Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce

Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marcela KunešováMarcela Kunešová

Předsedkyně Kontrolního výboru MO Plzeň 4

Více

Josef HolečekJosef Holeček

Zastupitel PK, starosta Horšovského Týna

Více

Lenka ŠímováLenka Šímová

sekretářka Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

Více

Plzeň chystá oslavy vzniku Československé republiky, zpřístupní veřejnosti zajímavá místa, pamětihodnosti a instituce

Plzeň, 04.10.2016, aktualizováno 10:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

U příležitosti státního svátku vzniku Československé republiky zpřístupní 28. října město Plzeň lidem zdarma či za symbolických 28 korun kulturní instituce, pamětihodnosti, zajímavá místa včetně zahrad, vybraná sportoviště a další atraktivní cíle. Chybět nebude ani tradiční vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka, lampionový Průvod světel a ohňostroj na náměstí Republiky. Smyslem jednodenní akce nazvané Plzeňské oslavy vzniku republiky je připomenout výročí 28. října 1918, kdy byla na Václavském náměstí v Praze oficiálně vyhlášena samostatnost.

Během státního svátku 28. října zpřístupní město pro veřejnost také Luftovu zahradu | Autor: Richard BenešBěhem státního svátku 28. října zpřístupní město pro veřejnost také Luftovu zahradu | Autor: Richard Beneš

„Plzeň bude touto formou slavit vznik Československé republiky už pojedenácté, poprvé nabídla Průvod světel, ohňostroj i symbolické vstupné v roce 2006. Je skvělé, že se do programu zapojuje stále více místních subjektů, letos se jich na akci podílí na tři desítky, připravily rozličné vyžití pro rodiny s dětmi i jednotlivce,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle prvního náměstka primátora Martina Baxy (ODS) se již tradičně otevře například Luftova zahrada, Památník obětem zla v Hruškově meditační zahradě, uskuteční se komentované prohlídky radnice, Měšťanské besedy, Velké i Staré synagogy, Muzea knihtisku, Moving Station a čistírny odpadních vod v Jateční ulici či letos nově úpravny vody na Homolce. „Zájemci mohou navštívit muzea, galerie, plzeňské historické podzemí, DinoPark, zoo a oblíbenou experimentální stanici Techmania Science Center včetně 3D Planetária. Pestrou programovou nabídku letos nově doplňují prohlídky obou budov Divadla J. K. Tyla, tedy Velkého divadla a Nového divadla, i originální prohlídky města,“ řekl Martin Baxa.

„Po loňském úspěchu se v areálu DEPO2015 otevře gastronomická tržnice DEPO Street Food Market s výběrem jídel od našich prababiček a jídel tradičních receptů mezinárodní kuchyně. V rámci projektu Skryté město se uskuteční sousedské procházky akcentující netradiční pohled na Plzeň a kulturní centrum Papírna otevře kreativní dílny pro děti i dospělé,“ doplnila vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně Jana Komišová. Otevřou se také sportoviště, například na zimním stadionu si bude možné zabruslit v malé tréninkové hale a plavecký areál na Slovanech a bazén na Lochotíně umožní jít si dopoledne zaplavat.

Celodenní oslavy zakončí vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka v 17.00 hodin a následně od 18.00 hodin Průvod světel, který vyvrcholí v 18.30 tradičním ohňostrojem na náměstí Republiky.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 04.10.2016 18:34, Reagovat

Proti oslavám vůbec nic nemám, proti volnému dni už vůbec ne :)

Přesto mě udivuje fakt, že se slaví vznik už dávno neexistující země, Česká republika přece vznikla až 1.1.1993 - to je stejně nelogické jako kdybychom slavili státní svátek v den vzniku Rakouského císařství. To už by bylo logičtější slavit den podpisu Zlaté buly sicilské, kdy byla skutečně potvrzena svrchovanost českých zemí.

San 05.10.2016 09:41, Reagovat

Přesně tak, je proti logice oslavovat něco, co bylo zrušeno. Oslavujeme něco, z čeho máme radost, zde bohužel není co oslavovat.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.