Lídr ANO Miloslav Zeman: Že téměř po pěti letech podává někdo trestní oznámení, považuji za nadbytečné

Lídr ANO Miloslav Zeman: Že téměř po pěti letech podává někdo trestní oznámení, považuji za nadbytečné | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Stanislav RampasStanislav Rampas

předseda krajské organizace

Více

Tereza KarbanováTereza Karbanová

Kavárnice

Více

Lídr ANO Miloslav Zeman: Že téměř po pěti letech podává někdo trestní oznámení, považuji za nadbytečné

Plzeň, 30.09.2016, aktualizováno 15:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bez nějakých dramatických momentů a relativně slušně probíhala až doposud předvolební kampaň pro krajské volby v Plzeňském kraji. Došlo jen na vzájemné slovní přestřelky některých aktérů. Stále se čekalo na to, kdy vypukne nějaký nefalšovaný předvolební skandál a kdo s ním přijde. Zřejmě jedním takovým pokusem je aktuálně podání trestního oznámení na lídra kandidátky hnutí ANO Miloslava Zemana, týkající se záležitosti z roku 2007. Trestní oznámení je dílem anonyma, jenž se prezentuje jako pracovnice plzeňského magistrátu, které prý není lhostejná budoucnost západočeské metropole. Policii a některým médiím předala bdělá úřednice informace o nepravostech, jichž se měl údajně dopustit jeden z kandidátů na hejtmana tím, že na úkor města vydělal několik milionů. Lídr ANO Miloslav Zeman tvrzení anonyma odmítá a poskytl vysvětlení k celé složité kauze.

A čím se tedy měl lídr krajské kandidátky ANO Miloslav Zeman provinit? Všechno začalo ještě před rokem 2007, kdy město Plzeň plánovalo projekt výstavby čtyřproudové silnice I/27. Součástí projektu byl i výkup nemovitostí. Patřil mezi ně i objekt sídlící na adrese Karlovarská 49, ve vlastnictví společnost INEL – Holding a.s. s jediným akcionářem, kterým je Miloslav Zeman. V projektu se počítalo i s demolicí objektu. V roce 2007 společnost INEL – Holding sjednala s městem výměnu nemovitostí. Směnou nemovitosti Karlovarská 49 získala společnost INEL – Holding dva plzeňské domy, jednalo se o dům na Mikulášské tř. 11 a tři čtvrtiny podílu domu v majetku města na adrese Smetanovy sady 13.

Cena nemovitostí byla stanovena výnosovou metodou, tedy na základě nájmů, cena městských nemovitostí byla spočítána na 17,08 milionu korun. Cena nemovitosti, kterou vlastnil INEL – Holding byla stanovena na 19,6 milionu korun, přičemž nájemci jsou výhradně firmy spojené s INEL – Holding a platí nájemné celkem 2, 07 milionu korun ročně. Směna proběhla bez finančního vyrovnání. Vzhledem k tomu, že cena nemovitosti Karlovarská 49 byla o 2,56 milionu vyšší než cena domů vlastněných městem, bylo součástí smlouvy to, že město zaplatí za sebe i INEL – Holding daň za převod nemovitostí. Tato částka byla přibližně stejně vysoká, jako stanovený rozdíl v cenách.

V roce 2008 INEL – Holding prodává nemovitost na Mikulášské tř. 11 za cenu, která mohla přesáhnout deset milionů korun. Mezitím se změnily plány na výstavbu čtyřproudé silnice, nově je silnice dvouproudá a do pozemku Karlovarské 49 zasahuje jen minimálně. Objekt proto není nutné bourat. Nájemcem zůstává INEL – Holding. Mezi městem a nájemcem není od směny uzavřena nájemní smlouva, nájemce tedy městu nic neplatí a až později začíná město situaci řešit.

Se společností INEL-Holding uzavírá město v roce 2009 nájemní smlouvu na celý objekt Karlovarská 49. Stanovený nájem pro INEL-Holding a jeho dceřiné společnosti činí 608 tisíc korun ročně, na rozdíl od předešlých více jak dvou milionů korun. V roce 2013 společnost INEL-Holding ukončuje svůj nájem v Karlovarské 49. Město Plzeň o dva roky později vypisuje výběrové řízení na prodej zbytných nemovitostí. Mezi ně patří i dům na adrese Karlovarské 49. Cena nemovitosti je stanovena na přibližně 9,5 milionu korun, na rozdíl od předešlé ceny stanovené na více jak 19 milionů.

