ČSSD: Teď je to všechno o tom, kdo má jaký koaliční potenciál, ten náš je dobrý, ke každému jsme se chovali slušně

ČSSD: Teď je to všechno o tom, kdo má jaký koaliční potenciál, ten náš je dobrý, ke každému jsme se chovali slušně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jakub KoskubaJakub Koskuba

student FTVS UK, trenér TJ Lokomotiva, pořadatel celostátních tenisových turnajů

Více

Marie ČápováMarie Čápová

starostka města Kasejovice

Více

Jiří ŠnebergerJiří Šneberger

Zastupitel PK, člen výkonné rady ODS

Více

ČSSD: Teď je to všechno o tom, kdo má jaký koaliční potenciál, ten náš je dobrý, ke každému jsme se chovali slušně

Plzeň, 08.10.2016, aktualizováno 23:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nějak přehnaně veselo nebylo krátce po sečtení volebních výsledků ani v táboře sociálních demokratů, kteří sledovali volby ve svém krajském sídle v Houškově ulici. Podával se ovšem vynikající zvěřinový guláš z kančího a dančího masa, který v pátek vlastnoručně uvařila senátorka Dagmar Terelemšová. Ta měla určitě důvod k radosti, protože postoupila do finálového boje o senátní křeslo. S úsměvem, ovšem vítal novináře i lídr kandidátky ČSSD Josef Bernard, který hned na úvod svého hodnocení voleb konstatoval, že se ještě v sobotu večer chystá s dalšími členy vyjednávacího týmu mluvit s představiteli dalších stran o možném povolebním uspořádání na kraji a o případné koalici.

„Ukazuje se politická aréna v Plzeňském kraji je více atomizovaná než v jiných krajích. Do zastupitelstva se dostalo poměrně hodně subjektů. Gratuluji vítěznému hnutí ANO, ale říkám, že ve výsledcích nejsme nikdo daleko od sebe, tedy ANO, ČSSD a ODS. Teď je to všechno o tom, kdo má jaký koaliční potenciál a jak se bude dál vyjednávat. Náš potenciál je dobrý, ke každému jsme se chovali slušně a vedli jsme pozitivní kampaň. Můžeme proto mluvit s každým. A mluvit s každým opravdu budeme. Myslím, že kdybychom nevedli tak náročnou kampaň tak, jak jsme jí vedli, tedy, že jsme si vážili každého kontaktu na ulici, tak jsme skončili ještě mnohem hůře,“ prohlásil Josef Bernard. Sám na místě vyloučil koalici s KSČM.

Koalice ČSSD a ODS bez ANO, která vládne na plzeňském magistrátu ještě společně s Kdu-ČSL a Občany, funguje podle Bernarda dobře. „Strany se vzájemně dobře hlídají a vyvažují. Kdybychom k něčemu takovému dokázali doklopýtat, tak by o určitě nebylo špatně,“ zmínil Bernard.

Druhé místo ČSSD ve volbách v Plzeňském kraji za ANO odráží podle Bernarda celkový výsledek strany v zemi. Přesto je ČSSD v regionu podle dosažených procent hlasů ČSSD čtvrtá nejlepší v ČR, když porazila tradiční bašty jako jsou Moravskoslezský a Jihomoravský kraj. Bernard teď předpokládá debatu uvnitř sociální demokracie. „Protože je evidentní, že něco není správně a musíme si říct co. Já si myslím, že to vím. Pokud mě bude chtít někdo naslouchat, rád se o tom budu bavit,“ dodal lídr ČSSD v Plzeňském kraji.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.