Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce

Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František KopeckýFrantišek Kopecký

starosta obce Luženičky

Více

Jan HohlJan Hohl

informatik

Více

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce

Plzeň, 04.10.2016, aktualizováno 10:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

U příležitosti státního svátku vzniku Československé republiky zpřístupní 28. října město Plzeň lidem zdarma či za symbolických 28 korun kulturní instituce, pamětihodnosti, zajímavá místa včetně zahrad, vybraná sportoviště a další atraktivní cíle. Chybět nebude ani tradiční vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka, lampionový Průvod světel a ohňostroj na náměstí Republiky. Smyslem jednodenní akce nazvané Plzeňské oslavy vzniku republiky je připomenout výročí 28. října 1918, kdy byla na Václavském náměstí v Praze oficiálně vyhlášena samostatnost.

Během státního svátku 28. října zpřístupní město pro veřejnost také Luftovu zahradu | Autor: Richard BenešBěhem státního svátku 28. října zpřístupní město pro veřejnost také Luftovu zahradu | Autor: Richard Beneš

„Plzeň bude touto formou slavit vznik Československé republiky už pojedenácté, poprvé nabídla Průvod světel, ohňostroj i symbolické vstupné v roce 2006. Je skvělé, že se do programu zapojuje stále více místních subjektů, letos se jich na akci podílí na tři desítky, připravily rozličné vyžití pro rodiny s dětmi i jednotlivce,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle prvního náměstka primátora Martina Baxy (ODS) se již tradičně otevře například Luftova zahrada, Památník obětem zla v Hruškově meditační zahradě, uskuteční se komentované prohlídky radnice, Měšťanské besedy, Velké i Staré synagogy, Muzea knihtisku, Moving Station a čistírny odpadních vod v Jateční ulici či letos nově úpravny vody na Homolce. „Zájemci mohou navštívit muzea, galerie, plzeňské historické podzemí, DinoPark, zoo a oblíbenou experimentální stanici Techmania Science Center včetně 3D Planetária. Pestrou programovou nabídku letos nově doplňují prohlídky obou budov Divadla J. K. Tyla, tedy Velkého divadla a Nového divadla, i originální prohlídky města,“ řekl Martin Baxa.

„Po loňském úspěchu se v areálu DEPO2015 otevře gastronomická tržnice DEPO Street Food Market s výběrem jídel od našich prababiček a jídel tradičních receptů mezinárodní kuchyně. V rámci projektu Skryté město se uskuteční sousedské procházky akcentující netradiční pohled na Plzeň a kulturní centrum Papírna otevře kreativní dílny pro děti i dospělé,“ doplnila vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně Jana Komišová. Otevřou se také sportoviště, například na zimním stadionu si bude možné zabruslit v malé tréninkové hale a plavecký areál na Slovanech a bazén na Lochotíně umožní jít si dopoledne zaplavat.

Celodenní oslavy zakončí vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka v 17.00 hodin a následně od 18.00 hodin Průvod světel, který vyvrcholí v 18.30 tradičním ohňostrojem na náměstí Republiky.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 04.10.2016 18:34, Reagovat

Proti oslavám vůbec nic nemám, proti volnému dni už vůbec ne :)

Přesto mě udivuje fakt, že se slaví vznik už dávno neexistující země, Česká republika přece vznikla až 1.1.1993 - to je stejně nelogické jako kdybychom slavili státní svátek v den vzniku Rakouského císařství. To už by bylo logičtější slavit den podpisu Zlaté buly sicilské, kdy byla skutečně potvrzena svrchovanost českých zemí.

San 05.10.2016 09:41, Reagovat

Přesně tak, je proti logice oslavovat něco, co bylo zrušeno. Oslavujeme něco, z čeho máme radost, zde bohužel není co oslavovat.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.