„Podstata údajného trestního oznámení na mojí osobu má spočívat ve směně nemovitostí mezi společností INEL- Holding a statutárním městem Plzní v roce 2007. Společnost INEL-Holding, a.s. byla skutečně v roce 2007 vlastníkem budovy a přilehlých pozemků na adrese Plzeň, Karlovarská 49. Pro potřeby podnikání bylo nutné provést zásadní stavební úpravy, které měly vést ke zlepšení technického stavu objektu. Zahájil jsem v této věci jako vlastník společnosti jednání se stavebním úřadem. Vzhledem ke skutečnosti, že budovy zasahovaly stavbu pozemní komunikace I/27 a její rekonstrukci Karlovarské 49 úřad opravy zamítl. Vyzval jsem proto statutární město Plzeň, které ohledně této pozemní komunikace běžně vykupovalo nebo směňovalo jiné budovy od jiných vlastníků, aby zahájilo jednání o podobné transakci,“ uvedl na úvod svého vysvětlení Miloslav Zeman.

Na základě předběžné dohody z pracovníky magistrátu nakonec došlo ke shodě na směně Karlovarské 49 za tři čtvrtiny domu na adrese Smetanovy sady 13 a domu Mikulášská 11. Statutární město Plzeň pak vybralo podle Zemana pro ocenění všech nemovitostí svého znalce, který stanovil svojí metodu ocenění. „Do tohoto procesu jsem přirozeně nemohl zasahovat, ani jsem nezasahoval a také jsem neměl možnost osobu znalce a způsob ocenění ovlivnit. Přesto jsem, poté co městské nemovitosti byly oceněny na částku ve výši 17,08 milionu korun a nemovitost na Karlovarské 49 na částku ve výši 19,6 milionu korun, odmítl od statutárního města Plzně přijmout doplatek ve výši 2,56 milionu korun. Pouze jsem skutečně požádal město, aby za INEL-Holding zaplatilo daň z převodu nemovitostí, která činila jako předpokládaný poloviční podíl společnosti INEL- Holding, na ní částku 400 tisíc korun,“ konstatoval Zeman.

Lídr kandidátky ANO dále uvedl, že ohledně nájemního vztahu na Karlovarskou 49 od roku 2009 pak nájemné opětovně stanovilo statutární město Plzeň jako obvyklé pro obdobné prostory. „Pro všechny společnosti INEL jsem v té době usilovně hledal jiné místo pro své podnikání, Karlovarskou 49 jsem vnímal z očividných důvodů jako dočasné útočiště. Nájem nakonec skončil v polovině roku 2012 na základě výpovědi společnosti INEL- Holding,“ řekl Zeman.

„Nedomnívám se, že by na něčem shora uvedeném bylo cokoli neobvyklého, natož nezákonného. Pro úplnost si dovolím připomenout, že všechny transakce samozřejmě schvalovaly orgány města a oprávnění představitelé samosprávy. Hledat odpovědi na otázku zda je náhoda, že téměř po pěti letech podává někdo trestní oznámení, považuji za nadbytečné. Kandiduji jako lídr do krajských komunálních voleb za Hnutí ANO a vlastně se dala očekávat reakce nebo útok těch, kterým to vadí.Jen škoda že se nepodepsali,“ dodal Miloslav Zeman.

Podání trestního oznámení je v Česku oblíbenou formou, jak velmi jednoduchým způsobem a zcela bez rizika zdiskreditovat jakéhokoliv protivníka. Obvykle pak takový skandál vyšumí do vytracena stejně rychle jako se objevil.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (15 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Paul 02.10.2016 23:55, Reagovat

Politici jsou u nás jen banda zmetků.
Jeden příklad?
Oprava komunikací. Koukněte se, jak se opravuje v Rakousku, Německu nebo Dánsku. Kdyby politici na úrovní státu a krajů za něco stali, nevypadalo by to v tomto státě aktuálně tak, jak to na silnicích právě vypadá. Jsou to zmetci, kteří jen kecají a kecají a kulové pro stát dělají. Jde jim jen o to, aby si šoupli něco do kapsičky. Já bych je platil až po skončení jejich období. To by makali....

