Hejtmani žádají hlavu ministra dopravy Dana Ťoka, na opravu silnic nechce dát krajům ani korunu

Hejtmani žádají hlavu ministra dopravy Dana Ťoka, na opravu silnic nechce dát krajům ani korunu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr CvalínPetr Cvalín

Bez funkce

Více

Pavel BočekPavel Boček

kardiolog

Více

Jaromír SýkoraJaromír Sýkora

referent sociálního zabezpečení

Více

Hejtmani žádají hlavu ministra dopravy Dana Ťoka, na opravu silnic nechce dát krajům ani korunu

Plzeň, 23.09.2016, aktualizováno 09:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Také hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse (ČSSD) pobouřilo vyjádření mistra dopravy Dana Ťoka (ANO), ve kterém veřejně a těsně před krajskými volbami uvedl, že na opravy silnic kraje nedostanou ani korunu. Připojil se proto k výzvě sociálnědemokratických hejtmanů, kteří požadují ministrovu rezignaci. Stejný názor má i hejtman sousedního Karlovarského kraje Martin Havel.

„Velmi pochybuji, že ministr ví, jak to vypadá v krajích. Považuji jeho plán za zcela absurdní. Vidíme v praxi, jak vypadá naplňování ideje řízení krajů jako firmy a je to pro mě neuvěřitelné. Plzeňský kraj má stovky a stovky kilometrů silnic II. a III. tříd, které vyžadují stálou údržbu. Tato údržba pak vyžaduje peníze. Nemůžeme dopustit, aby lidé jezdili po rozbitých silnicích,“ říká hejtman Šlajs.

Podle Šlajse chce navíc ministr Ťok kraje trestat hned několika způsoby najednou. Nejenže kraje nebudou mít podíl na mýtu, ani mýto na některých nových úsecích silnic, ale ani peníze na opravy silnic, po kterých kamiony mýtné brány objíždějí. „Je to pro mě nepřijatelné a ministr tímto prokázal svoji absolutní nekompetentnost,“ dodává hejtman Šlajs.

Hlavu ministra dopravy Ťoka požaduje i hejtman sousedního Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD). „Pan ministr má nejspíše pocit, že si lidé nechají všechno líbit. To se ale velice plete. Čeho tím chce dosáhnout, je zcela mimo mé chápání. Opravené a kvalitní silnice jsou základem prosperity v kraji a lidé mají právo jezdit po takových silnicích, na kterých se nebudou muset bát o svá auta,“ uvedl hejtman Havel.

Pokud totiž budou chybět finanční prostředky na rekonstrukce komunikací nižších tříd v regionech, pak následky mohou být pro stav silnic katastrofální a následné opravy několikanásobně vyšší. „Údržbu je nutné dělat průběžně, to musí pochopit každý, natož ministr, který řídí celý resort dopravy. Pokud ne, tak nemá na svém místě co dělat,\\\" dodal hejtman Martin Havel.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jav Vodička 28.09.2016 16:19, Reagovat

Nedivím se že ministr nedá penize když vidi jak to kraj rozděluje na sil. I. Třid nesmyslně miliardy a na vybavení SÚS dalši miliardy a ty stroje dělaji max 5 hodin denně.
Pak ty silnice ||. a |||. vypadaji tak jak vypadají !

XX 28.09.2016 18:46, Reagovat

Pane Vodičko, máte to nějak popletené. Silnice I. třídy patří státu, tedy se o ně stará sám ministr dopravy Dan Ťok. Kraji tyto silnice nepatří, tedy na ně žádné peníze nedostává ani je neopravuje. Kraj je vlastníkem silnic II. a II. třídy. Vypadá to opravdu tak, že se plýtvá penězi při broušení silnic I. třídy, ale za to kraj nemůže!

KAB 23.09.2016 14:29, Reagovat

Když Ťokovi nesrazil hlavu asi největší konflikt zájmů v historii českých vlád, tak tlak nějakých hejtmanů z jiných stran je to poslední, co by na jeho setrvání ve funkci mělo vliv :)

Václav Dušek 23.09.2016 10:58, Reagovat

hlavně, že ŘSD v našem kraji brousí zdravé silnice I.třídy :-(

XX 23.09.2016 12:33, Reagovat

Souhlasím. Opravy by spíš potřebovaly silnice II. a III. třídy, které jsou ve vlastnictví kraje. Vidíme, jak v praxi vypadá \"řídit stát (kraj) jako firmu\".

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.