Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování

Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel TrampotaPavel Trampota

zastupitel MO1

Více

Věra RubákováVěra Rubáková

Zastupitelka PK, předsedkyně Oblastního sdružení ODS Tachov

Více

Antonín PazourAntonín Pazour

starosta Holýšova

Více

Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování

Plzeň, 27.10.2016, aktualizováno 14:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nutriční terapeuty zajistí bezplatně město Plzeň pro své mateřské a základní školy. Ti školám, jež o to projeví zájem, pomohou s odbornou přípravou dietního stravování. Půjde o studenty Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni, konkrétně oboru Diplomovaný nutriční terapeut. Ve školních jídelnách budou vykonávat svou praxi. Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi městem a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou schválili radní města na svém jednání ve čtvrtek. Zájem o nutriční terapeuty už takto projevila například 31. základní škola.

„Vyhláška o školním stravování stanoví, že strávníkům, jejichž zdravotní stav vyžaduje stravovat se s omezeními podle dietního režimu, může provozovatel stravovacích služeb poskytovat školní stravování v dietním režimu. Stejně tak je školním jídelnám uloženo, že výběr potravin, receptur, sestavení jídelního lístku a způsob přípravy jídel vydávaných v rámci dietního stravování provádí nutriční terapeut. Pokud by si ho ale školy platily, znamenalo by to pro ně finanční zátěž,“ vysvětlila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

Právě proto se rozhodl magistrátní odbor školství situaci vyřešit dohodou se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou. Podle údajů odboru školství se nebude jednat o plošné poskytování dietního stravování ve všech městem zřizovaných školách, se zdravotní školou budou spolupracovat a využívat služeb nutričních poradců jen ty, na nichž se ve smyslu vyhlášky fakticky dietní stravování poskytuje. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy bude působit jako koordinátor v této oblasti.

Absolventi akreditovaného zdravotnického studijního oboru Diplomovaný nutriční terapeut, kteří budou ve školních jídelnách svou studijní praxi vykonávat pod odborným dohledem, jsou odborně způsobilí k výběru potravin, receptur, sestavení jídelního lístku a způsobu přípravy jídel vydávaných v rámci dietního stravování. Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.