Plzeň zmírňuje obchodní podmínky soutěže na vybudování výtahu v budově magistrátu, stavební firmy se zatím bály

Plzeň zmírňuje obchodní podmínky soutěže na vybudování výtahu v budově magistrátu, stavební firmy se zatím bály | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Marcela KrejsováMarcela Krejsová

Zastupitelka PK

Více

Lubor BrabecLubor Brabec

Terapeut a hudebník

Více

Plzeň zmírňuje obchodní podmínky soutěže na vybudování výtahu v budově magistrátu, stavební firmy se zatím bály

Plzeň, 14.10.2016, aktualizováno 14:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už třetí výběrové řízení na zhotovitele výtahu v budově plzeňského magistrátu vyhlašuje město Plzeň. Do dvou předchozích se žádná stavební firma nepřihlásila. Všechny se zřejmě zalekly poměrně tvrdých podmínek stanovených městem. Ve snaze získat zhotovitele výtahu se nyní obchodní podmínky soutěže zmírnily. Součástí projektu za zhruba 18 milionů korun měly být vedle výtahu ještě bezbariérové toalety v jednotlivých patrech. Informoval o tom technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„Zahájili jsme už třetí výběrové řízení, první dvě probíhala tak, že jsme po dodavatelích chtěli, aby realizaci výtahu na radnici provedli ve velmi krátkém termínu a za velmi tvrdých obchodních podmínek. Soutěže se uskutečnily v době, kdy byl stavební trh zřejmě poměrně nasycený a firmy zřejmě považovaly stavbu výtahu na radnici v poměrně krátkém termínu, navíc v těsné blízkosti kanceláře primátora, za poměrně rizikovou záležitost,“ řekl náměstek Pavel Šindelář.

Město se proto rozhodlo obchodní podmínky zmírnit. Prodloužili jsme termín realizace výtahu ze šesti na deset měsíců. Neomezujeme nabídkovou cenu předpokládanou hodnotou zakázky. Firmy mohou nabídnout i více. Předpokládaná hodnota je 18 milionů korun. Stavbaři se budou pohybovat v památkově chráněné historické budově, kde bude fungovat normální provoz. Vzhledem ke složitosti této situace se zatím na první dva pokusy žádné firmy nepřihlásily. „Věřím tomu, že ty podmínky jsou teď nastaveny tak, že firmy se na třetí pokus přihlásí a výtahu na magistrátu se dočkáme. Pokud by se vše podařilo, výtah by mohl být hotový už v červnu příštího roku,“ dodal Šindelář.

Výtah má vzniknout v zadním traktu domu, jenž je ohraničen dvorní obvodovou zdí a protilehlou rovnoběžnou středovou nosnou zdí. Vést má od suterénu, lidé by do něj nastupovali z průjezdu do dvora. Do podkroví na úrovni třetího patra, tedy v místě radničního Sněmovního sálu, povede výtahová šachta již nad úrovní střech Císařského domu. Z náměstí ale viditelná nebude, vidět bude pouze z vyhlídkové plošiny věže.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.