Plzeňský kraj otevřel ve Stříbře na Tachovsku nové výjezdové stanoviště záchranné služby

Plzeňský kraj otevřel ve Stříbře na Tachovsku nové výjezdové stanoviště záchranné služby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr DoušaPetr Douša

Designer

Více

Božena VaňkováBožena Vaňková

Ředitelka MkS Tachov

Více

Milan UhlíkMilan Uhlík

Zastupitel PK

Více

Plzeňský kraj otevřel ve Stříbře na Tachovsku nové výjezdové stanoviště záchranné služby

Stříbro, 03.10.2016, aktualizováno 16:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V novém objektu s kvalitnějším zázemím působí Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (ZZS PK) ve Stříbře na Tachovsku. Záchranáři se přestěhovali ze zastaralého, energeticky a dispozičně nevyhovujícího sídla v Alešově ulici do novostavby v areálu bývalých kasáren. Objekt za 9,38 milionu korun postavil Plzeňský kraj, který je zřizovatelem záchranné služby, částkou 1,5 milionu korun přispělo Stříbro. Informovala o tom Milena Stárková (ČSSD), krajská radní pro oblast zdravotnictví.

Nové výjezdové stanoviště záchranné služby ve Stříbře | Autor: Richard BenešNové výjezdové stanoviště záchranné služby ve Stříbře | Autor: Richard Beneš

„O moderní výjezdovou základnu jsme ve Stříbře usilovali dlouhodobě. Výrazně se tak zlepší péče v regionu. Ve Stříbře plánujeme zavedení takzvaného rendez-vous systému, kdy lékař a záchranář progresivně obsluhují závažně nemocné pacienty speciálně upraveným osobním vozem, který doplňuje výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl ředitel krajské záchranné služby Pavel Hrdlička.

Samotný objekt ZZS PK ve Stříbře je jednopodlažní, nepodsklepený, se dvěma úrovněmi stropní konstrukce. Garáž tvoří vyšší část objektu a jsou v ní tři garážová stání. V budově je zázemí pro dvě výjezdové skupiny ZZS a dispozičně oddělená část lékařské pohotovostní služby.

I nadále je však Tachovsko jedním z mála okresů, kde není nemocnice s akutními lůžky. Záchranáři proto musí pacienty vozit do nemocnic v Plzni a ve Stodu. I z toho důvodu je na Tachovsku více výjezdových stanovišť, než například na srovnatelně velkém severním Plzeňsku nebo na Domažlicku. Další stanoviště záchranářů jsou vedle Stříbra ještě v Tachově, Boru, Konstantinových Lázních a v Plané.

Letos v lednu kraj otevřel nové stanoviště záchranné služby na šumavské Modravě, které přišlo na tři miliony korun. Dvoupodlažní dům postavila Modrava, záchranáři platí nájemné. Dalším letos nově otevřeným výjezdním místem je stanoviště v Boru na Tachovsku. Začátkem dubna se otevřelo nové výjezdové místo v Sušici, kde záchranka dříve působila v nemocnici. Stanoviště je teď v dlouhodobém levnějším pronájmu u soukromníka.

Celkem má zdravotnická záchranná služba v Plzeňském kraji 23 vlastních výjezdových míst a dvě smluvní. V Líních je základna armádní letecké záchranné služby. Záchranka zaměstnává přes 770 lidí, z toho je zhruba 150 lékařů, 360 specializovaných záchranářů a 170 řidičů záchranářů. K dispozici mají kolem 130 vozů. Linka 155 denně odbaví více než 300 hovorů, výjezdů je denně zhruba 160 s průměrným časem dojezdu 9,5 minuty. Kraj letos přispíval na provoz záchranky částkou ve výši téměř čtvrt miliardy korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.