Opoziční zastupitele města Plzně zajímalo, proč se už potřetí rušilo představení Nového divadla

Opoziční zastupitele města Plzně zajímalo, proč se už potřetí rušilo představení Nového divadla | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan KadlecJan Kadlec

vedoucí Pozemkového fondu – OP Domažlice

Více

Jan VyskočilJan Vyskočil

Ekonom

Více

František ŘezáčFrantišek Řezáč

Překladatel

Více

Opoziční zastupitele města Plzně zajímalo, proč se už potřetí rušilo představení Nového divadla

Plzeň, 14.10.2016, aktualizováno 13:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Třetím zrušeným představením v plzeňském Novém divadle za více jak dvouletou dobu jeho existence se zabývali zastupitelé Plzně na jejich čtvrtečním jednání. Opoziční zastupitelé chtěli znát od vedení města, proč se nedohrálo posledního září představení Jana z Arku, které skončilo z důvodu technických problémů už po 18 minutách. Zastupitele samozřejmě zajímalo, kdo je za poruchu odpovědný a zda se podobné situace budou i nadále opakovat.

„Není to běžné, aby se už potřetí v Novém divadle zrušilo představení z důvodu technických problémů,“ konstatovala zastupitelka Ilona Jehličková (TOP09). S vysvětlením přispěchal první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). „Prověřili jsme situaci. Byl jsem samozřejmě v kontaktu s ředitelem divadla. Je to nepříjemná situace. Dodavatel technologie přiznal chybu v plném rozsahu. Po vyčíslení nákladů spojených se ztrátou způsobenou zrušením představení budeme vyjednávat náhradu,“ uvedl Baxa.

S ještě o něco konkrétnějším vysvětlením pak přišel radní David Šlouf (ODS). „Zmíněné technické problémy v divadle po roce a půl od posledních technických potíží. U ozvučovacího pultu odešla jedna zásadní součástka. Do 12 hodin byl modul vyměněn a ještě zdokonalen. Už by se to nemělo stávat. Mixážní pult se kontroloval v rámci pravidelné kontroly letos v srpnu. Žádná závada tehdy nebyla zjištěna. Je to jako když se jezdí s autem a odejde nečekaně jedna součástka. Náhrada škody se bude řešit mezi magistrátem a dodavatelem firmou Hochtief,“ vysvětlil radní Šlouf.

Zastupitel Bohuslav Rada (ANO) se dotazoval, zda nemohou mít technické problémy divadla a zrušené představení vliv na návštěvnost divadla. To zcela rezolutně vyloučil náměstek primátora Baxa tvrzením, že hospodaření divadla i jeho příjmy neustále rostou, což umožní řešit i zvýšení platů zaměstnanců divadla.

Divákům nabídne divadlo náhradu za nyní zrušené představení. Vhledem k tomu, že se jednalo o abonentní představení mají diváci možnost navštívit do konce tohoto roku jakékoliv představení Jany z Arku jako náhradu. Navíc pro ně platí dvacetiprocentní sleva na jakoukoliv operu.Poprvé se z technických důvodů rušilo představení Nového divadla koncem roku 2014, podruhé to bylo v lednu 2015.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.