Stále pravděpodobnější je, že ve vedení Plzeňského kraje bude stát koalice bez ANO, kopírující podobu vedení plzeňské radnice

Stále pravděpodobnější je, že ve vedení Plzeňského kraje bude stát koalice bez ANO, kopírující podobu vedení plzeňské radnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ludmila RousováLudmila Rousová

starostka městyse Všeruby

Více

Stanislav AntošStanislav Antoš

vedoucí informačního centra

Více

Karel JakubecKarel Jakubec

Živnostník

Více

Stále pravděpodobnější je, že ve vedení Plzeňského kraje bude stát koalice bez ANO, kopírující podobu vedení plzeňské radnice

Plzeň, 10.10.2016, aktualizováno 20:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Klíčové jednání, které by patrně mělo rozhodnout o podobě budoucí koalice, která bude vládnout příští čtyři roky na Plzeňském kraji se odehrálo v pondělí odpoledne v krajském sídle ČSSD. A i když lídr ČSSD Josef Bernard před novináři sdělil, že je vázán mlčenlivostí, připustil, že koalice je na spadnutí a její podoba by se mohla veřejnosti představit možná už v úterý. Připustil také, že jednou z možných variant je koalice, která bude kopírovat podobu koalice na plzeňském magistrátu. A že by se mělo jednat o koalici s účastí ODS nepřímo Josef Bernard naznačil například tím, že sociální demokraté zjistili, jak moc mají společných programových průniků s programem ODS. Naděje, že by v kraji vládlo vítězné hnutí ANO tak zřejmě definitivně zhasíná. Vedle ČSSD a ODS by se tak v koalici měli objevit ještě zástupci volební koalice Starostů a Patriotů a také další Koalice pro Plzeňský kraj jejímž členem je KDU-ČSL.

Lídr ČSSD Josef Bernard informuje novináře o průběhu složitých jednání o možné podobě koalice v čele Plzeňského kraje | Autor: Richard BenešLídr ČSSD Josef Bernard informuje novináře o průběhu složitých jednání o možné podobě koalice v čele Plzeňského kraje | Autor: Richard Beneš

Na jednání předsednictva krajského výkonného výboru nechyběl vedle krajského lídra ČSSD ani ministr vnitra Milan Chovanec, který je jedním ze členů vyjednávacího týmu sociální demokracie „Schválili jsme si dnes základní koncept, se kterým bychom chtěli jít za ostatními politickými stranami. Zatím je to všechno otevřené. Nedotýká se to jen toho přímého vládnutí, ale jedná se například o členství ve výborech a v komisích. Jednání budou dnes večer ještě komplikovaná,“ řekl před novináři Josef Bernard. Dále uvedl, že se se zástupci ostatních stran se sešel od soboty dvakrát až třikrát. Znovu vyloučil možnost jít do koalice s KSČM.

„Dnes v noci nás čeká zásadní debata. Jednou z variant je koalice, která bude kopírovat podobu koalice na plzeňském magistrátu. Co se týká postu hejtmana, tak to je symbol kraje a samozřejmě i symbol vládnutí. Pro nás je to důležitá pozice, ale dovedeme si představit i vládnutí bez hejtmana,“ konstatoval Bernard. V budoucí koaliční smlouvě je podle jeho slov celá řada spojovacích článků a tím základním je doprava.

„Tam směřují všechny strany za stejným cílem. Všichni cítíme, že veřejná doprava by se měla zásadně změnit. Že by měla být dostupnější, modernější. Všichni jsme avizovali, že chceme víc využívat mikrobusy, společný názor máme třeba i na obchvaty. To je jeden ohromný průnik. My jsme nyní zjistili, že máme hodně programových průniků s ODS. Dnes se poměrně razantně stírá ten rozdíl mezi pravicí a levicí. Co se týká Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje, tam jsme domluveni, že si situaci analyzujeme a řekneme si to co je efektivní a to budeme udržovat,“ dodal před rozhodujících jednáním s dalšími politickými stranami Josef Bernard.

Vyjednávací tým hnutí ANO se od soboty snažil vyjednávat se všemi stranami, ale k žádné shodě, která by vedla k vytvoření životaschopné koalice to nevedlo. Čtyřkoalice sestavená z uvedených stran bez ANO by měla v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu 23 křesel, což představuje křehkou většinu pouhého jednoho mandátu. Ta ovšem nemusí trvat dlouho. Velmi moderní jsou totiž v poslední době odchody z některých politických subjektů nebo přestupy do jiných stran.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 15.10.2016 17:58, Reagovat

Volební program, přeloženo do češtiny program pro volby. Po volbách už nikoho nezajímá. Nastupuje boj o koryta. Ale také je možné, že žádný boj není, protože se strany domluví, ale vždy jde o koryta. Zde se pak nabízí ještě jedna možnost, že se lidi domluví (pokud na to nezapomenou) a při příštích volbách tyhle šmejdy nezvolí a tím jim znemožní podobné dohody.

Josef 15.10.2016 11:35, Reagovat

I zde se závistivci a všeobecní hulváti dokonale uvedli. Nic jiného totiž neumí.
Koaliční dohoda je super. Kritika , že jde o podvod na voličích je jaksi mimo mísu. Máme totiž ve všech volbách takzvaný poměrový systém, tak jako v jiných demokraciích, který nedovolí opět vládu jedné strany, a to jakékoliv. Při většinovém systému by menší strany nikdy neuspěly a nemohly by tak uplatnit řadu svých dobrých nápadů, které také mají. To je zkrátka demokracie.