kutil 05.10.2016 15:03, Reagovat

Zase tady píšou rádoby znalci politiky - soudí podle toho, co si kde přečtou. Když o někom mluvím, tak bych ho měl znát osobně. Je móda házet politiky do jednoho pytle. Já konkrétně ty komunální obdivuju, co všechno musí řešit, co si lidi dneska vymýšlejí a pořád to ještě pro ty lidi chtějí dělat. Lidi ale akorát nadávají a nadávají a nic není dobře. Ať to tihle chytráci jdou zkusit. Všechno má rub a líc.

KAB 05.10.2016 16:04, Reagovat

Záleží na tom, jak definujete pojem \"regionální politik\".

Já obdivuji starosty malých obcí - nemají ani sekretářku, dělají vše sami bez sebemenší podpory a možnosti si ji zajistit a přitom jsou jednou nohou v kriminále, protože nějaký blbeček podá trestní oznámení kvůli prkotině a orgány činné v trestním řízení se chtějí blýsknout, jak umí jít po politicích (ale na Parkanovou a spol. s miliardovými zlodějinami si došlápnout neumějí).

Ovšem hejtman nebo radní jsou spíše v postavení premiéra a ministrů s obrovskými úřady, týmy právníků, de fakto neomezeným rozpočtem na provoz a platem několikanásobně vyšším než má starosta malé obce.

Jedná se o zcela odlišné pozice - zatímco na starostu bychom měli pohlížet s vyšší mírou shovívavosti, tak k primátorům, hejtmanům a radním ve statutárních městech a krajích musíme přistupovat se stejnou měrou přísnosti jako k premiérovi a ministrům.

MrDacz 02.10.2016 11:16, Reagovat

Bezpaterni zmrdi - tak bych specifikoval vsechny nase zastupce, ktere jsme si demokraticky zvolili!

KAB 02.10.2016 07:28, Reagovat

Na jedné straně chápu, že pokud je někde něco podezřelého (a zde létají milióny sem a tam a bůhví jak to tedy je), mělo by se to prověřit a pokud došlo k nějakým podvodům, tak i potrestat.

Na straně druhé ale nelze nevidět účelovost zveřejnění několik dnů před volbami. Podavatel trestního oznámení toto zcela jistě věděl dříve a trestní oznámení mohl podat třeba na jaře - otázka je, proč to neudělal v okamžiku, kdy se o podezřelé věci dozvěděl, ale právě nyní týden před volbami.

Nemám takové věci rád, stejně proběhla už Kubiceho zpráva (a ta volby ovlivnila zcela jistě) - to byla sice jiná a velmi profesionální akce za účelem převzít moc svým skoro pučem (což se povedlo a volby tenkrát měly být zrušeny a opakovány), ale princip ovlivnění voleb je stejný, byť zde je to provedeno amatérsky.

XX 01.10.2016 20:14, Reagovat

Pane Zemane, je tady několik věcí divných. Když jste se Vaší nemovitosti na Karlovarské zbavoval (2007), měla hodnotu 19,6 mil. a roční nájemné vyčísleno na 2 mil. Pouze o 2 roky později platíte nájem ve stejném domě 600 tis. ročně. V r. 2015 město tuto nemovitost prodává za \"pouhých\" 9,5 mil.? Pokud všechny odhady zadávalo Město Plzeň, tedy zřejmě i stejní úředníci, museli přece už tenkrát \"vidět\"...... Můžete sdělit, kolik jste inkasoval za dům na Mikulášské třídě, který jste s Městem Plzeň směnil a vzápětí prodal? Celá kauza směřuje také k politikům, kteří v r. 2007 seděli na magistrátu. Píšete, že kauza je pět let stará, ale přece až v r. 2015 Město Plzeň prodává Vaši původní nemovitost! Takže vše je aktuální. Kde je deset milionů?

