Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal KandlerMichal Kandler

Sociální pracovník

Více

David ŠloufDavid Šlouf

Neuvolněný člen rady města Plzně (pro oblast správy městských nemovitostí)

Více

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeň, 10.10.2016, aktualizováno 10:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla v září na hodnotu 3,6 procenta, to je o 0,2 procenta méně, než v předchozím měsíci. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejmenším počtem obyvatel bez práce. K 30. 9. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 14 723 uchazečů o zaměstnání, což je o 640 méně, než na konci srpna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 693 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve čtvrtek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během září 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2605 uchazečů o zaměstnání, což je o 596 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3245 uchazečů, tedy o 1055 více než v srpnu. Do nového zaměstnání naopak v září nastoupilo 2052 osob, což je o 707 více než v srpnu. Bez umístění jsme vyřadili 1193 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu září bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8285 žen, což představuje přesně 56,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2833 osob se zdravotním postižením, tedy 19,2 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v září celkem 3921 uchazečů o zaměstnání, tedy 26,6 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,3 procenta opět vykázaly shodně okresy Rokycany a Plzeň jih, kde se hodnoty oproti minulému měsíci snížily o jednu desetinu procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,8 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,8 procenta a od minulého měsíce klesla o dvě desetiny. Na Klatovsku je 3,4 procenta lidí bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. Stejně klesla míra nezaměstnanosti také v Plzni, kde její hodnota činí 3,5 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala čísla o nezaměstnanosti stejná jako v srpnu, tedy 3,6 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, i v září kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti. O druhé místo se dělí Praha a Královéhradecký kraj s hodnotou 3,7 procenta nezaměstnaných. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,1 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,2 procenta.

K poslednímu září nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 640 volných pracovních míst, což je o 119 méně než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 976 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3429 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.