Plzeň plánuje obnovu Lobezského parku za téměř 13 milionů korun, pomoci má dotace od ministerstva životního prostředí

Plzeň plánuje obnovu Lobezského parku za téměř 13 milionů korun, pomoci má dotace od ministerstva životního prostředí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lenka BrčkováLenka Brčková

Více

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Jan MudraJan Mudra

soukromý zemědělec, chovatel koní

Více

Plzeň plánuje obnovu Lobezského parku za téměř 13 milionů korun, pomoci má dotace od ministerstva životního prostředí

Plzeň, 22.09.2016, aktualizováno 15:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní města Plzně souhlasí s podáním žádosti na projekt obnovy Lobezského parku v Plzni, konkrétně na jeho první etapu. Cílem projektu za 12,6 milionu korun je zlepšit stabilitu svahů v parku, který vznikl ve 30. letech minulého století, Dále je třeba odvodnit, prosvětlit i obnovit porosty, zpevnit a zrekonstruovat cesty. Aktuálně je území převážně lesoparkem s velkým množstvím náletových dřevin, pokročilou erozí svahů, cesty jsou zarostlé, zničeny erozí a dosluhuje i mobiliář parku. Podání žádosti ještě musí schválit zastupitelé. Pokud se tak stane, projekt by se mohl realizovat v letech 2017 až 2018.

„Můžeme požádat o dotaci z 33. výzvy Operačního programu životního prostředí. Podpora je zaměřena na zakládání a obnovu ploch a prvků veřejné zeleně a na zlepšení jejich funkčního stavu výsadbami stromů. Dotaci bychom mohli získat až ve výši 60 procent způsobilých výdajů,“ přiblížil ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Předpokládané výdaje na první etapu projektu jsou 12,6 milionu korun, z toho způsobilé výdaje by měly činit 5,3 milionu korun. „Bohužel dotace se nevztahuje na část položek z přípravy území, cest, terénní modelace a tak dále. Tedy větší část výdajů projektu je zahrnuta mezi nezpůsobilé výdaje hrazené žadatelem o dotaci v plné výši,“ vysvětlil Pavel Kotas. V případě získání dotace ve výši 60 procent by tak město získalo podporu 3,2 milionu korun. Zbytek výdajů bude hradit čtvrtý městský obvod ze svého rozpočtu.

Park se nachází v zastavěném území města Plzně, v části Lobzy. Stavba je navržena na pozemcích města. Cílem je zvýšit přitažlivost parku, nabídnout revitalizovaný přírodní prostor pro rekreaci a odpočinek. Ve druhé etapě parkových úprav se počítá s tím, že park dostane nový mobiliář včetně sportovních a dětských herních prvků. Podle vedení čtvrtého městského obvodu znamená projekt záchranu lokality, neboť hrozilo, že se park bude muset pro veřejnost uzavřít. Zejména pak kvůli řadě stromů na pokraji životnosti. Jde o největší plánovanou investici Městského obvodu Plzeň 4.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.