Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO

Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora města Plzně

Více

Martina NěmečkováMartina Němečková

Starostka Plané

Více

Václav ProkůpekVáclav Prokůpek

Sportovní reportér a manager‏

Více

Voby do Sněmovny by podle nejnovějšího říjnového průzkumu vyhrálo s přehledem hnutí ANO

Praha, 03.11.2016, aktualizováno 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hnutí ANO by se ziskem 24,5 procenta hlasů s přehledem vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny, pokud by se ovšem konaly v říjnu. Ukázal to volební model, který ve čtvrtek zveřejnila společnost Median. Druhou ČSSD by volilo 18 procent občanů. Do tohoto průzkumu se tentokrát ještě nepromítla kauza s prohlášením směrem k Číně, které podepsali vedle prezidenta i nejvyšší představitelé ČSSD. Třetí místo v žebříčku aktuálního průzkumu patří KSČM, která dosáhla na 13,5 procenta. Do Sněmovny by se dostala ODS se ziskem 9,5 procenta, TOP 09 s 8,5 procenta a lidovci se sedmi procenty

Na čtyřech procentech skončili Piráti a Okamurova SPD, tři procenta má Strana zelených, dvě procenta pak Svobodní a STAN. Volební účast by podle agentury dosáhla 59 procent oprávněných voličů.

ČSSD se v době krajských voleb a po nich propadla na předpokládaný zisk okolo 18 procent, což je nejnižší hodnota od voleb 2013. A další propad nelze vyloučit. Kartami totiž může v příštích měsících pořádně zamíchat již zmíněná kauza okolo prohlášení k Číně. „Pokud ČSSD dále oslabí, v modelu se to odrazí až příští měsíc. Hnutí ANO se před krajskými volbami blížilo dlouhodobém vrcholu (27 procent) a v říjnu se mírně propadlo (24,5). To může být náhodná oscilace modelu, ale také důsledek posílení ODS, KDU-ČSL a menších stran (STAN, SPD) v době krajských voleb,“ stojí v tiskové zprávě agentury Median.

Komunisté ztrácí od června a jejich pravděpodobný zisk by byl v říjnu okolo 13,5 procenta. Levice (ČSSD+KSČM) se celkově propadla asi o pět procentních bodů, což je kromě přechodu k jiným stranám (ANO, SPD) dáno poklesem motivace starších a méně vzdělaných voličů účastnit se voleb. Úsvit dlouhodobě stagnuje pod hranicí dvou procent a jeho voliče přebrala Okamurova SPD. TOP09 stagnuje kolem osmi procent, její propad v krajských volbách k pěti procentům způsobila nižší účast a přechod voličů zejména ke Starostům (STAN).

Nejvyšší volební potenciál má aktuálně hnutí ANO. V případě zisku všech voličů, kteří stranu reálně zvažují a nevylučují účast, by útočilo na zisk okolo 30 procent. Volební jádro ČSSD se zmenšilo na 12 procent a při pokračování negativně vnímaných kauz tak nelze vyloučit další propad podpory. Šanci na vstup do Sněmovny mají díky volebnímu potenciálu přes, či okolo pěti procent i menší strany jako jsou Piráti, SPD, Zelení, Svobodní a STAN.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 03.11.2016 20:21, Reagovat

No i když ANO rozhodně není můj šálek kávy a nevolil bych je, tak chápu, že zoufalý volič se obrací na Babiše jakožto vůdce, co by třeba mohl vyřešit stávající problémy. Sice nemohl, ale tak je to v historii v těžké době přece vždy.

Když car střílel dělníky v Rusku po tisících, tak zoufalí lidé (s dopomoci Německa, které potřebovalo dostat Rusko z války) volili socialisty a částečně i komunisty, respektive tehdy tzv. bolševiky (a koho jiného, volil bych je pochopitelně taky). Když po krachu na burze a kvůli absurdním reparacím přišly milióny Němců o práci, volili nacisty (a já bych je v té situaci volil samozřejmě taky, koho jiného). A pokud dnes v ČR selhaly všechny strany, které samy sebe poměrně bezdůvodně označují za demokratické, tak zoufalí lidé se obracejí k Babišovi a jeho vládní firmě (ke komu taky, byť zde tedy beze mně, vidím to nebezpečí v něm).

Otázka spíš je, koho si Babiš vezme po volbách k sobě - musí to být někdo, koho si lze lehce koupit, tipuji že nejpružnějšími zloději jsou morální špíny z KDU-ČSL, ti bez skrupulí podporují i nacisty, takže nějaký Babiš je pro ně za pár koryt v pohodě úplně.

XX 04.11.2016 09:04, Reagovat

Momentálně to podle mě vypadá, že KDU-ČSL a s nimi STAN půjdou s Babišem. Po volbách do krajů a Senátu \"povyrostli\" a ukazují se jako hodně sebevědomí. Schůzka Hermana s dalajlámou na MK za účasti dalších politiků KDU-ČSL z PS a Senátu, cirkus kolem strýčka Bradyho,.. Už to přináší \"ovoce\" ze strany Číny...
https://www.novinky.cz/ekonomika/419437-jurecka-s-hermanem-ohrozuji-export-do-tretich-zemi-tvrdi-potravinari.html

MrDacz 03.11.2016 17:30, Reagovat

Vida jak koblizky zdarma pekne fungujou :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.