Petr Náhlík se vzdal mandátu v Zastupitelstvu Plzeňského kraje ve prospěch stranické kolegyně Ivany Bartošové, ta získá i post radní

Petr Náhlík se vzdal mandátu v Zastupitelstvu Plzeňského kraje ve prospěch stranické kolegyně Ivany Bartošové, ta získá i post radní | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radka Zemanová-KopeckáRadka Zemanová-Kopecká

člen výboru MO Praha 13

Více

Milan VyskočilMilan Vyskočil

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Petr Náhlík se vzdal mandátu v Zastupitelstvu Plzeňského kraje ve prospěch stranické kolegyně Ivany Bartošové, ta získá i post radní

Plzeň, 17.10.2016, aktualizováno 16:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svého mandátu v Zastupitelstvu Plzeňského kraje se vzdal ve prospěch své stranické kolegyně Ivany Bartošové (KDU-ČSL) náměstek plzeňského primátora Petr Náhlík. Ten se do krajského zastupitelstva probojoval ze 13. místa kandidátky Koalice pro Plzeňský kraj, kde byla vedle KDU-ČSL ještě Strana zelených a hnutí Nestraníci. Školní inspektorka Ivana Bartošová, která vedla kandidátku koalice dostala minulý týden při sestavování nové krajské čtyřkoalice nabídku na účast ve vedení kraje i konkrétní post radní pro oblast školství. Původně se však do zastupitelstva po volbách nedostala, více hlasů získal vedle Náhlíka ještě Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň kandidující až z 19. místa. Vedení KDU-ČSL se proto dohodlo, že jeden z dvojice zvolených zastupitelů Koalice pro Plzeňský kraj se vzdá svého mandátu ve prospěch Bartošové.

„Koalice pro Plzeňský kraj uspěla ve volbách tak, že máme dva mandáty. Voliči rozhodli, že preferenčními hlasy poslali do zastupitelstva kraje dva zástupce KDU-ČSL, tedy Petra Náhlíka a Jiřího Lodra. Byl nám nabídnut resort školství a cestovního ruchu, který je blízký mně, protože já jsem jako lídr Koalice pro Plzeňský kraj deklarovala to, že mojí odborností je školství a tento resort tedy mohu řídit. Po jednání grémií i krajského výboru se rozhodl Petr Náhlík odstoupit ze zastupitelstva v můj prospěch. Velice si vážím tohoto gesta, které pan kolega Náhlík udělal,“ řekla pro server Regionpodlupou.cz Ivana Bartošová.

I nadále zůstává Petr Náhlík náměstkem plzeňského primátora pro oblast dopravy a životního prostředí. Vedle Jiřího Lodra tedy bude v zastupitelstvu kraje nově i Ivana Bartošová, která navíc získá i post v radě kraje.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Fuj 19.10.2016 14:08, Reagovat

A pak se všichni diví, že lidi nechodí k volbám. Paní, která se ani nedostala do zastupitelstva z 1. místa na kandidátce, bude teď radní a zastupitelkou. Co na to asi říkají voliči pana Náhlíka, kteří se teď musí cítit oklamáni???

ehm 18.10.2016 21:40, Reagovat

Prý má kariéru přes postel. Ona je totiž jinak děsně tupá a hloupá.

KAB 20.10.2016 07:20, Reagovat

To těžko :) Při pohledu na fotku (stará bába si nabarví vlasy jako sedmnáctiletá holka a myslí si jak je in) si to nemyslím - spíš si ji tam pro její tupost a hloupost dosadil někdo, pro koho bude tunelovat veřejný rozpočet.

San 20.10.2016 08:22, Reagovat

Jak se říká, ani kolo opřít.

plivnutí na voliče 18.10.2016 20:34, Reagovat

Ta baba hlasy voličů nedostala - a přece tam bude sedět. Pak se Náhlík a Bělobrádek diví, že je nízká volební účast.

KAB 18.10.2016 07:25, Reagovat

Plzeňský kraj bude mít historicky nejhloupější radní ve své historii dle toho, co jsem s ní četl v jejím rozhovoru.

Nu což, voliči to tak chtěli, tak to mají - z dnes skoro negramotných dětí budou negramoté úplní, to lidovcům vyhovuje, oni potřebují dementy, co věří v boha a platí za to církvi desátky.

Mimochodem kdyby náhodou tato radní dostala příležitost naplnit svoje plány, tak nezaměstnanost se zvýší na nejmíň na dvojnásobek, protože by vyhnala ze země zahraniční investory - což voličům zřejmě taky nevadí.

