Demaskování pravicového lídra socialistů

Demaskování pravicového lídra socialistů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Demaskování pravicového lídra socialistů

Plzeň, 11.10.2016, aktualizováno 09:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

 

     Při osmileté spolupráci komunistů a socialistů na politické správě Plzeňského kraje, ať již v “tiché” podpoře nebo v koalici, docházelo přirozeně i k některým názorovým rozporům, avšak každý problém se spolehlivě vyřešil. Nejen ke spokojenosti obou koaličních partnerů, ale především ve prospěch občanů Plzeňského kraje.

     Okolnosti doprovázející dosazení Josefa Bernarda na čelo socialistické kandidátky však již samy o sobě napovídaly, že začíná být něco skutečně v nepořádku. Nebudu komentovat fakt, že dlouholetý preferent ODS, spolumajitel ŠKODA Transportation, kvůli slibné nominaci až teprve krátce před volbami vstoupil do ČSSD. Bez podstatnější vnitrostranické zásluhy podezřele rychle odsunul politicky “dlouhodobě pracovitější” kolegy do role volebního komparsu. Ano, samozřejmě uznávám, že toto je interní záležitostí sociálně demokratické partaje, rodné to matky KSČ, avšak rétorika, kterou nyní mediálně, a trošku nemotorně vede pan Bernard v neprospěch KSČM a současně vyjadřuje sociálně demokratický příklon k ODS, nemůže žádného čestného  člověka nechat v úplném klidu.

     Občané by měli vědět, a zcela jistě i mnozí registrují, že Bernard byl do hejtmanské funkce jistými kruhy pozvolna protlačován již od dubna tohoto roku, kdy byl s psychologicky podpráhovou pompou uveden do Dvorany slávy Plzeňského kraje. Zřídka souhlasím v politických názorech s europoslancem Jiřím Pospíšilem, ale tentokráte se musím pod jeho slova podepsat. V médiích, taktéž staronový krajský zastupitel, Pospíšil k tomuto aktu prohlásil: “Nepřijde mi to politicky etické a považuji to za lapsus, který narušuje volnou soutěž politických stran”. Ale to nebylo zdaleka vše! Nově vygenereovaný kandidát na hejtmana se začal s železnou pravidelností objevovat i v periodiku Plzeňský kraj, distribuovaném bezplatně do každé domácnosti, a to dokonce několikrát na titulní stránce, byť jsem proti této demokraticky nerovné politice zviditelňování politických exponentů, jako člen redakční rady několikráte explicitně, avšak zcela marně, protestoval.

    Nic na tom,  že snad za ještě horší považuji okolnost, že v sociální demokracii se již stává běžným jevem, že “pravá ruka, neví, co zrovna dělá ta levá”. Zatímco předseda ČSSD a předseda vlády Sobotka ještě na začátku října prohlašuje, v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že by se po sněmovních volbách v příštím roce mohla spojit ČSSD s KSČM do vládní koalice, samolibý oranžový lídr v Plzeňském kraji suverénně proklamuje, asi aby si užil další chvilku své pochybné slávy, že s komunisty na krajské úrovni “nikdy”. A to v rámci celé předvolební kampaně ČSSD vlastně jen s velkým humbukem rozváděl a navazoval na to, co se v našem kraji, za těch v úvodu článku avizovaných společných 8 let, rudo - oranžovému souručenství podařilo. 

     Zjednodušeně řečeno, komunisté mu najednou povolebně vadí, ale podivné je, že nikoliv ti bývalí, dnes rozlezlí po většině politických subjektů. Z úsloví, že “košile je totiž vždy bližší než kabát” vyplává, že čerstvě zrozený, povolební generál, vítězící se ztrátou 6 mandátů, by se také třeba ani hejtmanem stát nemusel, kdyby totiž přestal “ulívat” ODS a některým dalším pravicovým subjektům aktuálně vstupujícím do krajského zastupitelstva! Například aktuální vyjednávač ODS, místopředseda regionální ODS, Roman Jurečko by mu to asi zcela jistě neodpustil”.

     Co naplat, že také zapomíná na to, že když “jeho” firma měla před několika lety eminentní zájem o zakázku na výstavbu nového depa dopravních podníků v Plzni, rozhodně mu komunisté “nesmrděli”, tak jako dnes, ba právě naopak! Mohl se přetrhnout, aby mnohamiliardový, po desítky let město finančně zatěžující, kontrakt získal, a to i za přispění komunistických zastupitelských hlasů. Osobně se musím trochu veřejnosti omluvit, že i můj hlas tehdy získal, skutečně jsem si přál, aby hromadná doprava zde kvalitně a také dlouhodobě fungovala, ale to, že vlastně pomáhám takto názorově nestabilnímu a pokryteckému člověku, jsem skutečně netušil. 

    Co dodat závěrem? Bernardův nepřímý, ale snadno čitelný útok na krajské programové propojení KSČM s ČSSD v Plzeňském kraji, po osmi letech skutečně poctivé zastupitelské práce, není podmíněn, alespoň podle mého názoru, jen pouhou pravicovou, ideologickou nesnášenlivostí komunistů, ale logicky se jedná také o razantní “plivnutí do svého socialistického hnízda”. Je s velkým podivem, že toto jeho vystupování  proti politické levici “oranžovým přátelům” vlastně ani nevadí!

