Plzeň žádá o dotace, chystá pro své školy bezbariérové vstupy, rampy nebo výtahy

Plzeň žádá o dotace, chystá pro své školy bezbariérové vstupy, rampy nebo výtahy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav RaisVáclav Rais

Student

Více

Václav PerglVáclav Pergl

Starosta Kolovče

Více

Petr MottlPetr Mottl

Starosta Sušice

Více

Plzeň žádá o dotace, chystá pro své školy bezbariérové vstupy, rampy nebo výtahy

Plzeň, 20.10.2016, aktualizováno 15:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé Plzně schválili přijetí dotace na odstranění bariér a vybudování výtahu v městském školním areálu na adrese Sokolovská 54, kterou má už 13 let ve výpůjčce Gymnázium Františka Křižíka a slouží i Základní umělecké škole a 46. mateřské škole. Vedle toho město požádá o dotaci na rekonstrukcí výtahu, vybudování dvou bezbariérových ramp i dvou bezbariérových toalet ve 4. základní škole v Kralovické ulici v Plzni.

Na stavební akci v objektu Gymnázia Františka Křižíka získá Plzeň od ministerstva školství téměř 1,18 milionu korun, celkové náklady projektu jsou zhruba 2,36 milionu korun. „Tento projekt je dalším z řady, kterým chceme přispět k bezbariérovosti veřejných budov. Kromě přístavby výtahu u jižní obvodové stěny objektu a úprav elektroinstalace budou stavebně upravena také čtyři sociální zařízení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. V rámci dotace zřídíme i nízkou rampu umožňující přístup do hlavního vstupu školy,“ přiblížil ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Stavba bude dokončena nejpozději v únoru 2017. Škola v žádosti o pomoc s vybudováním výtahu uvádí, že v Plzni dosud není žádné bezbariérové gymnázium. Přitom škola se integraci handicapovaných studentů dlouhodobě věnuje, pracují tam i dva asistenti pedagogů. V případě vybudování bezbariérového přístupu je vedení školy připraveno vytvořit stipendijní fond a umožnit bezplatné studium zdravotně postiženým žákům i studentům.

Rekonstrukce výtahu a vybudování dvou bezbariérových ramp i dvou bezbariérových toalet ve 4. základní škole v Kralovické ulici by mělo přijít na 2,25 milionu korun. Žádost o dotaci na tuto akci, která by mohla dosáhnout až 50 procent, předloží město do říjnové výzvy Národního rozvojového programu mobility pro všechny. Pokud město získá dotaci v maximální výši, z rozpočtu by spolufinancovalo akci částkou 1,128 milionu korun. Oprava výtahu je nezbytná, neboť zařízení se nachází v havarijním stavu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.