EET bude fajn, ale domluvíme se bez papíru?

EET bude fajn, ale domluvíme se bez papíru? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

EET bude fajn, ale domluvíme se bez papíru?

17.10.2016, aktualizováno 18.10.2016 14:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Blíží se nová éra podnikání. Od prosince se rozběhne Elektronická evidence tržeb. Co přinese? Mimo konce tisícovek živnostníků vůbec nic. Pokud Vám to přijde přehnaně pesimistické – v Chorvatsku, které má být naším vzorem, jich skončilo 50 000.(1) Daní však u Jaderského moře více nevybírají a navíc jim narostla nezaměstnanost. Celé řešení bude technicky složité, takže bude trvat několik měsíců, možná let, než se jej podaří zoptimalizovat do efektivní podoby.

Sám jsem zaměstnanec, ale každý živnostník, který se snaží uživit vlastníma rukama, či ještě vytvoří další pracovní místa má mé uznání. Když se v posledních týdnech s živnostníky bavím, setkávám se jak s výraznými odpůrci EET, tak i jejími sympatizanty. Z těch, kterým elektronická evidence tržeb nevadí mám však spíš pocit ze stylu: Mě se to zase tak netýká.

Uvedu jeden příklad za všechny, který mě pobavil asi nejvíce. Známý rekonstruoval dům a v průběhu několika dní diskutoval s jedním z řemeslníků o tom, jak vnímá EET. Dozvěděl se, jak to ten pan Babiš myslí skvěle. Jak si konečně posvítí na ty zloděje, co okrádají stát a vše bude konečně spravedlivé. Ten samý řemeslník, který hájil Babiše a EET přišel po dokončení prací s návrhem: „Myslíte, že se domluvíme bez papíru?“ Takže asi takhle bude EET fungovat :)

Někdo namítne: proč takový humbuk, když se toho zase asi tolik nestane. Bohužel stane. EET nespadlo z měsíce. Jen jeho příprava vyjde daňové poplatníky na desítky miliónů korun, navíc bez soutěže.(2) Je pravda, že řada podnikatelů jeho nástup příliš nepocítí, ale spousta těch drobných skončí a to je velká škoda.

Autor je krajským místopředsedou Strany svobodných občanů


(1) http://eet.money.cz/blog/miliardy-navic-do-statni-kasy-diky-eet-v-chorvatsku-se-to-nepotvrdilo
(2) http://echo24.cz/a/ibkiq/eet-se-rozjede-bez-souteze-ministrovi-financi-pomohla-slechtova

Autor: Václav Dušek

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 07.11.2016 07:14, Reagovat

Tohle je přesně ten důvod, proč i přes obecné sympatie ke Svobodným tuto stranu volit zatím nemohu.

Zaměstnanec je pod neustálým dohledem a nemůže se mu stát, aby zatajil byť jen jednu korunu daní - podnikatelé žádné daně už čtvrt století neplatí, zdravotní púojištění platí vě výši jedné desetiny toho co zaměstnanec a veškeré veřejné služby včetně zdravotní péče za ně musí platit zaměstnanci.

A namísto aby všechny strany skutečně upřímně jásaly, že konečně se alespoň malinko (ale skutečně jen malinko, na absurdních paušálech, mnohem nižších sazbách apod. se přece nic nemění) narovná ten nepoměr, tak vy bez skrupulí podporujete jen ty, co veřejně okrádají ostatní a není vám to dokonce ani trapné.

Václav Dušek 15.11.2016 15:14, Reagovat

Zdravím Vás KABe,

často s Vámi celkem souhlasím, nyní nemohu. Ke Svobodným mě osobně přivedlo právě to, že jsem zaměstatnanec a stát mě okrádá o polovinu toho, co vydělám. Podnikatelé jsou na tom bohužel ještě mnohem hůř. Sám jsem neměl tu odvahu stát se OSVČ a raději jsem šel do \\\"jistoty\\\" být zaměstnancem.

EET přináší přesně tohle: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/eet-zavira-vesnicke-hospody-20161114.html
a proti tomu budou Svobodní vždy bojovat

trochu pravdy 21.12.2016 01:07, Reagovat

... nejprve si zjistěte - proč se tzv. zavírají hospody - řada z hospodských IČO se ukončuje - a obratem se přihlašují nové živnosti, aby daňová správa neobjevila SKOK v příjmech - těchto příkladů v médiích máte dost.

Karlos 18.10.2016 15:25, Reagovat

Naprosto souhlasím. EET je zlo, které nikomu nic dobrého nepřinese. Manželka je drobná živnostnice, nikoho neokrádá, ale v okamžiku, kdy její podnikání neúměrně zatíží další náklady kvůli EET, tak se obává toho, že živnost bude nucena zrušit, protože ji a její prodavačku prostě neuživí. Pro drobné živnostníky platící drahý nájem ve své provozovně jsou ty náklady opravdu značné, byť se tomu může někdo smát. Ale je to tak.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.