 

Autor: Jiří Valenta

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Janík 16.10.2016 18:17, Reagovat

Paní Rubáková,
vraťte se zpět do nějaké vulgární soutěže v TV, kde jste docela úspěšně působila.

Věra Rubáková 19.10.2016 12:21, Reagovat

Vážený pane,
pokud soudíte ostatní podle tohoto klíče, tak je mi Vás líto. Nejdříve si zjistěte fakta a informace o mém působení v PK a poté můžete hodnotit mojí osobu. Napsat něco takového, může jenom člověk, který neví o politice vůbec nic. Jestli jsem někde byla, či nebyla, je jenom moje osobní věc a s politikou to nemá nic společného. Konkrétně pro Plzeň jsem udělala toho dost, i když tam nebydlím. Jako příklad uvádím: Plzeň Božkov, Letkovská ulice - zde si všichni politici napříč stranami chodili pro hlasy voličů, slibujíce přitom, že zde prosadí rekonstrukci hlavní ulice za cca desítky milionů. Tyto sliby tam dávali dvacet let, a nikdo jim za tu dobu nepomohl. Jediná já jsem jim pomohla a chtěla pomoci i když v Božkově nebydlím a nemám z toho žádné politické body. Mně to trvalo rok, abych tuto akci prosadila. Takže milý pane, jestli se Vám ve vašem životě podaří pro lidi udělat minimálně to, co jsem udělala já, tak mě můžete kritizovat.

Jarek 20.10.2016 13:45, Reagovat

Píšete o Božkovu - je to ostuda Plzně, za velké peníze nekoncepčně neustále rozkopané území. Špatná koordinace plánování. ÚMO 2, by se mělo stydět. Poslední dobou velmi neetické chování střelců z Lobez, kdy se v době zaslouženého pracovního odpočinku ozývají nehorázné rány střílejících fanatiků. Kanalizace zase jen pro někoho, chodníky a důstojný přístup k nemovitostem, zase jen pro někoho. Vybíraná finanční částka na daních silně vázne za poskytujícím standardem služeb. Říkají tomu památková rezervace venkovského typu, na městě by si měli opravit formulaci na průmyslovou zónů plnou kouřících komínů.

Věra Rubáková 20.10.2016 15:36, Reagovat

Píši konkrétně o Letkovské ulici, kde se musí udělat nejdříve kanalizace, poté chodníky a silnice. S tímto se také opraví ještě dvě přilehlé ulice. Jsem ráda, že se aspoň pro tyto občany něco udělá. Předpokládaná investice tam byla cca 55 mil., ale nakonec se to vysoutěžilo za cca 37 mil.Naprosto jinak s Vámi souhlasím.Zde jsem si odzkoušela, jakým způsobem se na takové akce má jít a jak je úspěšně dotáhnout do konce. Měli byste více tlačit na vámi volené politiky,aby tam jenom neseděli a opravdu pro občany něco udělali.Ráda bych v tom pomohla, ale už jsem do PK nekandidovala.

Věra Rubáková 16.10.2016 16:23, Reagovat

Vážený pane Valento,
s výše uvedeným hodnocením musím také s Vámi souhlasit. Jenom mně trouchu mrzí, že to přišlo až teď.

MrDacz 15.10.2016 21:21, Reagovat

Kázání komunisty o politické etice je poněkud s nahořklou příchutí...
Ovšem v této věci s vámi pane Valento souhlasím.

Radim 12.10.2016 21:36, Reagovat

Komunisti tady už 25 let nemají, co dělat.

Odpověď 13.10.2016 13:19, Reagovat

Podle čeho tak usuzujete? Jednak můžete poděkovat zikonizovanému soudruhu Havlovi za úlitbu dalšího fungování a po druhé - zjistěte si práci této strany pro stát. Víte, někdo se poučí z chyb a někdo je zkušenostmi netknutý. Podívejte na tu ostatní politickou zkorumpovanou proislámskou bandu, která zradila a nadále zrazuje vlastní národ. Samé podvody a lži. Tyhle vaše \"kecy v kleci\" mám nejradši!

Josef 15.10.2016 11:46, Reagovat

Komunisti tady nemají co dělat. Ve své éře po roce 1948 se chovali jako fašisti. Stovky oběšených, stovky utýraných , tisíce zničených rodin, rozvrácený stát, všude duševní a materiální bída. Bez nich bychom byli dál než je nyní například Rakousko.
Jejich předseda se se při každém proslovu přímo vysmívá do kamery celému národu. Od roku 1990 se akorát fláká v Parlamentu a bere 100 tisíc měsíčně z daní obyčejných lidí. FUJ!!

Bože, co čeho jsi to duši dal? 16.10.2016 10:48, Reagovat

Přečtěte si jejich nové stanovy, sledujte jejich činnost a nekecejte tady kraviny. Je vidět, že jste zamrz v totalitě a dál se nevyvíjíte narozdíl od nich. Narozdíl od socanů, modrých ptáků a dalších politických uskupení neměli za 27 let jediný prohřešek a to Vás asi pěkně sere, vy trubko jedna nevzdělaná!

Josef 16.10.2016 18:11, Reagovat

Změnit stanovy a být pár let \"hodný\" ještě nemůže nikdy odčinit jejich zločiny, které jsem výše popsal.
Jedině jejich rozpuštění.

MrDacz 15.10.2016 21:24, Reagovat

Ano nemají tu co pohledávat, možná nějakou rezervaci na Sibiři. Fašismus a komunismus jsou stejně zvrácené ideologie.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.