Třináctimetrová douglaska rostoucí na městském pozemku v Radobytčicích se stane plzeňským vánočním stromem

Třináctimetrová douglaska rostoucí na městském pozemku v Radobytčicích se stane plzeňským vánočním stromem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Marcela DoležalováMarcela Doležalová

Více

Miroslav PanuškaMiroslav Panuška

Starosta Maňovic

Více

Třináctimetrová douglaska rostoucí na městském pozemku v Radobytčicích se stane plzeňským vánočním stromem

Plzeň, 24.10.2016, aktualizováno 14:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň už má svůj vánoční strom. Stane se jím třináct metrů vysoká douglaska tisolistá z Radobyčic. Douglaska roste na městském pozemku u křižovatky Radobyčice a Litice. Pracovníci Správy veřejného statku města Plzně vánoční strom přivezou a osadí na náměstí Republiky už 13. listopadu v nočních hodinách. Slavnostně pak vánoční strom rozsvítí v neděli 27. listopadu 2016 v 18 hodin primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD) spolu s plzeňským biskupem Tomášem Holubem, poté zazpívá Monika Absolonová.

„Douglasku si letos nadělí město samo sobě, roste totiž na našem pozemku. Půjde o stejný druh, jaký zdobil plzeňské náměstí loni, kdy byla douglaska tisolistá o metr vyšší. Tehdy ji město získalo ze sportovního areálu TJ Sokol Petřín, její kořeny tam poškozovaly atletickou dráhu,“ přiblížil primátor města Martin Zrzavecký.

Podle Richarda Havelky ze Správy veřejného statku města Plzně má město v záloze pro jistotu ještě jeden strom. „Vždy se snažíme vytipovat dva, neboť se strom může při manipulaci zlomit, může ho poškodit vítr a podobně,“ uvedl Richard Havelka. Podle jeho slov se město snaží také druhy stromů obměňovat, předloni tak například byla vánočním symbolem Plzně jedle. „Co se týká nabídek na vánoční strom, v letošním roce jsme jich moc neměli. Proto zřejmě příští rok vyzveme občany i firmy, aby posílali nabídku stromu i s fotkou. V minulosti jsme už takto postupovali a vždy jsme si měli poté možnost vybrat z 15 až 20 stromů,“ doplnil Richard Havelka. Vánoční stromy město získává od občanů i firem, letos bude strom darem „města městu“.

Douglasku nechá Správa veřejného statku města Plzně porazit 13. listopadu v ranních hodinách. Speciální konvoj strom převeze na náměstí Republiky kolem 22. hodiny, samotná instalace následně zabere zhruba hodinu až 1,5 hodiny. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 27. listopadu 2016 na náměstí Republiky. Součástí bude kulturní program, který startuje v 16.00 hodin. V 17.50 hodin pronesou sváteční přání Plzeňanům primátor města Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. Po společném rozsvícení stromu vystoupí Consortium musicum, následně zazpívá Monika Absolonová.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.