San 11.10.2016 10:01, Reagovat

Prostě je to k poblití.

Nauz 11.10.2016 09:40, Reagovat

Vy jste ale hlupáčci. Vy jste si mysleli, že se někdo může stát úspěšným a přitom by byl slušnáčkem? Ukažte mi jediného úspěšného podnikatele, který prosperuje a zároveň je slušnej. K úspěšnosti je potřeba být hajzl. Pokud jste slušnáček, nikdy ničeho nedosáhnete. Ne v tomto státě. Nějaké pohádkové příběhy o tom, jak nějaký slušnáček vytvořil firmu a ta ted prosperuje jsou založený na solidním PR, ale jsou nesmyslné. Každý velký úspěch je na začátku tvořen nějakým tím svinstvem. Bernard je toho typickým příkladem. Hlupák je ten, kdo šel volit Bernarda jako slušňáčka. Bernard je úspěšný podnikatel, ale po lidské stránce kvalitu nečekejte. Ostatně kvalitu nečekejte ani u politiků. Proto se takoví hodí na politiky. Bernard bude dobrým politikem.

KAB 11.10.2016 07:07, Reagovat

A proč se tedy ČSSD s ODS nesloučí, když jde o programově shodné strany ? :) Aspoň je ale krásně vidět to co jsem si myslel, že Bernard je šmejd a křivák jako člověk a jde mu jen a pouze o další prachy k těm co už nakradl - a s tím prostě nic nenadělá, tak se člověk už zčásti rodí a je tak následně dovychován.

Muf 11.10.2016 07:04, Reagovat

Bernarda znám tak rok. Můj první dojem byl, namachrovanej křivák. Vidím, že jsem se nemýlil.

MrDacz 10.10.2016 22:38, Reagovat

A co jste si vo tom plesatym curakovi mysleli?
Ze bude jak Mirek Dusin, nebo co?
Chova se jak je mu prirozene...
Neco o Skode Transportation...
V listopadu 2011 se stal dalším akcionářem Jaromír Šilhánek, šéf dceřiné společnosti Škoda Electric, a další tři akcionáře společnost získala v roce 2012. Prvním byl Josef Bernard, který začínal ve Škodovce jako technik a později byl šéfem Škody Transportation, a dalšími Marek Krsek a Tomáš Ignačák spojený především s firmou Pars nova.[12] Devátým akcionářem se v roce 2014 stal Michal Kurtinec.[13] V lednu 2015 nahradil Josefa Bernarda ve funkci Tomáš Ignačák a je současným generálním ředitelem společnosti. [14]

Od března 2011 je v obchodním rejstříku jako jediný akcionář Škody Transportation zapsána společnost Skoda Industry (Europe), kterou mají ovládat výše uvedení vlastníci.[15] Vlastní jí však společnost Maranex Finance registrovaná na Marshallových ostrovech a společnost Conitor Terra registrovaná na Guernsey.[16] Skoda Industry (Europe) se v roce 2013 přejmenovala CEIL (Central Europe Industries).[3] Svým neznámým vlastníkům Škoda Transportation vyplatila v letech 2010 až 2013 dividendy v celkové výši přes 16 mld. Kč.[1][7] V roce 2015 98,75 % akcií jediného akcionáře nepřímo vlastní Tomáš Krsek, Michal Korecký, Marek Čmejla a Jiří Diviš.[17] Se svým jediným akcionářem má společnost uzavřených několik dlouhodobých úvěrových smluv, v roce 2015 mu společnost dluží 2 mld. Kč s úrokem 10 % p.a.

Toz tak!

Longer 10.10.2016 21:06, Reagovat

Bernard je zrádce. Věřil jsem mu, běhal jsem s ním, každému jsem ho doporučoval a i chválil. A on udělá tuhle zradu a jde s ODS. To je hnus. To je zrada. To je zločin. A já doufám, že přijde trest. Do roka a do dne Bernarde.

pepe 10.10.2016 22:03, Reagovat

A co jste čekal, oni už dávno byli domluveni.Potřebují vypráskat bičem.

?? 10.10.2016 20:31, Reagovat

Baxovo i Bernardovo billboardy si přečtěte - ještě visí - jde o ABSOLUTNĚ NESLUČITELNÉ PROGRAMY - ale protože mají stejné loutkovodiče, rádi se spojí.

O Bernardově majetku - na Kypru, spolu se dvěma odsouzenými manažery si něco přečtěte na hlidacipes.org, třeba
http://hlidacipes.org/kyperska-pavucina-vlastnici-strojirenskeho-gigantu-skoda-transportation-skryti-ve-spleti-zahranicnich-firem/
nebo
http://hlidacipes.org/policejni-zprava-o-ovladnuti-skoda-holding-stat-prisel-o-vice-nez-miliardu-na-uplatky-slo-minimalne-31-milionu/
a zde
http://hlidacipes.org/zahadny-uver-na-miliardu-vlastnik-plzenske-skody-uzavrel-smlouvu-s-firmou-z-podvodneho-ovladnuti-mus/

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.