Společnost Amádeus záhájila s Plzní novou etapu vyjednávání o stavbě obchodního centra na místě zbouraného DK Inwest

Společnost Amádeus záhájila s Plzní novou etapu vyjednávání o stavbě obchodního centra na místě zbouraného DK Inwest | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rolando ARIASRolando ARIAS

Zastupitel města Plzně

Více

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Markéta NěmcováMarkéta Němcová

Realitní makléřka

Více

Společnost Amádeus záhájila s Plzní novou etapu vyjednávání o stavbě obchodního centra na místě zbouraného DK Inwest

Plzeň, 13.10.2016, aktualizováno 16:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Developerská společnost Amádeus, která soudní cestou po městu Plzeň požaduje uhradit 1,8 miliardy korun jako náhradu škody za neuskutečněný projekt stavby OC Corso Americká změnila taktiku. S novým týmem poradců, právníků, architektů a především s novými plány vstoupil Amádeus do nové etapy vyjednání s vedením města. Cílem je i nyní vybudovat obchodní centrum. I přes pokračující soudní spor má společnost stále zájem zastavět prostor po bývalém DK Inwest a chce diskutovat o podmínkách, jak projekt realizovat.

„Developer Václav Klán nás navštívil se svým novým týmem, představil nám také zástupce místní firmy, která by měla koordinovat činnost společnosti v Plzni a její vztah směrem k městu. Ukázali nám příklady několika možných řešení, která korespondují s naším názorem. Pro mě je to nová etapa řešení situace kolem bývalého domu kultury a pozemků. Požádal jsem pana Klána, aby toho konceptu zástavby a revitalizace území zapojili i městské lázně. Pokud chtějí získat na svoji stranu po referendu Plzeňany a chtějí získat podporu projektu, byť ve výrazně pozměněné podobě, tak lázně by byly třešničkou na dortu,“ uvedl primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Architekti primátorovi a technickému náměstkovi ukázali jejich realizované projekty, které podle slov primátora vypadaly zajímavě. „Je to opravdu něco jiného, měla by tam být ta multifunkce, územně členěný objekt. Nemělo by se jednat o jeden monolitický blok. Objekt by měl být v designu, které si zaslouží střed města. Teď už je to hlavně o úřadu a technickém náměstkovi primátora. Budou se setkávat se zástupci Amádea nad přípravou územní studie pro to území, která nepopisuje pouze a jenom území ve vlastnictví firmy Amádeus. Jde o celý ten trojúhelník a širší centrum v okolí,“ vysvětlil primátor.

Soudní spor, který vede Amádeus s městem běží dál. Podle primátora není v současné době prioritou. „Oni samozřejmě musí využít všech dostupných opravných prostředků. Nejprve je třeba dodělat tu územní studii, což je závazný dokument pro všechny účastníky i majitele sousedních objektů,“ dodal primátor Zrzavecký.

Rovněž i technický náměstek primátora Pavel Šindelář kvitoval, že Amádeus chce s městem diskutovat. „Nabyl jsem dojmu, že se vše otočilo. Bylo to po delší době jednání, kdy jsme nebyli v soudní síni. To jednání se neslo v duchu, že se Amádeus vrací od soudu k jednacímu stolu, má nové projektanty, nové právníky a chce spolupracovat s městem a chce, aby v tom území po DK Inwest vznikla kvalitní architektura podle představ města,“ konstatoval Šindelář.

Plzeňský soud letos v květnu zamítl nároky společnosti Amádeus na odškodné ve výši 1,8 miliardy korun jako náhradu škody za neuskutečněný projekt stavby OC Corso Americká. Developer se proti verdiktu odvolal. Společnost měla v plánu vybudovat v Plzni obří nákupní centrum za 2,5 miliardy korun na místě zbouraného domu kultury v centru Plzně. Obyvatelé města však stavbu odmítli v referendu. Výsledky referenda pak zavázaly město, aby podniklo všechny kroky proti stavbě.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 15.10.2016 05:55, Reagovat

Budovat v Plzni další park je blbost - ty co máme jsou nepoužitelné, protože tam na všech lavičkách chrápou bezdomovci a člověk se tam bojí jít. Je absurdní vyloučit z Plzně další takhle velkou oblast, kam lidé nebudou smět chodit a budou se jí muset vyhýbat.

Nevím co tam má být, ale něco pro lidi - tedy mě přišel jako ideální původní projekt, ale tam se lidi nechali zblbnout jedním zkorumpovaným hajzlem zaplaceným konkurencí a už to nejde. Vyloučená oblast s bezdomovci a feťáky by to být neměla ale určitě, to radši ať tam je oplocené parkoviště jako nyní.

San 15.10.2016 17:44, Reagovat

Když bude policie v ulicích a ne v kancelářích, tak budou i parky bezpečné. Ale to je asi utopie, policajty jsme na ulici neviděli ani před r. 1989.

MrDacz 15.10.2016 08:08, Reagovat

Kabe, ze sis zapomel vzit prasky na hlavu nikoho nezajima!
PS: a) bezdomovci budou i pred obchodakem, b) probehlo radne referendum, jestli se nekdo nechal zblbnout, tak nevim cim, snad ma kazdy vlasrni rozum

karlos 14.10.2016 14:41, Reagovat

No tak to je fakt pěkná hovadina...Parků je tady už hafo a akorát se v nich válí zmaštěný peneři...

San 14.10.2016 14:11, Reagovat

Ideální stavbou je velký park, s lavičkami, trávníky a dřevinami. Popř. s nějakým rychlým občerstvením. Nechápu, proč musí být město zabetonované a zastavěné zbytečnými stavbami. Obchodních domů je v Plzni dostatek. Stačí se podívat pro inspiraci do jiných velkých měst, třeba i na západ, kde existují odpočinkové zóny a parky. Pokud už někdo nedostal „bakšiš“, aby další stavbu prosazoval.

Holub 14.10.2016 19:58, Reagovat

Tak si tu plochu kupte a park tam udělejte, určitě vám v tom nebude nikdo bránit.

MrDacz 14.10.2016 20:54, Reagovat

Holube, uleť!

MrDacz 14.10.2016 16:08, Reagovat

Naprosty sohlas, park by byl opravdu idealni, zelene neni nikdy dost. Bezdomovci tam sice bidou, ale budou i pred obchodakem.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.