Zeman 01.10.2016 21:45, Reagovat

Dobrý večer
Město prodává nemovitost za 9,5 mil Kč, protože po našem odchodu objekt intenzivně \"užívali\" bezdomovci. Nejprve demontovali hliníkovou střechu, topení a vše kovové ( i schodiště) následně objekt propršel a je zralý na demolici. Odhaduji, že dnešní cena je cena pozemku minus demolice.
Jinak Mikulášskou jsme po převzetí také museli opravit, jinak tam byl havarijní stav.
Slovy nová kanalizace( stará byla ve sklepě \"otevřená\" a běhaly tam krysy) i voda v celém domě, nová elektroinstalace, nové okna a zateplení střechy a ve většině bytů nové koupelny. Během několika let ( ne obratem) jsme zde investovali cca 7 mil. Kč.

MZ 01.10.2016 21:09, Reagovat

Pane XX, chapu, ze jako clen CSSD neumite pocitat. Prectete si to znovu, treba prozrete.
A take chapu, ze jste z preferenci ANO nervozni.
To ale na podstate veci nic nemeni.

Radim 02.10.2016 23:50, Reagovat

Tak za prvé se jedna o kolosální podvod pana MZ. Je zřejmě, že došlo o podvodné jednání. Nemovitost měla v roce 2007 hodnotu 10 mil., ale tenkrát za ní obdržela nemovitosti za 17 mil. Tu nemovitost znám a vypadala stejně před 15 lety. Takže tu pane MZ (zřejmě Zeman??) pěkně lžete. Podvodem jste vydělal několik milionů a mne by zajímalo, kterého úředníka/zastupitele/odhadce jste podplatil.
Druhá věc je to, že tahle zpráva je zveřejněná právě ted. Proč nebyla sdělena dříve?
V televizi jsem viděl pana Zemana a zdál se mi jako vyčůránek. Vypadá to, že jsem se strefil. Podvodník, lhář...skvěle proporce pro budoucího politika.

XX 02.10.2016 07:00, Reagovat

Vycházím z údajů v článku. Za zmínku také stojí: \\\"Nájemcem zůstává INEL – Holding. Mezi městem a nájemcem není od směny uzavřena nájemní smlouva, nájemce tedy městu nic neplatí a až později začíná město situaci řešit.\\\" Směna proběhla v r. 2007, prodej objektu V Mikulášské v r. 2008. V diskusním příspěvku ale uvádíte: \\\"Během několika let (ne obratem) jsme zde investovali cca 7 mil. Kč.\\\"

Martin 01.10.2016 13:45, Reagovat

Zeman si musí zvyknout, že úspěch se v Čechách neodpouští.
A pokud chce měnit pořádky mezi \" tradičními\" pantáty,
tak si musí na fauly zvyknout, nebo tam nemá šanci.
Měl by počítat, že bude mezi vlky i hůř.

Vosí Hnízdo 01.10.2016 06:42, Reagovat

Z obličeje se dá vyčíst hodně. U tohoto typu člověka jednoznačně dominuje bezpáteřnost, úskočost, povýšenost nad řadovými lidmi a bojácnost a poskoctví k nadřízeným. Tento typ člověka rovněž vyhledává netradiční sexuální praktiky, dovolím se domnívat, že má sklony k sadomasochismu. Jednoznačně člověk s negativními povahovými vlastnostmi, zlý a nebezpečný.

Mirek 01.10.2016 14:28, Reagovat

Vosáku je mi to strašně zvláštní, ale musím s tebou naprosto souhlasit, je to bezpářeřní člověk. Velice zajímavé jsou některé jeho aktivity smerem ke Klatovské nemocnice spojené s krajem. Můžeme si položit otázku proč směřuje do politiky. Odpověď je jednoduchá: ještě větší propojení obchodu s městem a krajem. Nezavání to trochu střetem zájmů.

Štěpán Slyšel 01.10.2016 14:36, Reagovat

Kolují informace o jeho aktivitách směrem k městu a i docela ne úspěšných obchodech jeho firmy, možná také proto podníká čínsko-kubánské cesty. Asi mu nejdou obchody natolik, že se snaží vstoupit do politiky. Neříká se o něm nic dobrého, stačí se zeptat souseda Pechra nebo Doubka.

Zajímavé 01.10.2016 10:19, Reagovat

Mohl byste zhodnotit i ostatní lídry?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.