I když soud musí prozkoumat stížnost na krajské volby v Plzeňském kraji, nová čtyřkoalice už podepsala koaliční smlouvu

I když soud musí prozkoumat stížnost na krajské volby v Plzeňském kraji, nová čtyřkoalice už podepsala koaliční smlouvu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav RampasStanislav Rampas

předseda krajské organizace

Více

Petr KlásekPetr Klásek

Starosta Chanovic

Více

Lukáš JankoLukáš Janko

Soukromý zemědělec

Více

I když soud musí prozkoumat stížnost na krajské volby v Plzeňském kraji, nová čtyřkoalice už podepsala koaliční smlouvu

Plzeň, 24.10.2016, aktualizováno 16:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Původní termín konání ustavujícího jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje, které se mělo sejít 4. listopadu je v ohrožení. Krajský soud v Plzni totiž dostal ve stanoveném termínu jednu stížnost na volby. Na její vyřízení a vynesení usnesení má 20 dní. Hejtman musí poté svolat ustavující zastupitelstvo do 15 dnů. Stížnost se týká údajné diskriminace malých stran, nedoručení volebních lístků většímu množství voličů a zpochybňuje i některé konkrétní výsledky voleb. Na druhou stranu čtyři strany, které se v Plzeňském kraji dohodly na povolební spolupráci, už podepsaly koaliční smlouvu.

Deset hlavních programových bodů sestavila čtyřkoalice, kterou tvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Plzeňský kraj (KDU-ČSL, Strana zelených a Nestraníci) a uskupení Starostové a Patrioti (s podporou Svobodných a Soukromníků). V úvodu společného prohlášení se zavazují k tomu, že budou dbát o zajištění zdravého finančního hospodaření jediného nezadluženého kraje v ČR a zasadí se o vyvážený přístup k rozvoji regionu. Už dříve strany oznámily, že hejtmanem bude Josef Bernard z ČSSD. Koalice bude mít 23 z 45 hlasů zastupitelů.

Nové vedení kraje bude mít oproti končící radě namísto dosavadních čtyř náměstků hejtmana rovných šest náměstků. Dva budou za ČSSD, dva z ODS, svého náměstka hejtmana budou mít i dvě další koaliční strany. Náměstek pro oblast kultury a památkové péče Martin Baxa (ODS) je zároveň náměstkem plzeňského primátora, bude pracovat jako neuvolněný a nebude tedy pobírat na kraji plný plat. V devítičlenné radě kraje zasednou čtyři zástupci ČSSD, tři z ODS a po jednom z Koalice pro Plzeňský kraj a z uskupení Starostové a patrioti.

Z dosavadních pěti vzroste počet výborů zastupitelstva na devět, zvýší se i počet jejích uvolněných, tedy placených, předsedů ze dvou na tři. Kraj tak bude vyplácet voleným představitelům více peněz než dosud.

Do koaliční smlouvy se rozhodně nepodařilo prosadit stranám nové koalice všechny předvolební sliby a došlo na řadu ústupků. Lídr ČSSD Josef Bernard například sliboval jízdné zdarma pro seniory a děti do 15 let. Podle dohody ale kraj od 1. ledna vybraným skupinám obyvatel zlevní předplatné jízdné ve veřejné integrované dopravě. Výstavbu nové budovy Západočeské galerie zase slibovala ODS. Podle koaliční smlouvy ovšem vedení kraje vyvine maximální úsilí na získání vícezdrojového financování pro novou galerii.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kája 25.10.2016 18:46, Reagovat

V pohodě bude stíhat, protože co udělá posere nebo ukradne.Chtělo by to defenestraci!

KAB 25.10.2016 15:49, Reagovat

Nějak moc placených papalášů, to se nám to zločinné spolčení prodražuje ještě než začli společně krást ve velkém, což je ovšem jediný důvod pro vznik takového kočkopsa odporujícího volebnímu výsledku. Takže teď ty zlodějiny vypuknou, to bude nových miliardářů na kraji.

MrDacz 25.10.2016 11:20, Reagovat

Ruda luza muze blahem rvat!!!

pepe 25.10.2016 16:20, Reagovat

Musím se ještě opravit. Vilímec nesedí na dvou, ale bude na třech místech najednou. Je poslanec,místostarosta Kdyně (uvolněný) a nově bude uvolněný radní přes investice. Klobouk dolů před ním.ODSákům to ovšem vůbec nevadí, protože Baxa udělal to samé. To se opravdu kraj dostal do pravých rukou.

pepe 24.10.2016 23:24, Reagovat

Je to hnus, že se nestydí páni politici.Baxa sedí na dvou žídlích, Vilímec také a ještě dobře placených, poté Votava, senátor Látka a další. Nechápu jak to budou vše stíhat. Až budou parlamentní volby, tak doufám, že to voliči ČSSD a ODS spočíají.

Dagmar 26.10.2016 22:01, Reagovat

V Plzeňském kraji by bylo lepší příští volby vůbec nedělat,když ta Baxova mafie vyšachovala vítěznou stranu ANO.Bylo mi na zvracení,když p.Baxa s tím jeho \"sýrovým\" úsměvem v médiích oznámil,že nemají žádné zkušenosti!Hlavně že oni zůstali u koryta,nenažranci!

Baxík 27.10.2016 12:00, Reagovat

Někdy je lepší nemít zkušenosti, než mít ty Baxovo.
Škoda, že ti studenti, co pokreslili Mikulášský gympl znaky
jako symbol Baxovy kandidatury nejsou výraznější ‼️

Nenažraný Vilímec 24.10.2016 18:45, Reagovat

Obrací se mi žaludek hlavně z toho, že nenažraný sběratel funkcí Vilímec bude mít uvolněnou funkci... Je jako Hašek.... Hlavně si hodně nahrabat, šišloun...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.