Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování

Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MudraJan Mudra

soukromý zemědělec, chovatel koní

Více

Jan VolnýJan Volný

poslanec parlamentu ČR

Více

Jan BozděchJan Bozděch

výzkumný pracovník strojního oboru ZČU v Plzni

Více

Radní Plzně vyšlou do městských škol a školek nutriční terapeuty, ti zajistí v jídelnách zdravější stravování

Plzeň, 27.10.2016, aktualizováno 14:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nutriční terapeuty zajistí bezplatně město Plzeň pro své mateřské a základní školy. Ti školám, jež o to projeví zájem, pomohou s odbornou přípravou dietního stravování. Půjde o studenty Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni, konkrétně oboru Diplomovaný nutriční terapeut. Ve školních jídelnách budou vykonávat svou praxi. Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi městem a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou schválili radní města na svém jednání ve čtvrtek. Zájem o nutriční terapeuty už takto projevila například 31. základní škola.

„Vyhláška o školním stravování stanoví, že strávníkům, jejichž zdravotní stav vyžaduje stravovat se s omezeními podle dietního režimu, může provozovatel stravovacích služeb poskytovat školní stravování v dietním režimu. Stejně tak je školním jídelnám uloženo, že výběr potravin, receptur, sestavení jídelního lístku a způsob přípravy jídel vydávaných v rámci dietního stravování provádí nutriční terapeut. Pokud by si ho ale školy platily, znamenalo by to pro ně finanční zátěž,“ vysvětlila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

Právě proto se rozhodl magistrátní odbor školství situaci vyřešit dohodou se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou. Podle údajů odboru školství se nebude jednat o plošné poskytování dietního stravování ve všech městem zřizovaných školách, se zdravotní školou budou spolupracovat a využívat služeb nutričních poradců jen ty, na nichž se ve smyslu vyhlášky fakticky dietní stravování poskytuje. Odbor školství, mládeže a tělovýchovy bude působit jako koordinátor v této oblasti.

Absolventi akreditovaného zdravotnického studijního oboru Diplomovaný nutriční terapeut, kteří budou ve školních jídelnách svou studijní praxi vykonávat pod odborným dohledem, jsou odborně způsobilí k výběru potravin, receptur, sestavení jídelního lístku a způsobu přípravy jídel vydávaných v rámci dietního stravování. Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.