Politická vyprahlost české eurokomisařky

Politická vyprahlost české eurokomisařky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Politická vyprahlost české eurokomisařky

26.10.2016, aktualizováno 11:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

 Věra Jourová mohla být, svého času, pro veškerý lid masový a dělný jistým způsobem nadějí a důvěryhodnou osobou. A to i přes získané vazební “ostruhy”, které si nešťastně odnesla za obvinění z korupce v kauze Budišov. V rozletu ji poté neodradil ani opakovaný neúspěch ve volbách, kdy kandidovala za Evropskou demokratickou stranu do Evropského a později i do národního parlamentu. Ambiciozní ženě však na toužený piedestal slávy pomohl, z “komunistického popela” povstalý guru další varianty nepolitické politiky u nás pragmatický miliardář, “koblihový” Andrej Babiš.

   Tavící klima Evropské komise ovšem dokáže dělat divy, a to i s osobnostmi mnohem pevnějšími, než je naše usměvavá zástupkyně. A právě tento fakt jsme si mohli ověřit ve čtvrtek (20.10.), kdy bylo podivně urychleným způsobem zakomponováno do již tak nabitého programu jednání sněmovny její vystoupení. Čeho se však mělo týkat, nevěděl, snad až na kolegy z mateřského hnutí ANO, dopředu asi nikdo. 

    A poté to přišlo! Dojemným hlasem a stále znovu dokola ozřejmovala Jourová českým zákonodárcům fakt, že EU existuje jen jako nástroj blaha všech integrovaných, a nelze se tak vzpírat ničemu, co na nás Brusel v jeho “oprávněné” touze po demokracii, svobodě a spravedlnosti vychrlí. Obsahově nadmíru obecné a myšlenkově prázdné, “eurohujerské” vystoupení se však nesetkalo s pochopením ani zleva, ani zprava, a z “loajální povinnosti” zatleskali jen někteří zákonodárci z vlastního hnutí.

   Nebylo s podivem, že poté v krátké diskuzi padla i otázka, proč více a efektivněji nehájí ze své vysoké pozice zájmy naší země. A odpověď? Prý se to nesmí, zájmy celku jsou nadřazeny přáním národních států! Fakt, že ostatní eurokomisaři to takto pragmaticky  a úspěšně činí, již štědře placenou eurobyrokratku nejspíše nezajímá.

   Došlo též na samochválu, a to konkrétně za prosazování vzniku úřadu evropského prokurátora. Domnívám se však, že takováto nadbytečná, a složitou strukturu EU ještě více komplikující, funkce dále omezí suverenitu a pravomoci jednotlivých členských zemí, což není zcela jistě v pořádku! A obdobně rozporuplných věcí bylo v projevu “mateřské zemi jaksi odrodilé” Jourové mnohem více. Určitě jí nepomohl ani rétorický odér z citátů Havla, Patočky či dokonce Peroutky a také ani laciné a politicky nadbytečné útoky na “předlistopadový” režim. 

    Co ale Věra Jourová naopak ve své řeči zamlčela jsou mnohačetné bruselské zásahy a pokusy o regulaci všech oblastí života občanů a také stále více zneužívaný vydírací potenciál EU ve smyslu “nepřijmete nebo nebudete ratifikovat toto, hrozí vám infriengement, pokuta či ztráta možnosti dotací”. O strachu českých ministrů, jezdit do bruselské centrály ke skládání účtů si již “štěbetají i ptáci na střeše”.                            

  Jako odstrašující případ regulace z poslední doby mohu uvést směrnici na přeshraniční vysílání zaměstnanců, jejíhož projednávání jsem byl v Bruselu osobně přítomen. Princip této normy spočívá ve faktické likvidaci českých firem, neboť ty by musely své zaměstnance vysílané do jiné členské země EU, například řidiče kamionů, platit alespoň minimální mzdou tam pro dané odvětví stanovenou. Například ve Francii až 3x tolik! Je nasnadě, že takto uvolněné místo na našem trhu práce, po rychlém zániku mnoha firem, potom rychle zaujmou velcí západoevropští “hráči”, jimž nízká průměrná mzda v ČR naopak velice vyhovuje. A česká komisařka znovu, v tomto případě, jako kdyby nebyla. Možná zase musela někde povinně velebit své štědré chlebodárce!


Autor je členem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

    

  

Autor: Jiří Valenta

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 26.10.2016 11:52, Reagovat

Myslím, že kromě několika pražáků, co z ní žijí, nějaká EU a to včetně této paní, které byla prokázána korupce, může být ukradená :)

ERIK 26.10.2016 12:03, Reagovat

To se ale mýlíte. Naopak, Jourová, byť jí nemám rád byla očištěna. Tak myslím, že férové je nelhat.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1039279-soud-priznal-jourove-27-milionu-za-nezakonnou-vazbu

KAB 26.10.2016 12:30, Reagovat

No to vůbec neznamená, že byla očištěna. Že se dopustila korupce je z odposlechů zjevné a prokázané - že si pak jako ministryně nechala vyplatit velmi nemravné odškodné, to je věc úplně jiná a rozhodně ji to z ničeho nevyvinilo, jen to ukázalo, co je to za špínu jako člověk.

Vosí Hnízdo 26.10.2016 11:37, Reagovat

Vosáku,

to jsem ale blb, ani nevím, co jsem to chtěl původně říct.

VH

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.