Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO

Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,04%
Spokojený48,92%
Zklamaný19,42%
Zdrcený12,23%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 139

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora města Plzně

Více

Dana LukášováDana Lukášová

Konzultantka firemního vzdělávání

Více

Pavel JiránekPavel Jiránek

Kominík

Více

Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO

Praha, 03.11.2016, aktualizováno 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hnutí ANO by se ziskem 24,5 procenta hlasů s přehledem vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny, pokud by se ovšem konaly v říjnu. Ukázal to volební model, který ve čtvrtek zveřejnila společnost Median. Druhou ČSSD by volilo 18 procent občanů. Do tohoto průzkumu se tentokrát ještě nepromítla kauza s prohlášením směrem k Číně, které podepsali vedle prezidenta i nejvyšší představitelé ČSSD. Třetí místo v žebříčku aktuálního průzkumu patří KSČM, která dosáhla na 13,5 procenta. Do Sněmovny by se dostala ODS se ziskem 9,5 procenta, TOP 09 s 8,5 procenta a lidovci se sedmi procenty

Na čtyřech procentech skončili Piráti a Okamurova SPD, tři procenta má Strana zelených, dvě procenta pak Svobodní a STAN. Volební účast by podle agentury dosáhla 59 procent oprávněných voličů.

ČSSD se v době krajských voleb a po nich propadla na předpokládaný zisk okolo 18 procent, což je nejnižší hodnota od voleb 2013. A další propad nelze vyloučit. Kartami totiž může v příštích měsících pořádně zamíchat již zmíněná kauza okolo prohlášení k Číně. „Pokud ČSSD dále oslabí, v modelu se to odrazí až příští měsíc. Hnutí ANO se před krajskými volbami blížilo dlouhodobém vrcholu (27 procent) a v říjnu se mírně propadlo (24,5). To může být náhodná oscilace modelu, ale také důsledek posílení ODS, KDU-ČSL a menších stran (STAN, SPD) v době krajských voleb,“ stojí v tiskové zprávě agentury Median.

Komunisté ztrácí od června a jejich pravděpodobný zisk by byl v říjnu okolo 13,5 procenta. Levice (ČSSD+KSČM) se celkově propadla asi o pět procentních bodů, což je kromě přechodu k jiným stranám (ANO, SPD) dáno poklesem motivace starších a méně vzdělaných voličů účastnit se voleb. Úsvit dlouhodobě stagnuje pod hranicí dvou procent a jeho voliče přebrala Okamurova SPD. TOP09 stagnuje kolem osmi procent, její propad v krajských volbách k pěti procentům způsobila nižší účast a přechod voličů zejména ke Starostům (STAN).

Nejvyšší volební potenciál má aktuálně hnutí ANO. V případě zisku všech voličů, kteří stranu reálně zvažují a nevylučují účast, by útočilo na zisk okolo 30 procent. Volební jádro ČSSD se zmenšilo na 12 procent a při pokračování negativně vnímaných kauz tak nelze vyloučit další propad podpory. Šanci na vstup do Sněmovny mají díky volebnímu potenciálu přes, či okolo pěti procent i menší strany jako jsou Piráti, SPD, Zelení, Svobodní a STAN.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 03.11.2016 20:21, Reagovat

No i když ANO rozhodně není můj šálek kávy a nevolil bych je, tak chápu, že zoufalý volič se obrací na Babiše jakožto vůdce, co by třeba mohl vyřešit stávající problémy. Sice nemohl, ale tak je to v historii v těžké době přece vždy.

Když car střílel dělníky v Rusku po tisících, tak zoufalí lidé (s dopomoci Německa, které potřebovalo dostat Rusko z války) volili socialisty a částečně i komunisty, respektive tehdy tzv. bolševiky (a koho jiného, volil bych je pochopitelně taky). Když po krachu na burze a kvůli absurdním reparacím přišly milióny Němců o práci, volili nacisty (a já bych je v té situaci volil samozřejmě taky, koho jiného). A pokud dnes v ČR selhaly všechny strany, které samy sebe poměrně bezdůvodně označují za demokratické, tak zoufalí lidé se obracejí k Babišovi a jeho vládní firmě (ke komu taky, byť zde tedy beze mně, vidím to nebezpečí v něm).

Otázka spíš je, koho si Babiš vezme po volbách k sobě - musí to být někdo, koho si lze lehce koupit, tipuji že nejpružnějšími zloději jsou morální špíny z KDU-ČSL, ti bez skrupulí podporují i nacisty, takže nějaký Babiš je pro ně za pár koryt v pohodě úplně.

XX 04.11.2016 09:04, Reagovat

Momentálně to podle mě vypadá, že KDU-ČSL a s nimi STAN půjdou s Babišem. Po volbách do krajů a Senátu \"povyrostli\" a ukazují se jako hodně sebevědomí. Schůzka Hermana s dalajlámou na MK za účasti dalších politiků KDU-ČSL z PS a Senátu, cirkus kolem strýčka Bradyho,.. Už to přináší \"ovoce\" ze strany Číny...
https://www.novinky.cz/ekonomika/419437-jurecka-s-hermanem-ohrozuji-export-do-tretich-zemi-tvrdi-potravinari.html

MrDacz 03.11.2016 17:30, Reagovat

Vida jak koblizky zdarma pekne fungujou :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.