Plzeň chystá v rámci projektu Smart City další dvě úseková měření na Lochotíně

Plzeň chystá v rámci projektu Smart City další dvě úseková měření na Lochotíně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří MaštálkaJiří Maštálka

poslanec Evropského parlamentu

Více

Karel HajšmanKarel Hajšman

podnikatel v oboru lesnictví, předseda mysliveckého sdružení

Více

Miloslav ZemanMiloslav Zeman

lídr ANO 2011

Více

Plzeň chystá v rámci projektu Smart City další dvě úseková měření na Lochotíně

Plzeň, 02.11.2016, aktualizováno 14:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dvě nová úseková měření rychlosti hodlá na svém území zajistit město Plzeň v rámci konceptu Smart City. Cílem je zvýšení bezpečnosti v dopravě. Motoristé budou nuceni ubrat na rychlosti v části ulice Na Dlouhých a také na frekventované Karlovarské třídě. Záměr už minulý týden prošel řídicím výborem konceptu Smart City Plzeň. Mezi další záměry, na nichž se bude pracovat, patří umístění kamer do vozů MHD i na vstupy do objektů mateřských a základních škol, vytvoření aplikace pro energetický management městských budov, umístění videoselfie zařízení na turisticky zajímavá místa nebo platba předplatného jízdného za MHD inkasem.

„Z balíku zhruba dvaceti záměrů jsme vybrali ty, na jejichž přípravě se může pokračovat, u některých jsme doporučili dopracování, minimum záměrů dostalo stopku. Co se týká úsekového měření, to se v Plzni velmi osvědčilo, proto chceme dělat bezpečnějšími i další lokality. Počítáme přitom s tím, že peníze, které vybereme na přestupcích, půjdou na další projekty, jež budou zvyšovat bezpečnost občanů,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který stojí v čele řídicího výboru Smart City Plzeň.

V ulici Na Dlouhých město vybralo ve spolupráci se státní i městskou policií úsek při objektu školy a v místech přechodů pro chodce, a to v obou směrech. Na Karlovarské třídě to je úsek u křižovatky s Boleveckou ulicí, v místě přechodů pro chodce směrem z centra. „V těchto dvou lokalitách je již možnost napojení na optické sítě, to znamená, že není třeba žádat o stavební povolení,“ přiblížil Aleš Průša z Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně. Podle něj se celkové náklady pro zajištění měření na oba úseky odhadují na necelých 3,5 milionu korun.

Město předpokládá, že se náklady a provoz zaplatí z výnosů, stejně jako je tomu v případě již fungujícího úsekového měření v Plaské ulici. To je v provozu od loňského července. Za rok provozu systému kamery zachytily přes 4000 řidičů překračujících rychlost. Motoristé dostali pokuty v celkové částce tří milionů korun. Opatření výrazně zvýšilo bezpečnost chodců v lokalitě.

„Rozšíření úsekového měření i další záměry, které označil řídicí výbor na svém prvním jednání za smart řešení, jsou některé zatím na úrovni vizí, některé už detailněji rozpracované a půjdou do realizace,“ uvedl Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně, který Smart City Plzeň zajišťuje. Cílem projektů z konceptu Smart City Plzeň je usnadnění každodenního života občanů a zlepšení dopravy, životního prostředí, energetické bezpečnosti i dalších oblastí. Řadu chytrých řešení se už podařilo v západočeské metropoli zavést. V rámci České republiky se Plzeň řadí mezi průkopníky naplňující koncept Smart City.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.