milionů korun a samozřejmě nově otevřená sportovní hala za 91 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.