Plzeň přispěje dotací na ubytování bezdomovců v období mrazů, pokud se zaplní azylový dům

Plzeň přispěje dotací na ubytování bezdomovců v období mrazů, pokud se zaplní azylový dům | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LangJan Lang

Grafik

Více

Vlastimil JežíkVlastimil Ježík

středoškolský učitel

Více

Jiří PražskýJiří Pražský

Starosta města Zbiroh

Více

Plzeň přispěje dotací na ubytování bezdomovců v období mrazů, pokud se zaplní azylový dům

Plzeň, 01.11.2016, aktualizováno 11:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Částku 50 tisíc korun hodlá uvolnit Plzeň na zajištění pomoci a služeb lidem bez domova v nadcházejících zimních měsících. Cílem je zajistit na nezbytně nutnou dobu nocleh v komerční ubytovně všem osobám bez přístřeší, které se z kapacitních důvodů nevejdou v době největších mrazů do Domova sv. Františka, který v takovém období doslova praská ve švech. Poskytnutí dotace Městské charitě Plzeň odsouhlasila rada, schválit ji musí ještě zastupitelé.

„Hlavním smyslem poskytnutí této dotace je zamezit vážným újmám na zdraví u osob bez domova. Vedoucí Domova sv. Františka pravidelně v zimním období vyhodnocuje, zda je nutné zajistit náhradní ubytování. Dvě předchozí zimy byly pohledem lidí žijících na ulici snesitelné, takže kapacita stávajícího nízkoprahového zařízení byla dostačující, tato situace se ale s nástupem mrazů může změnit ze dne na den,“ přiblížila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí. V případě, že se dotace v zimních měsících nevyčerpá, peníze se využijí k nákupu spotřebního materiálu pro Domov sv. Františka. V minulosti se takto pořizovaly například skříňky na osobní věci, alkohol testery, zámky a podobně.

Projekt pod názvem „Nezmrznou“ je jedním z opatření Akčního plánu řešení bezdomovectví z pohledu sociálně – zdravotní péče na území města Plzně na léta 2014 – 2016. Finanční pomoc ze svého rozpočtu poskytuje magistrátní odbor sociálních služeb. Domov sv. Františka je jediné plzeňské zařízení, které funguje jako nízkoprahové denní centrum, azylový dům a noclehárna pro osoby bez přístřeší.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 02.11.2016 18:17, Reagovat

Je fakt, že jsou tady pak ti, co většinu svého života nepracovali. To jsou převážně mladí lidé, protože ti starší dělat museli, za socialismu pracovní povinnost byla. A tito mladí lidé by většinou šli naučit dělat, kdyby měli trochu motivaci. A pokud by nechtěli, pozavírat do pracovních táborů a pracovat naučit násilím. Jiná cesta není. Ono to zase nebylo nic špatného, když byl trest za příživu. Buď pracuješ nebo cizopasíš, kradeš... a to by mělo být trestné. Pokud tedy neprokážeš, žes vyhrál 1. ve sportce nebo prodal barák po tetičce.

Vosí Hnízdo 02.11.2016 18:12, Reagovat

Neřešit důsledky, ale příčiny bezdomovectví, které bují čím dál více. Problémů je několik. Nedůstojně placená práce - člověk s příjmem 10 tisíc čistého těžko bude mít na nekřesťanský nájem v krajském městě, na koupi bytu ani náhodou. Takže při takovém platu nezaplatí 3 nájmy a jde na ulici. Řešení: Minimální mzdu nastavit důstojným potřebám, min 20.000Kč čistého na současné poměry!! Tahle hnusná společnost nemá soucit ani ke starým lidem s bídným důchodem. Zvrhlí domácí zvedají nájmy, kde na to lidi mají brát? Řešení: Lidem co celý život pracovali minimální důchod na úrovni alespoň 20.000Kč. A těch co si za to mohou sami např. alkoholismem je čím dál tím míň. Pro práceschopné zavést pracovní povinost, státem zajištěná místa, opět s platem nejméně 20.000Kč čistého. Holt ti manažeři, majitelé, dostanou o něco míň, oni neschudnou, případně dotovat z EU, když je na kdejaké hovadiny. A nemá li někdo aby důstojně platil, nechť si dřinu dělá sám a nemá tu drzost někoho za pár šušňů zaměstnávat. Poslední dobou vidím po Plzni většinou staré, nemocné lidi bez domova, kteří už ani pracovat nemohou. Hlavně že se tady zdravým silným cikánům, přivandrovalcům a kdejaké jiné verbeži platí dávky, že si tolik nevydělá ani těžce pracující. Fuj, hnus!!!

KAB 01.11.2016 12:32, Reagovat

Nic proti pomoci, ale nevím nevím - na zastávce MHD u hlavního nádraží bydlí paní, která to má do azylového domu odhadem 200 metrů a nezdá se, že by ho chtěla využívat, byť by zjevně mohla. Mimochodem ta zastávka je tím pádem úplně k hovnu, protože se tam nedá schovat před deštěm, natož si sednout při čekání na trolejbus.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.