A mimochodem podruhé - i takto hloupá radní bere řádově 100 tisíc měsíčně plus další náhrady. Za ty peníze by tam mohl klidně být někdo inteligentní a schopný - ale to voliči nechtějí.

RAM 18.10.2016 13:11, Reagovat

Nepište hlouposti. Plat radního je o dost nižší. Tato dáma není můj šálek kávy, ale proč tak pomlouvat? Bude mít na starosti školství po organizační stránce.

Věra Rubáková 18.10.2016 19:43, Reagovat

Tady vůbec nejde jenom o organizační stránku. Odbor školství má celkem kolem 70 zaměstnanců a různé kompetence. Namátkově uvedu, co se na tomto odboru dělá nebo řeší:
- zpracovává každoročně Výroční zprávu o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy v kraji,
- poskytuje s vědomím zastupitelstva finanční prostředky státního rozpočtu v souladu s § 161, odst. 6, písm. a) a b) školám zřizovaným krajem a obcemi a kontroluje jejich využití,
- stanoví krajské normativy ONIV v rámci přímých výdajů na vzdělání jako výši výdajů připadajících na jednotku výkonu na příslušný kalendářní rok,
- poskytuje finanční prostředky státního rozpočtu soukromým školám v souladu s § 162, odst. 4 podle zákona č. 306/1999 Sb. a kontroluje jejich využití
- vypořádává finanční prostředky státního rozpočtu, které poskytuje na činnost škol a školských zařízení, včetně prostředků z rozpočtu EU, státních fondů, Národních fondů, přidělených prostřednictvím ORJ OŠMT a předává výsledky finančního vypořádání ministerstvu,
- podílí se na zpracování výročních zpráv o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy v kraji
- Zajišťuje metodickou pomoc školám a školským zařízením všech zřizovatelů v oblasti finančního partnerství dle § 32a školského zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění,
- vyhodnocuje rozbory hospodaření škol a školských zařízení zřizovaných krajem,
- provádí veřejnosprávní kontrolu hospodaření s finančními prostředky škol a školských zařízení zřizovaných krajem,
- šetří stížnosti z oblasti ekonomiky školství u škol a šk. zařízení zřiz. krajem a navrhuje nápravná opatření zřizovateli.
To je pouze zlomek toho, co se zde řeší. Navíc paní radní bude vždy muset obhájit určité návrhy, které bude chtít prosadit. Pokud se najde v PK zastupitel, který bude rozumět školství a ekonomice, tak to bude mít hodně těžké. Navíc musí paní radní být velmi zdatným rétorem.

KAB 18.10.2016 16:42, Reagovat

Četl jste rozhovor s ní? Nevybavuji si, že bych někdy narazil na člověka s menším všeobecným rozhledem - největším paradoxem je na tom právě to, že bude řídit zrovna školství (z Plzeňského kraje se bohužel nevyhnutelně stane kraj nevzdělaných pitomečků).

To není pomluva, to je fakt - řekla pár frází, co jí někdo naučil a když měla odpovědět na to co nečekala, tak řekla úplnou blbost. Třeba dobře vaří, ale ať jde proboha dělat kuchařku, ale o školství a politice a natož ekonomice neví vůbec nic.

Plat nechci řešit, odměna radního o dost nižší není, po zvýšení k 1.1.2017 je cca takový (a milion nezdaněných benefitů jako auto, internet, notebook, mobil s neomezeným tarifem atd. atd.) - ale opět, nejde přece vůbec o nominální hodnotu, ale o to, co tahle paní předvedla ohledně své inteligence a svého rozhledu. Jde o vyhozené peníze, tu funkci mohl dělat někdo inteligentní a mohlo to být ku prospěchu kraje.

Kaufman 18.10.2016 21:44, Reagovat

Radní na kraji bere v čistém cca 55 tis. + asi 10 benefitů, které těžko všechny pořádně vyčerpá. Náhlík se toho vzdal, pač by pro něj nebylo místo v radě - chtěl dopravu, popř. živ. prostředí. Náhlík je na městě, je v podstatě v důchodu a už by to nedával.

odkud to máte 19.10.2016 19:40, Reagovat

že je Náhlík v důchodu - podívejte se na jeho ročník narození - do penze má ještě 10 let.
To Baxa bez problémů zvládne všechny funkce.

Hejl 18.10.2016 07:23

Komentář byl odstraněn

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.