PMDP bude nově zajišťovat i údržbu veřejného osvětlení na území Plzně, město se inspirovalo u jiných evropských metropolí

PMDP bude nově zajišťovat i údržbu veřejného osvětlení na území Plzně, město se inspirovalo u jiných evropských metropolí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef HumlJosef Huml

živnostník – stavební práce

Více

Lukáš TýnovskýLukáš Týnovský

Předseda plzeňského krajského sdružení Strany svobodných občanů

Více

Martin HyťhaMartin Hyťha

Ekologický aktivista

Více

PMDP bude nově zajišťovat i údržbu veřejného osvětlení na území Plzně, město se inspirovalo u jiných evropských metropolí

Plzeň, 19.10.2016, aktualizováno 11:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se nově začnou starat o údržbu veřejného osvětlení na území města Plzně. Vedení města se inspirovalo evropskými městskými modely, v nichž klíčové veřejné služby na území velkých měst zajišťují městské firmy. Nový model bude zaveden od 1. července 2017 a umožní městu rozhodovat o hlavních otázkách rozvoje systému veřejného osvětlení, jehož provoz stojí kolem 20 milionů korun ročně.

„Inspirovali jsme se u našich partnerských měst, jako jsou bavorský Regensburg a švýcarský Winterthur. Jde o stejný trend, který město Plzeň zvolilo již v předchozích volebních obdobích v oblasti veřejné dopravy, dodávek tepla občanům, dodávek pitné vody, provozování kanalizačního systému a při likvidaci komunálního i separovaného odpadu. PMDP jsou jak technicky, tak i personálně připraveny na provozování veřejného osvětlení, vzhledem k tomu, že již dnes se starají o provozování a údržbu sloupů trakčního vedení pro tramvajové a trolejbusové tratě,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Město Plzeň již u dvou velkých projektů poskytuje kvalitní služby prostřednictvím městských obchodních společností. Prvním z nich bylo získání 19 procent akcií Plzeňské teplárenské od privátních vlastníků na konci 90. let a následné úspěšné řízení společnosti ve stoprocentním vlastnictví města. Úspěšné bylo i převzetí Vodárny Plzeň od privátního vlastníka v loňském roce.

Finanční nároky na zajištění provozu a údržby veřejného osvětlení na území města Plzně včetně havarijních oprav budou i nadále kryty z rozpočtu Správy veřejného statku města Plzně. V návrhu rozpočtu na rok 2017 a v rozpočtových výhledech jsou zahrnuty částky vycházející z aktuálního rozsahu správy veřejného osvětlení, tedy částka 20,6 milionu korun včetně DPH za rok.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 20.10.2016 07:18, Reagovat

Sice je to spávná cesta, ale ještě správnější by bylo, kdyby se to před čtvrtstoletím zadarmo nerozdalo různým šíbrům a podvodníkům a teď za předražené ceny neodkupovalo zase zpět, viz voda, ty peníze jsou pryč a škoda nevratná a za to by všichni členové ODS měli sedět v kriminálu na doživotí spolu se ztrátou majetku pro ně a celé jejich rodiny.

San 20.10.2016 08:12, Reagovat

Trochu tvrdé, ale trefné.

KAB 20.10.2016 10:47, Reagovat

No tak jo, upravuji: ztráta majetku pro ně a celé jejich rodiny, 5 let kriminál a 20 ran bičem :)

Ringo 19.10.2016 18:14, Reagovat

To musí být Tichý z Osvětlení celej bez sebe.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.