Černý Petr zřejmě opět zůstane v ruce vítězného hnutí ANO, krajskou koalici sestaví jiní hráči

Černý Petr zřejmě opět zůstane v ruce vítězného hnutí ANO, krajskou koalici sestaví jiní hráči | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš ZelenýTomáš Zelený

Podnikatel

Více

Miroslav ŠtěrbaMiroslav Štěrba

Starosta MO Plzeň 8 - Černice

Více

Vladimír RýdlVladimír Rýdl

svařovací technik, člen Rady OZ Hromnice

Více

Černý Petr zřejmě opět zůstane v ruce vítězného hnutí ANO, krajskou koalici sestaví jiní hráči

Plzeň, 09.10.2016, aktualizováno 21:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I když se má ODS jako strana s třetím nejlepším výsledkem krajských voleb v Plzeňském kraji zapojit do povolebního vyjednávání o možné koalici na hejtmanství až po pondělním jednání regionální rady, vyjednávalo se napříč politickým spektrem už od sobotního večera i celou neděli. A podle neověřených zpráv z kuloárů podle očekávání vše nasvědčuje tomu, že černý Petr opět zůstane v rukou hnutí ANO. Opakovat se zřejmě bude situace z posledních komunálních voleb, kdy ANO v Plzni vyhrálo volby, ale nakonec skončilo v opozici. Plzeňskému kraji bude s největší pravděpodobností vládnout koalice druhé ČSSD a třetí ODS, kterou by měla doplnit koalice Starostů a Patriotů s podporou Svobodných a soukromníků a dále ještě Koalice pro Plzeňský kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, Strana zelených a Nestraníci.

Post hejtmana by měl získat lídr ČSSD Josef Bernard. Naopak zcela mimo hru by mělo zůstat vítězné hnutí ANO, čtvrtí komunisté, ale i TOP 09 a koalice SPD-SPO. Už dříve vyloučil Josef Bernard koaliční spolupráci s KSČM, stejně jako to udělal i lídr ODS Martin Baxa. Jak ČSSD, tak i ODS nehodlá jít do koalice s hnutím ANO. Zcela jasno by mělo být začátkem příštího týdne. Na kraji by se mohlo vládnout podle podobného modelu, který funguje i ve městě Plzeň. Tam vládne společně a ve velké pohodě ČSSD, ODS, KDU-ČSL i Občané patrioti. Novým elementem by se tak mohli stát pouze zástupci Starostů, kteří ovšem mají zkušenosti s vedením obcí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

hnus 10.10.2016 19:43, Reagovat

kdyby šli Ano, socani a komunisti, tak bych řekl, že vládne levice a budiž, ale socani a odéeska si potřebujou navzájem ohlídat koryta a tak budou spolu vládnout jako diví
velebnosti jdu blejt

Pavel 10.10.2016 10:09, Reagovat

Pevně doufám, že ODS a ČSSD, pokud se orpavdu domluví, tohle za rok zlomí vaz. Před volbami totiž Baxa hrál s Bernardem hru o tom, jak se oni dva nenávidí a jak spolu určitě nebudou spolupracovat. A ejhle. Najednou jde o křesla, koryta, udržení průserů a dalších špinavostí a to celé divadlo před volbami půjde tatam. Kdepak máme \"XX\" a další obhájce Bernarda? Potvrzuje se, že ČSSD a ODS je jedna velká špína, zejména v Plzni. Bernard je bud loutka, nebo lhář. Ani jedno neni moc pěkné a není to nic čím by se měl chlubit. Ovšem co si ti pakárnící neuvědomují, je to, že lidi jasně řekli - ODS a ČSSD zde nechceme! A oni se i přesto domluví, aby zde vládli. Takže za rok a pak zejména při komunálkách v dalším roce lze očekávat, že tyhle podvody, které udělali už v roce 2014 a ted chtějí udělat i letos, tj. obejít vítěze voleb, jim budou solidně sečteny. Nebo jsou snad v tomto kraji jen pitomci?

KAB 10.10.2016 10:31, Reagovat

Bohužel jsou pitomci. Vždyť to že se mohou takto domluvit (nejdřív na městě a pak i na kraji) je dáno tím, že je lidé stále volí - kdyby měli obě strany po 4% hlasů, jejich domluva by byla nemožná.

