ODS: Výsledek jasně prokázal, že ODS má v regionu stále významný vliv a jsme jedním z vítězů voleb

ODS: Výsledek jasně prokázal, že ODS má v regionu stále významný vliv a jsme jedním z vítězů voleb | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan HájekMilan Hájek

provozní technik Diecézní charity Plzeň

Více

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Václav KohoutVáclav Kohout

vedoucí výroby nakladatelství

Více

ODS: Výsledek jasně prokázal, že ODS má v regionu stále významný vliv a jsme jedním z vítězů voleb

Plzeň, 08.10.2016, aktualizováno 09.10.2016 00:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Velmi dobrá nálada panovala na rozdíl od tábora ANO a ČSSD v krajském sídle ODS, tedy v „Modrém domečku“ naproti hotelu Marriott. ODS v Plzeňském kraji totiž získala ve volbách 14,63 procenta hlasů, to je nejvíc v celé České republice. V kraji skončila na třetím místě za ANO a ČSSD. Získala osm ze 45 mandátů v krajském zastupitelstvu. O tom, že ODS má u obyvatel regionu stále dobrý zvuk svědčí i fakt, že lídr Martin Baxa získal 4355 preferenčních hlasů, což je nejvíce ze všech kandidátů v regionu. Ve štábu u ODS se servírovala jako občerstvení pizza a nechybělo ani množství bohatě obložených mís.

Spokojený lídr ODS Martin Baxa (vpravo) a méně spokojený kandidát na senátora Marcel Hájek, který skončil na čtvrtém místě | Autor: Richard BenešSpokojený lídr ODS Martin Baxa (vpravo) a méně spokojený kandidát na senátora Marcel Hájek, který skončil na čtvrtém místě | Autor: Richard Beneš

Lídr ODS Martin Baxa neskrýval spokojenost s výsledky voleb i přesto, že oproti minulým volbám přišli občanští demokraté v regionu o sedm křesel. „Výsledek ODS v Plzeňském kraji považuji za obrovský úspěch. Dosáhli jsme nejlepšího výsledku ze všech krajů ČR. Porazili jsme komunisty, jsme na třetím místě a ukázali jsme, že jsme jednoznačně a tradičně nejsilnější pravicovou stranou v rámci Plzeňského kraje. Výsledek jasně prokázal, že ODS má v regionu stále významný vliv. Jestli z něčeho nemám radost, tak je to to, že se do zastupitelstva dostalo extremistické uskupení SPO a SPD, byť s velmi malým výsledkem,“ řekl Martin Baxa. Dodal, že pro něj osobně bylo velmi potěšující získat tolik preferenčních hlasů. „Beru to jako výraz důvěry voličů v moji osobu a ocenění práce, kterou jsem odvedl. I v dalších okresech jsme zaznamenali velmi dobrý úspěch a ODS je jedním z vítězů těchto voleb,“ prohlásil Baxa. 

V pondělí odpoledne se uskuteční zasedání regionální rady krajské organizace ODS, která zhodnotí oficiálně výsledky voleb. „Sestavíme vyjednávací tým a budeme očekávat, zda se někdo ozve. Předpokládám, že ano. Situace se velmi změnila tím, že v zastupitelstvu Plzeňského kraje je více politických stran, než tomu bylo doposud. Určitě nebude jednoduché koalici sestavit,“ dodal Martin Baxa. Potvrdil, že ODS v žádném případě nebude vyjednávat s KSČM, podle jeho slov ODS upřednostňuje spolupráci s těmi stranami, které mají zkušenosti se správou měst a obcí Plzeňského kraje a které dbají na svůj volební program a pro které je důležité to, co se děje v Plzeňském kraji a nikoliv pokyny, které dostávají z Prahy.

V minulých krajských volbách ODS v Plzeňském kraji zvítězila, získala 26,48 procenta hlasů a 15 mandátů. Nakonec skončila v opozici. V průběhu volebního období stranu tři její zastupitelé opustili.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Nerozumím 09.10.2016 19:02

Komentář byl odstraněn vzhledem k jeho vulgárnímu obsahu

voliči 10.10.2016 16:10, Reagovat

Nemáš žůžovou kartišku kamarádíšku?

úspěch? 09.10.2016 13:27, Reagovat

Ztráta 10 procent je úspěch? Baxa se už asi definitivně pomátl. Za ty miliony, co utratili za kampaň je 15 procent ohromný neúspěch.

San 09.10.2016 11:52, Reagovat

Bohužel těch slepých a nepoučitelných, co volí modroptáky je stále dost.

Volič ODS 09.10.2016 11:31, Reagovat

To je od vás hezké, že jste se nám tady paní Rubáková vychválila až do nebes.

Věra Rubáková, Tachov 09.10.2016 17:15, Reagovat

Vážený pane z ODS,
osobně se nepotřebuji chlubit, ale pokud to udělá někdo jiný, nemohu mu v tom bránit. Nutno dodat, že jem ověřila fakta a je to pravda. Tak proč ne.Ty nebesa jsou krásná. A co vy tajný voliči? Za své jméno se nestydím a co vy.

Věra Rubáková

pepe 09.10.2016 11:15, Reagovat

Nevím čenu se tak směje, podle mne to žádný úspěch u ODS nebyl.Ubylo jim sedm mandátů, což je dost. Nikdo nový tam není, pořád ty stejný obličeje. V zadu jsem koukal, že tam sedí zástupce Sklenář za Tachov a ten výrazně propadl dostal strašně málo hlasů. Přitom je v Tachově zastupitel a předseda ODS v Tachově. Teď v Plzeňském kraji (zastupitelstvu) skončila paní Rubáková, která už nekandidovala a ta byla z Tachova a dostala se tam s daleko lepším výsledkem a také kandidovala z 10. místa. Holt je vidět, že byla lepší kandidát než on. ODS už totiž v Tachově výraznou osobnost nemá. Přišla o ní, když paní Rubáková z ODS odešla. Ona totiž byla fakt v PK dobrá, velmi zdatná a obratná rétorka a uděla pro občany dost práce a byla také dosti výraznou osobou. Nechali jí odejít, škoda pro ně.

Jiří Valenta 10.10.2016 16:45, Reagovat

Ale zase můžete být rád, pane kolego, že tam již nebude sedět komouš Valenta, alespoň v tomto ohledu můžete být klidnějším :-D

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.