TOP 09 nasazuje do bitvy o voliče mobilní ordinace, léčit bude krajský lídr i kandidát na senátora

TOP 09 nasazuje do bitvy o voliče mobilní ordinace, léčit bude krajský lídr i kandidát na senátora | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš KotoraTomáš Kotora

Ředitel plaveckého areálu Plzeň-Slovany

Více

Lenka ŠtrosováLenka Štrosová

Lékařka

Více

Jiří KorešJiří Koreš

Ovčák a manažer neziskové organizace

Více

TOP 09 nasazuje do bitvy o voliče mobilní ordinace, léčit bude krajský lídr i kandidát na senátora

Plzeň, 21.09.2016, aktualizováno 11:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V mobilní ambulanci TOP 09 začne od čtvrtka ordinovat kandidát na hejtmana Plzeňského kraje Richard Pikner společně s Jiřím Dortem, kandidátem TOP 09 na křeslo senátora. Oba politici jsou lékaři a voličům, kteří navštíví jejich ambulanci mohou třeba změřit tlak a popovídají si s nimi o tom, co jim ho zvedá.

„Jako lékař chci zdravotnictví kvalitní a férové – jak pro pacienty, tak pro zdravotníky,“ zdůrazňuje Richard Pikner jedno z hlavních témat své kampaně. Dosáhnout toho chce sloučením zdravotnických zařízení do ekonomicky a organizačně efektivního celku, i přísným sledováním kvality péče a zveřejňováním výsledků jejího hodnocení. „V neposlední řadě je nutné navýšit mzdy zdravotníků. Peníze na to lze získat hlavně omezením nadbytečných investic do budov a přístrojů a úsporám z efektivnějšího řízení zdravotnických zařízení,“ vysvětluje své záměry Richard Pikner. Odborník na léčbu osteoporózy se cítí být připraven na práci pro kraj i díky organizačním zkušenostem z desetiletého působení ve funkci primáře Klatovské nemocnice.

Jako obyvatel a zastupitel malé obce však připomíná, že nežije jen svým povoláním, ale také děním kolem sebe. „Sám žiji na venkově a vím, že kvalita života potřebuje podporu i v té nejodlehlejší obci. Chceme na vesnicích zachovat malé školy, rozvíjet jejich dopraví dostupnost jak opravami silnic, tak zlepšením veřejné dopravy. Kraj má různé možnosti, jak aktivně pomáhat při výstavbě či rekonstrukci vodovodů, místních komunikací, chodníků, zastávek, cyklostezek, kanalizací, a samozřejmě i už zmíněných škol,“ popisuje některé programové cíle TOP 09 lídr její kandidátky v Plzeňském kraji Richard Pikner.

Krajského lídra Richarda Piknera v mobilní ambulanci TOP 09 podpoří i kandidát do Senátu Jiří Dort. Jako dětský lékař, který se ve významné míře věnuje novorozencům, je zvyklý rozumět dětem i beze slov, a proto je přesvědčen, že dokáže tím pozorněji naslouchat občanům. „Časné dětství je klíčem k dobrému životu. Proto chci bránit práva dětí a vytvářet podmínky pro jejich zdravý vývoj,“ pojmenovává Jiří Dort jedno z hlavních témat, kterým by se chtěl věnovat jako senátor. Za logicky navazující pak považuje povinnost člena horní komory parlamentu hlídat tvorbu zákonů z pozice pojistky demokracie. „Je potřeba se na Sněmovnou schválené zákony v Senátu dívat věcně, bez předsudků a politikaření, ovšem vždy s cílem nenechat jimi omezit dosaženou úroveň svobody a demokracie v naší zemi,“ připomíná Jiří Dort.

Mobilní ambulance TOP 09 poprvé otevře ve čtvrtek 22. září v 15.30 před plzeňskou městskou knihovnou na ulici Bedřicha Smetany. „Ordinovat“ bude do 6. října celkem osmkrát, střídavě zde a v Koterovské ulici u Galerie Slovany.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.