Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky

Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MichálekJan Michálek

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Miroslav KroupaMiroslav Kroupa

Starosta Hamrů

Více

Petr RundPetr Rund

Zastupitel města Plzně

Více

Aktualizováno: Kandidáty z TOP 09 přijel do Plzeňského kraje podpořit i Karel Schwarzenberg, ochutnal pivo i nejlepší tataráky

Plzeň, 02.10.2016, aktualizováno 03.10.2016 08:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V plném proudu je před krajskými a senátními volbami kontaktní kampaň TOP 09 v Plzeňském kraji. Kandidáty přijel v sobotu podpořit i čestný předseda strany Karel Schwarzenberg. Na pozvání starosty města Karla Naxery (TOP 09) navštívil Přeštice, poté přijel do Soběsuk na jižním Plzeňsku na mistrovství ČR v míchání tataráku a závěr dne pak strávil na svátku plzeňského piva – Pilsner Festu v Plzni.

Karel Schwarzenberg společně s kandidáty TOP 09 na post hejtmana Plzeňského kraje a do Senátu | Autor: TOP 09Karel Schwarzenberg společně s kandidáty TOP 09 na post hejtmana Plzeňského kraje a do Senátu | Autor: TOP 09

V Přešticích se Karel Schwarzenberg setkal s kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje, lékařem Richardem Piknerem a kandidátem do Senátu, rovněž lékařem Jiřím Dortem. Diskutoval zde s nimi nejen o stavu krajského zdravotnictví, ale i o dalších aktuálních tématech Plzeňského kraje jako je stav sociálních služeb, vzdělávacího systému či dopravy.

„Málo lidí ví, že Česká republika je v jednom lékařském oboru jedna z nejlepších na světě. To je neonatologie a právě Jiří Dort patří k předním českým neonatologům. Jde o budoucnost našich dětí a bude dobré, když i tento lékařský obor bude v Senátu zastoupen. Jiří Dort je Plzeňák, který zná svůj obvod a má zkušenosti z městské politiky. Jsem přesvědčen, že bude důstojný zástupce Plzeňska v Senátu a doufám, že výsledek voleb bude opravdu sladkým dortem pro celé Plzeňsko,“ řekl na adresu kandidáta TOP 09 a STAN do Senátu Jiřího Dorta Karel Schwarzenberg.

„Richard Pikner je pravý Plzeňák, který patří k předním lékařům ve svém oboru a já ho s velkou radostí podporuji. Je vůbec zajímavé, kolik kandidátů TOP 09 pochází z řad lékařů. Česká politika se dá očividně vyléčit jedině s TOP 09 a její konzistentní politikou,\" dodal čestný předseda TOP 09.

Odpoledne po debatě v Přešticích se Karel Schwarzenberg odebral v doprovodu předsedy plzeňské TOP 09 Ondřeje Ženíška na mistrovství ČR v míchání tataráku do Soběsuk na jižním Plzeňsku. Tam si vyzkoušel i roli porotce, když při ochutnávce hodnotil některé soutěžní tataráky připravené z těch nejlepších ingrediencí a především pak z výtečného masa.

Večer pokračovala kontaktní kampaň plzeňské TOP 09 na populárním pivním festivalu Pilsner Fest. Nakonec se Karel Schwarzenberg setkal s občany a podporovateli v restauraci Na Spilce. Během tradiční akce „Na pivo s Karlem“ mluvil s lidmi především o důležitosti nadcházejících voleb.

„Příští týden nás čekají krajské a senátní volby. Mnozí je podceňují, váží si pouze sněmovních či prezidentských voleb a nevidí, jak v našem denním životě rozhodují právě kraje, nevidí, že Senát je důležitý vyvažovací nástroj v našem ústavním pořádku. Proto vás velice prosím, abyste to nepodcenili a k těmto volbám šli.“

Čestný předseda TOP 09 pak zasadil svou úvahu do širšího rámce: „Svět se stává neklidným místem. Náklady na obranu musí růst stejně, jako naše úsilí směrem k budování státu a funkční společnosti. Blažená léta jsou za námi. Musíme se zaměřit na to, co je pro naši budoucnost důležité. A je to právě generace mladých, vaše generace, která má vše pevně ve svých rukou. Vy rozhodujete o tom, jak se budete mít vy a vaše děti,“ zdůraznil Karel Schwarzenberg.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.