Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie ČadkováMarie Čadková

starostka obce Tisová

Více

Radek ŠkrdlantRadek Škrdlant

starosta obce Plískov, profesionální voják

Více

Svatava ŠtěrbováSvatava Štěrbová

Starostka Kladrub

Více

Plzeňský kraj i v září kraloval celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Plzeň, 10.10.2016, aktualizováno 10:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla v září na hodnotu 3,6 procenta, to je o 0,2 procenta méně, než v předchozím měsíci. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejmenším počtem obyvatel bez práce. K 30. 9. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 14 723 uchazečů o zaměstnání, což je o 640 méně, než na konci srpna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 693 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve čtvrtek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během září 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2605 uchazečů o zaměstnání, což je o 596 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3245 uchazečů, tedy o 1055 více než v srpnu. Do nového zaměstnání naopak v září nastoupilo 2052 osob, což je o 707 více než v srpnu. Bez umístění jsme vyřadili 1193 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu září bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8285 žen, což představuje přesně 56,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2833 osob se zdravotním postižením, tedy 19,2 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v září celkem 3921 uchazečů o zaměstnání, tedy 26,6 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,3 procenta opět vykázaly shodně okresy Rokycany a Plzeň jih, kde se hodnoty oproti minulému měsíci snížily o jednu desetinu procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,8 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 3,8 procenta a od minulého měsíce klesla o dvě desetiny. Na Klatovsku je 3,4 procenta lidí bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. Stejně klesla míra nezaměstnanosti také v Plzni, kde její hodnota činí 3,5 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala čísla o nezaměstnanosti stejná jako v srpnu, tedy 3,6 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, i v září kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti. O druhé místo se dělí Praha a Královéhradecký kraj s hodnotou 3,7 procenta nezaměstnaných. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,1 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,2 procenta.

K poslednímu září nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 640 volných pracovních míst, což je o 119 méně než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 976 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3429 a na jedno místo tak připadalo 0,3 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.