Plzeň pomáhá fakultní nemocnici pronájmem městských bytů pro zaměstnance

Plzeň pomáhá fakultní nemocnici pronájmem městských bytů pro zaměstnance | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel HajšmanKarel Hajšman

podnikatel v oboru lesnictví, předseda mysliveckého sdružení

Více

Světlana BudkováSvětlana Budková

Asistentka radního PK

Více

Václav DušekVáclav Dušek

krajský místopředseda

Více

Plzeň pomáhá fakultní nemocnici pronájmem městských bytů pro zaměstnance

Plzeň, 12.10.2016, aktualizováno 10:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

První byty připravilo město Plzeň k pronájmu Fakultní nemocnici Plzeň, která je chce nabízet jako jeden z bonusů při náboru a stabilizaci svých zaměstnanců. Z celkem 35 opravených i neopravených městských bytů, které za tímto účelem vytipoval Bytový odbor Magistrátu města Plzně, projevila zatím nemocnice zájem o sedm z nich. Rada města Plzně už schválila uzavření nájemních smluv. Jde o byty o velikostí 0+1 až 4+1, město za ně účtuje nemocnici standardní nájem, tedy částku 82,10 korun za metr čtvereční podlahové plochy za měsíc. Podobně město podporuje například i Městskou policii Plzeň a své příspěvkové organizace.

„Jde o byty v Dominikánské ulici, v Pražské, Americké, na Klatovské třídě, v Jablonského ulici a ve Chvojové ulici, přičemž nájemní smlouva bude uzavřena vždy přímo s nemocnicí a ta poté se svým zaměstnancem uzavře podnájemní smlouvu. Toto rozhodnutí je součástí naší bytové politiky. Chceme podporovat nábor nových pracovníků, případně udržení stávajících u vybraných subjektů. Těmi jsou vedle fakultní nemocnice například městská policie, ale i další složky města a jeho příspěvkové organizace,“ přiblížil David Šlouf (ODS), radní města pro oblast správy městských nemovitostí.

Šance získat městský byt za standardních podmínek, avšak přednostně, je jedním z bonusů, který by mohl pomoci přilákat a udržet zdravotní sestry a další personál v nemocnici, u městské policie zase chybějící strážníky. Zejména u mladých lidí může hrát možnost získání služebního bytu významnou roli při jejich konečném rozhodnutí. „Fakultní nemocnice Plzeň si této nabídky od města Plzně velmi váží. Jsem rád, že můžeme našim zaměstnancům pronájmem služebního bytu pomoci vyřešit jejich bytovou situaci a doufám, že tento určitý benefit napomůže při rozhodování dalším potencionálním zájemcům o zaměstnání ve fakultní nemocnici,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek (ČSSD).

Postup při zajištění služebního bytu pro stabilizaci či nábor pracovníků schválila Rada města Plzně letos v březnu. Každý požadavek na zajištění služebního bytu je projednáván ve vedení města, uzavření nájemní smlouvy bude schvalovat Rada města Plzně. Nájemní smlouvy uzavřené v souladu s tímto postupem, tedy pro stabilizaci či nábor pracovníků, budou vázány na výkon zaměstnání. Město Plzeň spravuje prostřednictvím městského správce Obytná zóna Sylván celkem 3130 obecních bytů. K pronájmu jich má v současné době připraveno přibližně kolem stovky.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.