V bitvě o senátní křeslo za obvod Plzeň město se utká filmař Václav Chaloupek (OPAT) se senátorkou Dagmar Terelmešovou (ČSSD)

V bitvě o senátní křeslo za obvod Plzeň město se utká filmař Václav Chaloupek (OPAT) se senátorkou Dagmar Terelmešovou (ČSSD) | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Václav BoučekVáclav Bouček

Vědecký pracovník

Více

Vladimír VyšteinVladimír Vyštein

podnikatel, trenér, kynolog

Více

V bitvě o senátní křeslo za obvod Plzeň město se utká filmař Václav Chaloupek (OPAT) se senátorkou Dagmar Terelmešovou (ČSSD)

Plzeň, 09.10.2016, aktualizováno 11:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jako na houpačce to vypadalo při sčítání hlasů kandidátů, kteří se utkali o senátní křeslo za sedmý volební obvod Plzeň město. Chvíli vedl alespoň jeden ze čtyř nejvážnějších kandidátů a pořadí na ostatních místech se neustále měnilo. Teprve až s posledními sečtenými hlasy se vyřešila hádanka, která určila finálovou dvojici pro senátní bitvu. Nejvíce hlasů posbíral režisér večerníků, dokumentů a autor mnoha knih Václav Chaloupek, který reprezentuje plzeňské Občany patrioty (OPAT) a je i členem plzeňského zastupitelstva. Druhou finalistkou se stala současná senátorka Dagmar Terelmešová (ČSSD). Do Senátu se naopak neprobojovala poslankyně Miloslava Rutová (ANO), která skončila třetí a také kandidát ODS, lékař Marcel Hájek. Neuspěl ani primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni Jiří Dort (za TOP 09), který byl pátý. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční za týden.

„Strašně mě ten výsledek těší. Protože už tohle považuji za úspěch. Tak bych se o to měl určitě rozdělit s medvědy a ostatními zvířaty. Ale udělali pro mě hodně Občané patrioti. Beru to jako důvěru lidí. Výsledek je pro mě to zadostiučiněním, protože od chvíle, kdy začal chodil do školy, až do konce 80. let jsem nikdy nemohl dělat to, co jsem chtěl,“ komentoval volby sedmašedesátiletý Chaloupek, kterého proslavily populární večerníčky o medvědech, liškách, vydrách i dalších zvířatech. Celý příští týden hodlá Chaloupek věnovat kampani v terénu mezi lidmi a podle svých slov se pokusí udělat maximum pro nejlepší výsledek.

Poněkud odlišné složení finálové dvojice očekávala senátorka Dagmar Terelmešová, která předpokládala, že by se mohla utkat s poslankyní Miloslavou Rutovou (ANO), která nakonec neuspěla. „Už jsem si zvykla startovat ze druhého místa, jako tomu bylo před šesti léty, tak mě to nepřekvapuje. Co mě čeká v příštím týdnu? No budeme společně s manželem zase objíždět okrsek, vylepovat plakáty a bavit se s voliči, když tam zastavíme. Samozřejmě se budu snažit přesvědčit voliče, aby vůbec k volbám šli. Velice mě překvapila nízká volební účast voleb do Senátu, ale samozřejmě i v krajských volbách. Jen malému množství voličů záleželo na tom, aby se na nich podíleli. Neumí si představit, jak velice kraj ovlivňuje jejich každodenní život,“ zhodnotila výsledky voleb Dagmar Terelmešová. V sobotu večer ještě neměla podle svých slov vyjednanou nějakou podporu od nějakého jiného kandidáta, který v senátních volbách neuspěl.

Jasno má naopak kandidát ODS Marcel Hájek, který skončil čtvrtý a už v sobotu večer vyjádřil svoji podporu pro filmaře Václava Chaloupka. „Mám ho rád, je to můj kamarád, vážím si ho a není to žádný darebák, znám ho 36 let a spoustu jsme toho zažili a společně udělali řadu projektů. Budu se snažit oslovit své voliče, kteří mi dali podporu, aby tentokrát dali hlasy Václavu Chaloupkovi,“ konstatoval Hájek. On sám uvedl, že je zvyklý s něčím dopředu nepočítat. „Z výsledku voleb se rozhodně nehroutím, dál budu dělat svoji práci, budu učit, budu publikovat a jezdit po světě. Na druhou stranu do toho dal člověk hodně invence a nemohu zastírat, že mě neúspěch nemrzí. Čekal jsem, že někteří lidé půjdou volit především podle politických stran. ODS i když tady získala poměrně velká procenta, tak je jasné, že to není politická strana, která by tady hrála první housle. Lidé volí především podle ČSSD a ANO. Druhá věc je, jak lidi volí v okamžiku, kdy do volby vstoupí nějaká osobnost jako zpěvák, herec nebo režisér. Lidi pak volí podle toho,“ dodal Hájek.

Neúspěšná kandidátka ANO do Senátu Miloslava Rutová konstatovala, že věřila, že se probojuje do finálové dvojice v boji o senátní křeslo s kandidátkou ČSSD a současnou senátorkou Dagmar Terelmešovou. Ta se na rozdíl od Rutové do finále probojovala. „Máme s paní Terelmešovou shodný pohled na sociální oblast. Myslela jsem si, že lidé upřednostní kvality takových kandidátů, ale když jim stačí jen to, že vítězný kandidát (Václav Chaloupek, OPAT) udělá jen několik večerníčků a kampaň veškerou žádnou, tak potom si lidé zaslouží takovou vládu, jakou chtějí mít. Lidé nepřemýšlí hlavou a je mi to líto. Určitě jsem zklamaná. Vrátím se do Sněmovny a budu dělat práci poslance jako doposud se zaměřením na sociální oblast,“ komentovala výsledek bity o Senát Miloslava Rutová.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 10.10.2016 19:54, Reagovat

Tak místo nadávání jděte všichni v sobotu volit Dášu. A je to.

Pavel 10.10.2016 12:11, Reagovat

Na radnici je Chaloupek za osla, alespoň takhle to tam většina zastupitelů bere. Dřepí tam a zvedá ruce podle požadavků strany. Co bude dělat v senátu? Pobírat solidní plat a taky zvedat ručičky podle potřeby a samozřejmě pro lid nic neudělá, ač to možná spoustě lidem slíbil. Možná si vydělá na nové večerníčky.

No to je ale hnus 09.10.2016 18:58, Reagovat

No člověk s takovým morálním kreditem senátorem, to je tedy síla. Ale bude mezi svými, tam je takových šmejdů plný barák, ale skoro vraha tam asi nevychoval nikdo, česká politika zas klesne o něco níž. Ale aspoň vypadli náckům i zlodějům jejich doktoři, takže volby dopadnou blbě, ale mohly dopadnout ještě blběji.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.