Máte pravdu 10.10.2016 10:30, Reagovat

Máte pravdu, nejen v tomto kraji jsou pitomci. Tyhle volby jsou neuvěřitelným průserem. Babiš by se měl k tomu chlapsky postavit.

San 10.10.2016 19:50, Reagovat

Babiš bohužel nemůže dělat nic. Taková jsou pravidla. Stále říkám, že vítězná strana by měla automaticky obsadit post hejtmana.

KAB 10.10.2016 07:13, Reagovat

ANO nemusím a jeho plzeňská kvalita je ke všemu děs sám o sobě, ale udělat kvůli korytům kočkopsa, to je tedy fakt prasárna. Ale od miliardáře Bernarda je to asi logický postup, jak získat ještě nějakou tu miliardu - dokud tahle generace zlodějů z 90. let nezdechne, líp v zemi být nemůže.

škoda 09.10.2016 21:23, Reagovat

že to Pepíček Miliardář nenapsal na svoje bilboardy - že dá kraj do pravých rukou kámoše Baxy.

Zdeněk 10.10.2016 06:58, Reagovat

Hlupáku

kdo je hlupák? 10.10.2016 14:57, Reagovat

Baxovo i Bernardovo billboardy si přečtěte - ještě visí - jde o ABSOLUTNĚ NESLUČITELNÉ PROGRAMY - ale protože mají stejné loutkovodiče, rádi se spojí.

O Bernardově majetku - na Kypru, spolu se dvěma odsouzenými manažery si něco přečtěte na hlidacipes.org, třeba http://hlidacipes.org/kyperska-pavucina-vlastnici-strojirenskeho-gigantu-skoda-transportation-skryti-ve-spleti-zahranicnich-firem/
nebo
http://hlidacipes.org/policejni-zprava-o-ovladnuti-skoda-holding-stat-prisel-o-vice-nez-miliardu-na-uplatky-slo-minimalne-31-milionu/
a zde
http://hlidacipes.org/zahadny-uver-na-miliardu-vlastnik-plzenske-skody-uzavrel-smlouvu-s-firmou-z-podvodneho-ovladnuti-mus/

MrDacz 10.10.2016 12:01, Reagovat

Hlupak si ty, vzdyt je to pravda.
Pred volbama se Pepik s Baxou nesnaseli a najednou se domluvi. Je to hnus!

Radim 10.10.2016 12:08, Reagovat

Že by nakonec byla pravda to, že je Bernard bezpáteřák? Já tomu nechtěl uvěřit...

MrDacz 10.10.2016 22:39, Reagovat

V listopadu 2011 se stal dalším akcionářem Jaromír Šilhánek, šéf dceřiné společnosti Škoda Electric, a další tři akcionáře společnost získala v roce 2012. Prvním byl Josef Bernard, který začínal ve Škodovce jako technik a později byl šéfem Škody Transportation, a dalšími Marek Krsek a Tomáš Ignačák spojený především s firmou Pars nova.[12] Devátým akcionářem se v roce 2014 stal Michal Kurtinec.[13] V lednu 2015 nahradil Josefa Bernarda ve funkci Tomáš Ignačák a je současným generálním ředitelem společnosti. [14]

Od března 2011 je v obchodním rejstříku jako jediný akcionář Škody Transportation zapsána společnost Skoda Industry (Europe), kterou mají ovládat výše uvedení vlastníci.[15] Vlastní jí však společnost Maranex Finance registrovaná na Marshallových ostrovech a společnost Conitor Terra registrovaná na Guernsey.[16] Skoda Industry (Europe) se v roce 2013 přejmenovala CEIL (Central Europe Industries).[3] Svým neznámým vlastníkům Škoda Transportation vyplatila v letech 2010 až 2013 dividendy v celkové výši přes 16 mld. Kč.[1][7] V roce 2015 98,75 % akcií jediného akcionáře nepřímo vlastní Tomáš Krsek, Michal Korecký, Marek Čmejla a Jiří Diviš.[17] Se svým jediným akcionářem má společnost uzavřených několik dlouhodobých úvěrových smluv, v roce 2015 mu společnost dluží 2 mld. Kč s úrokem 10 % p.a.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.