Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky

Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,41%
Spokojený54,93%
Zklamaný21,13%
Zdrcený12,68%
Šokovaný9,86%

Celkový počet hlasů: 71

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří KohoutJiří Kohout

Vedoucí dopravních projektů

Více

Václav HavlíkVáclav Havlík

předseda sdružení na ochranu spotřebitelů PK, vysokoškolský učitel

Více

Iva HořanováIva Hořanová

Místostarostka města Stod, zastupitelka PK

Více

Aktualizováno: Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky

Plzeň, 02.10.2016, aktualizováno 03.10.2016 08:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V plném proudu je před krajskými a senátními volbami kontaktní kampaň TOP 09 v Plzeňském kraji. Kandidáty přijel v sobotu podpořit i čestný předseda strany Karel Schwarzenberg. Na pozvání starosty města Karla Naxery (TOP 09) navštívil Přeštice, poté přijel do Soběsuk na jižním Plzeňsku na mistrovství ČR v míchání tataráku a závěr dne pak strávil na svátku plzeňského piva – Pilsner Festu v Plzni.

Karel Schwarzenberg společně s kandidáty TOP 09 na post hejtmana Plzeňského kraje a do Senátu | Autor: TOP 09Karel Schwarzenberg společně s kandidáty TOP 09 na post hejtmana Plzeňského kraje a do Senátu | Autor: TOP 09

V Přešticích se Karel Schwarzenberg setkal s kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje, lékařem Richardem Piknerem a kandidátem do Senátu, rovněž lékařem Jiřím Dortem. Diskutoval zde s nimi nejen o stavu krajského zdravotnictví, ale i o dalších aktuálních tématech Plzeňského kraje jako je stav sociálních služeb, vzdělávacího systému či dopravy.

„Málo lidí ví, že Česká republika je v jednom lékařském oboru jedna z nejlepších na světě. To je neonatologie a právě Jiří Dort patří k předním českým neonatologům. Jde o budoucnost našich dětí a bude dobré, když i tento lékařský obor bude v Senátu zastoupen. Jiří Dort je Plzeňák, který zná svůj obvod a má zkušenosti z městské politiky. Jsem přesvědčen, že bude důstojný zástupce Plzeňska v Senátu a doufám, že výsledek voleb bude opravdu sladkým dortem pro celé Plzeňsko,“ řekl na adresu kandidáta TOP 09 a STAN do Senátu Jiřího Dorta Karel Schwarzenberg.

„Richard Pikner je pravý Plzeňák, který patří k předním lékařům ve svém oboru a já ho s velkou radostí podporuji. Je vůbec zajímavé, kolik kandidátů TOP 09 pochází z řad lékařů. Česká politika se dá očividně vyléčit jedině s TOP 09 a její konzistentní politikou,\" dodal čestný předseda TOP 09.

Odpoledne po debatě v Přešticích se Karel Schwarzenberg odebral v doprovodu předsedy plzeňské TOP 09 Ondřeje Ženíška na mistrovství ČR v míchání tataráku do Soběsuk na jižním Plzeňsku. Tam si vyzkoušel i roli porotce, když při ochutnávce hodnotil některé soutěžní tataráky připravené z těch nejlepších ingrediencí a především pak z výtečného masa.

Večer pokračovala kontaktní kampaň plzeňské TOP 09 na populárním pivním festivalu Pilsner Fest. Nakonec se Karel Schwarzenberg setkal s občany a podporovateli v restauraci Na Spilce. Během tradiční akce „Na pivo s Karlem“ mluvil s lidmi především o důležitosti nadcházejících voleb.

„Příští týden nás čekají krajské a senátní volby. Mnozí je podceňují, váží si pouze sněmovních či prezidentských voleb a nevidí, jak v našem denním životě rozhodují právě kraje, nevidí, že Senát je důležitý vyvažovací nástroj v našem ústavním pořádku. Proto vás velice prosím, abyste to nepodcenili a k těmto volbám šli.“

Čestný předseda TOP 09 pak zasadil svou úvahu do širšího rámce: „Svět se stává neklidným místem. Náklady na obranu musí růst stejně, jako naše úsilí směrem k budování státu a funkční společnosti. Blažená léta jsou za námi. Musíme se zaměřit na to, co je pro naši budoucnost důležité. A je to právě generace mladých, vaše generace, která má vše pevně ve svých rukou. Vy rozhodujete o tom, jak se budete mít vy a vaše děti,“ zdůraznil Karel Schwarzenberg.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.